• Sign in Sign up

  Get more

  Collect the rewards

  Community

  How it works

  Doksomedon Flag pl

  1 year ago

  Blind Wizard

  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  City
  WROCŁAW
  Age
  29

  Chests

  No items in inventory

  Rewards

  Last user activity

  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened New Year Chest and won Runa Berkana.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened Gamehag Christmas Chest and won Runa Ansus.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened GA FIFA 17 | GTA V | XCOM 2 | Diablo III and won Volstead.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  He took part in a giveaway PUBG | Overwatch | Minecraft
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened Giveaway Chest and won Runa Tiwaz.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened Coupon Chest and won Runa Berkana.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  2 years ago

  No Man's Sky zadebiutowało przeszło rok temu na PC i konsolach. Gra szumnie zapowiada i prezentowana po premierze okazała się zupełnie innym produktem. Produktem, który rozczarował, a wręcz rozzłościł nabywców. Gra nie miała nic wspólnego z wcześniejszymi zapowiedziami twórców. Fala krytyki, która spadła na studio Hello Games zniechęciłaby nie jednego. Nie jeden chciałby jak najszybciej zapomnieć o takim niewypale. Jednak Hello Games, zamiast się poddać postanowiło naprawić swój produkt, tak żeby spełniał oczekiwania graczy. I nie jest tu mowa o kilku aktualizacjach optymalizujących silnik gry (chociaż i takie miały miejsce) a o aktualizacjach i rozszerzeniach przebudowujących grę. Jeżeli jesteś ciekaw, co się zmieniło w ciągu roku w No Man's Sky to zapraszam do dalszej części artykułu.

   


  Każdy z nas pewnie pamięta ten wewnętrzny zawód, kiedy po początkowym łał szybko okazało się, że w No Man's Sky nie tylko nie ma co robić, poza zwiedzaniem planet, ale iż te planety są niemalże identyczne i nudne. Od tego czasu studio Hello Games wypuściło 3 duże rozszerzenia (Foundation, Path Finder, Atlas Rise) oraz wiele pomniejszych patchów. Oto lista zmian, które można zauważyć w grze:

  1. Żyjące planety,
  Twórcy do serca wzięli sobie opinie graczy, iż w żadnej z gier nie spotkali się z tak nudnymi planetami. Było nijak, kilka kamieni, od czasu do czasu pojedyncze biegające zwierzęta oraz jakieś ruiny. Hello Games przeprogramowało całkowicie dotychczasowy silnik tworzenia planet. Teraz planety nie tylko są ciekawsze (więcej konstrukcji skalnych czy jaskiń), ale również żywsze. Możemy spotkać całe stada wędrujących stworzeń oraz zupełnie nowe biomy.
  2. Łaziki,
  Mała rzecz a cieszy. Skończył się okres długiego i mozolnego wędrowania po planetach. Do gry wkroczyły łaziki (dokładniej 3 modele), dzięki którym zwiedzanie planet nabrało nowego sensu. Dodając do tego fakt, iż nasz statek w końcu może lecieć na takiej wyokości, jakiej zapragniemy (jeżeli chcesz, to możesz się wbić w ziemie) sprawia, iż planety zachęcają do eksploracji.
  3. Zadania
  Tak, zadania. W końcu, jeżeli nie jesteś zainteresowany wyłącznie eksploracją, to masz również co robić w grze. Fakt, iż zadania nie są jakieś porywające i często oznaczają podróż z punktu a do b, znalezienie przedmiotu i powrót, to jednak pocieszające jest, iż twórcy stale nad tym pracują i w przyszłości możliwe, że będzie nawet cały spójny wątek fabularny.
  4. Możliwość budowy baz i zatrudnienia obcych
  To kolejna nowośc, jaka zawitała to gry. Teraz istnieje możliwość budowy własnej bazy. Do tego wykorzystujemy system gotowych wzorów budynków, które umieszczamy na planecie. Dodatkowo mamy możliwość zatrudnienia obcych do "pilnowania" naszej bazy. Dzięki temu zawsze handlarza będziemy mieli pod rękom.
  5. Obcy
  Skoro już temat obcych został poruszony. To warto wspomnieć, iż teraz bazy obcych są "żywsze", zamiast jednego siedzącego za biurkiem obcego możemy ich spotkać w bazie nawet kilku i wejść z nimi w interakcje. Oprócz tego został dodany nowy gatunek obcych oraz sporo nowych statków, które możemy kupić.
  6. System reputacji
  Może mały dodatek, ale cieszy. Dzięki temu oraz systemowi misji możemy poprawiać albo poprzez walkę pogarszać nasze stosunki z poszczególnymi rasami, oraz uzyskiwać unikalne przedmioty.
  7. Znaczna poprawa wydajności gry
  Po premierze nie miało znaczenia jak potężnego pc'a miałeś, i tak napotykało się masę ścięć i błędów graficznych. O tym można zapomnieć, twórcy uczynili ogromny postęp w optymalizacji, dzięki czemu gra się o wiele przyjemniej. Ważne jest również, iż przy tym Hello Games poprawiło grafikę, lepsze renderowanie terenu czy cienie, które faktycznie wyglądają jak cienie. 8. Multiplayer
  Dokładnie tak, do gry został dodany tryb multiplayer. I choć aktualnie wygląda to dosyć żałośnie (inni gracze są widoczni jako poruszające się sfery światła) to napawa optymizmem fakt, iż studio poświęca temu zagadnieniu uwagę.

  Oczywiście wymienione zostały tylko najważniejsze zmiany, a gra ma nadal wiele do poprawy. Szczególnie rozczarowujące są planety, najważniejszy element gry. Istnieje tylko jeden tym planet (skaliste) o identycznej grawitacji. Dodatkowo nie spotkamy na planetach rozróżnienia na kontynenty czy strefy klimatyczne. Same planety nie wykazują ruchu, mimo iż na nieboskłonie porusza się gwiazda oświetlająca planetę. Kolejnym elementem do dalszej poprawy są bitwy kosmiczne. Mimo iż uczyniono w tę stronę pewne kroki, to bitwy nadal są toporne i mało "kosmiczne".

  Jednak postęp, jaki uczyniła gra przez rok od premiery, napawa sporym optymizmem. W końcu w No Man's Sky można grać i nie czuć jednocześnie rozczarowania. Tym razem moja przygoda z grą nie zakończyła się po 4 godzinach smutnej wędrówki po planecie. Jeżeli ktoś z was, posiada powyższy tytuł to namawiam do ponownego podejścia. A co ważne z niecierpliwością oczekuję kolejnych aktualizacji, które zapewne dodadzą kolejne nowe elementy, urozmaicając grę jeszcze bardziej.

  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  completed a task from OGame.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  received a reward - Paysafecard 30 zł.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  completed a task from Crossout.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  completed a task from Travian.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened Lucky Chest and won Elements II: Hearts of Light.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  opened Reddit Chest and won Runa Tiwaz.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  completed a task from Rail Nation.
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  2 years ago

  Znając twórców War Thundera, będą zupełnie odmienne. Na pewno nie spodziwajcie się pasków życia :) ja mam nadziję że nie zatrzymają się na niszczycielach i rozwiną flotę równiez do pancerników jak i lotniskowców

  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  2 years ago

  Tu i tu liczy się doświadczenie oraz umiejętności. W czołgach bardziej polegasz na umiejętności kożystania z terenu oraz pamięci (jeżeli zaczniesz kojarzyć czołgi to będziesz wiedział w który punkt celować aby wysadzić przykładowo magazyn amonicji). Natomiast latanie samolotoami to już pewna sztuka, tu liczą się głównie umiejętności które idą w parze z doświadczeniem. Należy równiez pamiętać, iż każda nacja pomiędzy sobą się różni i ma swoje cechy charakterystyczne.

  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  Commented subject Ulubiony Pokemon ...?.
  2 years ago

  Aggron, silny groźny i żywi się żelazem, przebijcie to :D 10/10

  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  Reached 5 level
  2 years ago
  Doksomedon badge
  Doksomedon avatar
  completed a task from Desert Operations.
  2 years ago

  Friends

  Recently played

  Desert Operations

  Desert Operations is among the most famous browser strategy games. Lead a country and develop it, in order to become a power. Make alliances with other players and together attack, declare wars and become invincible! Take care of your economy, develop your army in order to acquire even better units and defend yourself against ot...

  +2500 +5500
  Soul Gems
  badge

  War Thunder

  When we see the popularity of World of Tanks, we should certainly consider whether games with similar themes and mechanics can stand a chance against the famous publisher. Well, they can. And not only stand a chance, because this Russian game named “War Thunder” beats WoT in many ways.In the beginning, we can select the type of ...

  Travian

  Travian is one of the most popular strategic games, which has become nearly a legend! The game is set during the wars against German and Gallic barbarians. So we start by choosing between one of three available factions. We can play the Gauls, who are the masters of defense; the Teutons specialized in the attack and the Romans, ...

  OGame

  OGame is a browser strategy game set up in the space. It should appeal not only to the players interested by the universe, but also to the wide community of strategic games fans. The first quest the player has is choosing his server – the universe. And then the game begins!  We can choose between a variety of planets, moons and ...

  World of Warships

  Become a Commander and plunge into global naval history!The World of Warships fleet features over 200 ships, dating back to the First and Second World Wars. Find out which warship type suits you best, and amass a navy of your own.Choose the flag you want to sail under. In WoWs, you can pick from the world's leading naval forces....

  Tibia UnitedOTS

  The most extended private server of Tibia. There is no single person who wouldn't hear about this game. Rediscover it today! There is a plenty of great entertainment and excellent society. Every day, there are more than 300 active players. The administrators of the server take good care of this game, so there is no space for bor...

  Friends (2)

  Forum activity

  Thread list

  Best comments