• Sign in Sign up

  Get more

  Collect the rewards

  Community

  How it works

  Barthey Flag pl

  3 weeks ago

  Young Wizard

  Barthey badge
  Barthey avatar
  City
  Kraków
  Age
  19

  Chests

  No items in inventory

  Runes

  Rewards

  Last user activity

  Barthey badge
  Barthey avatar
  He took part in a competition and won Random Steam CD-Key
  1 month ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  Commented subject Town Of Salem - Recenzja.
  1 month ago

  Witam Cię serdecznie czytelniku w moim artykule, który poświęcony będzie grze pt. Town Of Salem. Jako iż nie widziałem innego artykułu o podobnej tematyce, chciałbym przybliżyć, oraz omówić główne założenia, jak i zasady panujące w tej wspaniałej grze. Daj znać co sądzisz o artykule w komentarzu. Tyle słowem wstępu, zaczynajmy!


  Wielu z was pewnie zadaje sobie pytanie: Co to jest za gra? Wcale się wam nie dziwię, gdyż nie tyle ta gra, ale po prostu gry o tej tematyce, są w Polsce mało popularne. Ale czym jest to całe Town Of Salem? Otóż jest to gra sieciowa, która praktycznie w pełni została zainspirowana grą karcianą "w Mafię". Przed rozpoczęciem rozgrywki, zostaje nam przypisana, a będąc dokładnym, wylosowana rola. Możemy wcielić się w 3 zróżnicowane, oraz odmienne pod względem swoich celów i założeń grupy. Możemy grać jako:
  - MIESZKAŃCY - miasto ( z angielskiego Town) - celem mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich, krótko mówiąc, złoczyńców. Mówiąc "złoczyńca" mam na myśli osobę, która w bezpośredni sposób szkodzi mieszkańcom, lub po prostu takie jest ich zadanie. Szczegóły za chwilkę. Możemy wcielić się m.in. w szeryfa, którego zadaniem jest wyszukanie osób niosących zło, medyka, który leczy innych mieszkańców, lub też samego siebie, czy vigilante, który może swoim pistoletem narobić wiele hałasu i wprowadzić niezłe zamieszanie :)
  - MAFIA - grupa przestępcza, której główne zadanie opiera się na szkodzeniu, zabijaniu, oraz kłamaniu. Wygrać grę jako mafia można tylko wtedy, kiedy wyeliminowani zostaną wszyscy tzw. "zieloni", czyli mieszkańcy. Możemy wcielić się w takie role jak Ojciec Chrzestny, czyli głowę mafii, który wydaje rozkazy, i dowodzi swoją małą armią, czy Podrabiacza, którego zadaniem jest mylenie szukających dowodów mieszkańców. Gra mafią jest troszkę trudniejsza, i wymaga większego doświadczenia, ze względu na mniejszą liczbę osób w drużynie, i możliwość łatwej wpadki.
  - ROLE NEUTRALNE - Role neutralne dzielą się na kilka typów, m.in. neutralni źli, neutralni zabójcy, czy po prostu role neutralne. Takimi rolami są np. Błazen, którego zadaniem jest kłamanie i przeszkadzanie w grze tak, aby skończył powieszony, Seryjny zabójca, którego zadaniem jest zabicie wszystkich innych osób w grze, czy Ocalały, którego zadaniem jest po prostu przetrwać, za wszelką cenę.

  Jak każda gra, Town Of Salem rządzi się swoimi prawami i zasadami, więc na pewno zajmie wam chwilę czasu "wpasowanie się" do klimatu gry, oraz tego całego przestępczo-mieszkańczego półświatka. Warto także dodać, iż Town Of Salem nie jest dostępna w wersji polskojęzycznej, więc jest to świetny sposób na szlifowanie swojego angielskiego, oraz podłapania tego całego "slangu", którego w szkołach nie uczą. Sam zacząłem grać głównie z tego względu, iż jest to po prostu świetny sposób na naukę, którą można połączyć z zabawą na długie godziny! Jako ciekawostkę dodam, iż grę znalazłem przypadkowo, szukając informacji na temat procesów czarownic w tytułowym mieście Salem, o których miałem zrobić projekt na historię. Cóż za szczęśliwy traf! :) Podsumowując. Town of salem to gra z pewnością nie dla każdego. Ktoś, kto woli gry bardziej dynamiczne, gry akcji, na pewno nieźle by się przy tym tytule wynudził, ale jeżeli ktoś wkręci się w grę do głębi, to gwarantuję zabawę na dziesiątki, a nawet setki godzin ! Polecam grę z całego serca, oraz zachęcam do zagrania! Town Of Salem dostępne jest jako gra przeglądarkowa, gra na telefony z system android, lub też do kupienia na Steam. To wszystko w dzisiejszym artykule. Pozdrawiam :)

  Barthey badge
  Barthey avatar
  A user and KappaHype are friends now
  1 month ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  received a reward - Random Steam CD-Key.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  Wrote the article TOP 3 gier przygodowych.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  A user and Hvbi are friends now
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  1 year ago

  Moja obecna ranga to DMG, a najwyższa to LEM :)

  Barthey badge
  Barthey avatar
  1 year ago

  Witam wszystkich bardzo serdecznie w moim pierwszym artykule. Dzisiaj chciałbym poruszyć temat wszystkim znanego Counter Strike'a Global Offensive, a dokładniej gier rankingowych, tak zwanych "Matchmaking'ów". Chciałbym przedstawić wam 7 pewnego rodzaju porad, dzięki którym "wyciśniecie" więcej na grach rankingowych, a co za tym idzie wbijecie wyższą rangę. Bez zbędnego przedłużania, zapraszam do artykułu.
  1. Rozgrzewka - Pierwszym krokiem do zagrania dobrej gry nie jest tyle co sam trening, ale porządna rozgrzewka. Już podczas rozgrzewki możecie zauważyć, czy w danym dniu wam przysłowiowo "idzie", czy też nie. Jeżeli na rozgrzewce zauważycie, że dzisiaj jest kompletna tragedia, nie ryzykujcie swojej rangi grająch grę rankingową.
  2. Focus - Jeżeli przygotowujecie się do grania mm'a, zadbajcie o swoje otoczenie. Wyłączcie telewizor, muzykę, zamknijcie drzwi od pokoju. Skupienie to podstawy podstaw, dzięki którym na pewno pójdzie wam lepiej.
  3. Aim training - Szlifowanie swojej dokładności oraz refleksu nie zaszkodzą. Wręcz przeciwnie, pomogą. Oczywiście nadmiar wszystkiego szkodzi, ale 20-30 minut dziennie poświęcania czasu na ćwiczenie swojego "aima" pomoże wam osiągnąć lepsze rezultaty, co bezpośrednio przekłada się na ilość zabójstw.
  4. Temperatura otoczenia - Może zabrzmi to głupio, lecz warunki w jakich gracie mają wpływ na to, jak gracie. Jeżeli w waszym pokoju jest tak zimno, że macie zimne ręce, nie ułatwi wam to gry. Zimnymi rękoma jest o wiele ciężej poruszać, zwłaszcza grając w gry.
  5. Opanowanie stresu - Mogę się założyć, że mieliście wiele sytuacji 1v1, 1v2 czy coś w tym stylu. Najważniejsze w takich sytuacjach jest to, abyście zachowali spokój. Nie ma jednego dokładnego przepisu jak to zrobić, lecz z czasem przyzwyczaicie się do tego uczucia, a może nawet je przezwyciężycie.
  6. Graj z drużyną - Uwierzcie mi, grając z randomowymi osobami z internetu ciężko jest się dogadać, a co za tym idzie wygrać. Oczywiście ta zasada nie obowiązuje jeżeli jesteście najlepszymi graczami na świecie i wszystkich możecie zabić samemu :D Lecz przyjaźnie nastawieni, chętni do współpracy gracze, a w szczególności z rosji, trafiają się w grach rankingowych bardzo rzadko. Dlatego też znajdzcie dla siebie drużynę. Dzięki takim stronom jak DreamTeam na pewno znajdziecie ludzi, z którymi osiągniecie wyżyny polskiego e-sportu :)
  7. Serwery społeczności - Dzięki różnego rodzaju serwerom społeczności, trening staje się o wiele łatwiejszy. Bez problemu możecie wejść na serwer np. Only AWP, Retake, dzięki którym wyćwiczycie się w danych sytuacjach. Pomaga to szczególnie wtedy, kiedy nie wiecie co robić podczas bronienia zaplantowanej bomby, czy coś w tym stylu :)
  8. Reflex - I tutaj jedna z ważniejszych czynników, jeżeli chodzi o gry komputerowe. Reflex pozwoli wam szybciej reagować na to co jest na ekranie. Aby szlifować swój reflex polecałbym na przykład pograć DM'a bez dźwięku, czy chociażby pograć w jedną z bardziej rozpoznawalnych gier do ćwiczenia reflexu, "Osu!". Sam gram w "Osu!" codziennie, przez co dokładność mojego strzelania zwiększyła się wielokrotnie.


  To tyle w dzisiejszym artykule.

  Pozdrawiam gorąco,
  Lester15

  Barthey badge
  Barthey avatar
  Commented subject jestem nowy.
  1 year ago

  Oczywiście że się da. Po prostu najedź w ekwipunku, i naciśnij "otwórz".

  Barthey badge
  Barthey avatar
  Reached 3 level
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  completed a task from League of Angels II.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  opened February Chest and won Runa Hagl.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  He took part in a giveaway FIFA 18 | Destiny 2 | Minecraft |
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  completed a task from League of Angels II.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  completed a task from Metin 2.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  opened Mobile App Chest and won Runa Hagl.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  opened March Chest and won Random Steam CD-Key.
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  He took part in a giveaway March Chest
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  He took part in a giveaway CEdges
  1 year ago
  Barthey badge
  Barthey avatar
  completed a task from Metin 2.
  1 year ago

  Friends

  Recently played

  Metin 2

  Metin 2 is a quite popular example of a free-to-play MMORPG game. We can choose between five different character classes: a Sura, a Shaman, a Warrior, a Ninja and a Lycan. Each of them is characterized by his own gameplay; however they’re doing very well in various combinations as a team. The Warrior, which is the epitome of gre...

  Hero Zero

  Batman, Ironman, Spiderman. Would you like to be just like them? Well, now it is possible! Make your own character and slowly, advance your goal. At the beginning, you’ll be doing missions in your neighborhood, just some mere trivialities like chasing away some nagging kids or searching a catnip for your neighbor’s k...

  League of Angels II

  League of Angels II is a sequel of one of the most popular free-to-play MMO games. The creators of this cult game provide us a gameplay of an even better quality. The graphics, the sound effects and the storyline greatly outweighs the first game. The missions are extremely fascinating and our team is characterized by a diversity...

  +2400
  Soul Gems
  badge

  Crossout

  Crossout is a MMO action game based in a post-apocalyptic world. It has been developed by the creators of the famous War Thunder and brings to us a completely refreshed gameplay on somewhat different terms.If you think Crossout is an other clone of the Wargaming games or War Thunder, then this will bring you a pleasant surprise ...

  Lords Mobile

  PLEASE NOTE: This offer is available just for NEW users! If you can see that a mobile game or app receives a nomination from Google Play, you can tell one thing - the game in question is not a ordinary product. But it is up to you how you will rate Lords Mobile - a mobile real-time strategy created by IGG, which is already renow...

  Heavy Metal Machines

  Remember that you need to enter the game through the Steam!Are you up to a fierce competition, destruction, speed and action? All of these are available now in the post apocalyptic world of Heavy Metal Machines!The classic gameplay mode consists of several rounds in which you have to deliver the bomb to the enemy's base in ...

  Friends (3)

  Forum activity

  Thread list

  Best comments