League of Legends

3D
Downloadable
MMO
Strategy
War

About League of Legends

League of Legends is the game that doesn’t have to be introduced to anyone. This MMO giant is, for now, one of the most popular games, if not THE most popular online game. Everything is based on the MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) model, being a subgenre of real-time strategy games. Besides, the term itself has been created by the Riot Games Company, specifically for LoL. League of Legends has several different game modes, in which we’re playing as champions with unique abilities. We can choose among a whole range of characters. Each one of them does have a story-extended biography. Perhaps League of Legends itself has as many opponents as supporters, but we have to admit one thing – it is extremely addictive in every aspect.

News about League of Legends

Users
 image

Poradnik do grania Tryndamere w Jungli - League of Legends

MBaster,
Tryndamere jest jedną z mocniejszych postaci w LOLu. Można nim grać zarówno w jungli jak i na top lane. Jego pasywna umiejętność [punkty furii generujące szanse uderzenia krytycznego] pozwala mu w szybszym zabijaniu leśnych potworów oraz lepsze leczenie za pomocą umiejętności Q. Skillset Tryndy idealny jest do walk 1v1 a nawet 1v5. Umiejętność W obniża punkty ataku przeciwnika, a gdy jest on odwórcony do nas plecami, także go spowalnia. Za pomocą E możemy przedostać się przez większość przeszkód na mapie Summoner Rift, a gdy nasze życie spadnie do krytycznego poziomu wawrto użyć klawisza R. Umiejęność tam przypisana daje nam 5 sekund nieśmiertelności. Jest to idealny skillset dla wojownika zarówno walczącego na górnej alei jak i lesie.
Users
 image

Poradnik Vayne

podgi,
League of LegendsZacznijmy od tego dlaczego napisałem ten poradnik, Gram w ligę legend od 2 sezonu, nie gram profesjonalnie ale posiadam dosyć spore doświadczenie z tą grą.Aktualnie znajduję się w Gold V. Lecz nie jest moje pierwsze konto i dobrze wiem że stać mnie na więcej.Dodatkowo chciałbym powiedzieć, iż rozegrałem ponad 200 rozgrywek Vayne i znam jej mechanikę na bardzo dobrym poziomie oraz jest moją ulubioną bohaterkąChciałbym wam przedstawić poradnik do postaci Vayne.
Users
 image

Lisandra, czyli postać z historią/League of Legends

Crocking,
Lodowa władczyni to niebywała postać posiadająca historię stworzoną przez kreatorów świata w firmie Riot Games. W niniejszym artykule chciałbym ją wam przedstawić oraz ukazać wam, że postać ta ma niebywały potencjał do wygrywania gier. Z góry zaznaczam, że mój poziom gry to Platyna więc mój poradnik może nie działać w wyższych dywizjach, nie grałem tam a nie chcę wprowadzać nikogo w błąd :D
Users
 image

League of legends - Czyli jak grać w lesie .

szaRAK,
Dzisiaj przedstawie wam kilka informacji na temat grania jako jungler w lolu .Wszytkie pomysły i sposoby nie muszą działać w 100% ! Pamiętajcie że to tylko poradnik a wygrana zależy też od was .
Users
 image

Poradnik do postaci Rengar The Pridestalker - League Of Legends

Kindigo,
Krótki poradnik jak grać Rengarem na dżungli - dla nowicjuszy. Przygotowany na patch 6.16.
Users
 image

Kataria Poradnik do gry

Zgred,
Witam Katarina jest bohaterką budowaną pod AP, która najlepiej sprawuje się na środkowej alei. Jest łatwą postacią, którą można polecić początkującym.
Users
 image

Poradnik do Barda- Wędrującego opiekuna|| League of Legends|

Lukaszz,
Witajcie dziś chciałbym wam zaprezętować poradnik do Barda przez wielu niedocenianego supporta, w którym skrywa się wielki potencjał do wygrywania gier. Jestem Mainem Wędrującego opiekuna aktualnie posiadam p1 i ponad 300 rozegranych gier w tym sezonie przy K.D.A 3.00 i winratio 61%. Chciałbym się z wami podzielić moją wiedzą oraz przekazać wam ją.
Users
 image

Poradnik do thresha (League of Legends)

michalson77,
Thresh... postać którą można kochać lub nienawidzić. Jest to obecnie jeden z najlepszych supportów(według wielu tier list jest obecnie w 1 tierze obok takich postaci jak np braum). Jednak thresh nie należy do najłatwiejszych postaci. Postaram się jednak troche przybliżyć grę nim.  Chciałbym jeszcze wspomnieć że thresh to mój main( pisząc ten poradnik posiadam na nim około 140 tysięcy punktów masterii) Wiem, że nie jest to dużo ale zawsze coś, grałem też dużo tą postacią przed wejściem systemu masterii.
Users
 image

Malzahar-Postrach na Midzie.

Amira,
Po reworku Malzahar jest bardziej silniejszy dzięki nowemu W oraz pasywce.Jeśli chcesz zacząć grać na midzie to malzahar będzie odpowiedny.Pod jakim względem? : Jest łatwy do ogarnięcia jego umiejętności, Jest mocny w walce 1vs 1, Takie topowe picki jak Zed czy Ekko nie będą mieli życia. Minusem jest jego kiepska mobilność(no chyba ,że smok powietrzny został zabity to jego mobilność jest znośna) oraz brak umiejętności,które by nam umożliwiało ucieczkę przed wrogiem.To jak nim grać by być do nie zabicia?
Users
 image

Jak wyjść z brązu w League Of Legends ?

Kruliczeeek,
Bardzo dużo społeczności League Of Legends znajduje się w dywizji jaką jest brąz. W tym poradniku przedstawie jak wyjść z tej dywizji.
Users
 image

Poradnik Xin Zhao jungle

R4BBIT,
Witam, w tym artykule chciałbym opisać grę Xinem w jungli. Jest to bardzo łatwy champion, idealny dla początkujących graczy. Jest on też świetny na niskie dywizje. ZALETY:-Łatwy clear-Proste ganki na mida-Duża presja w early/mid gameWADY:-Useless w late-Podatny na blind (np. strzałka teemo)-Kontrują go min. JAX, HECARIM, REK'SAI
Users
 image

League of Legends – jak stać się lepszym graczem?

asialkee,
Bycie dobrym graczem to długotrwały proces, który polega na regularnym udoskonalaniu swoich umiejętności i nie poddawaniu się (chociaż czasem jest naprawdę trudno!) Warto poznać kilka tipów, które dla doświadczonych graczy mogą być oczywiste, lecz w naszej społeczności znajduje się też wiele nowicjuszy, którym te porady mogą się przydać.
Users
 image

League of Legends - Poradnik - Yasuo Midlane

Misty,
Yasuo jest wojownikiem z Ionii, szermierzem niegdyś uczącym się w słynnej szkole miecza. To jedyny człowiek, który zdołał opanować legendarną technikę wiatru. Gdy Noxus dokonało inwazji na ioniańskie ziemie, otrzymał ważne zadanie ochrony członka starszyzny, ale wierząc, że jego ostrze może zmienić wszystko, dołączył do krwawej walki. Kiedy wrócił... Członek ioniańskiej starszyzny już nie żył. Zniesławiony wojownik został oskarżony nie tylko o niewypełnienie obowiązku, ale też o samo zabójstwo. Wywalczył sobie wolność i do tej pory podróżuje po świecie, aby odnaleźć mordercę i odzyskać honor. W obecnej mecie Yasuo jest grany na topie i midzie. Można budować go pod obrońcę, twardo znoszącego duże liczby obrażeń, a także pod prawdziwego zabójcę, który potrafi bardzo szybko zdjąć kruche cele, takie jak ADC, czy APC. W tym poradniku wybiorę tą drugą drogę, podam dwa optymalne buildy na środkową linię, a także opiszę kilka tricków, które można wykonywać tym bohaterem. Nie zabraknie też wywodu o czarach przywoływacza, runach oraz specjalizacjach dla tego championa. Zaczynajmy!
Users
 image

Poradnik dla Adc w grze League of Legends

KosiarZ9,
Cześc , w tym poradniku poruszę temat Ad carry (ADC). Jest to osoba w teamie grająca na bocie wraz ze swoim supportem. 
Users
 image

Ahri: zdradziecka lisica- poradnik

azyff,
Witajcie dziś chciałbym wam zaprezentować poradnik do Ahri, szybkiej i zwinnej lisicy, która najpierw obezwładnia swym urokiem, a następnie wykańcza wroga ognikami i tajemniczą kulą energi.
Users
 image

Zed - poradnik - League of Legends

Teliss45,
Zed jest jest zabójcą świetnie sprawującym się na walkach 1 na 1.Jest to postać dla lubiących motyw - Znajdź/Zabij/Ucieknij.Pamiętajcie. Technika cieni, nie jest dla każdego !Ułamek jego historii:Zed to ninja, który jako pierwszy od 200 lat odblokował zakazane techniki. Przeciwstawił się swojemu klanowi i mistrzowi, porzucając równowagę i dyscyplinę, które ograniczały go przez całe życie. Teraz Zed daje moc tym, którzy posiedli wiedzę cieni i niszczy tych, którzy wybrali egzystencję w ignorancji.
Users
 image

Jak być dobrym ADC w LoL ?

Merodiz,
Witaj przywoływaczu ! Czyżbyś chciał opanować rolę AD Carry ? Poradnik stworzony dla ciebie !
Users
 image

League of Legends - Poradnik - Ahri Midlane

Misty,
Ahri to pół człowiek, pół lis. Zawsze czuła, że ciało, w którym się urodziła, nie pasowało do niej, a jej marzeniem było zostanie człowiekiem. Jej marzenie spełniło się tylko w połowie... Pewnego dnia Ahri nagle wkroczyła na pole ludzkiej bitwy. Ziemia była pokryta ciałami zabitych żołnierzy. Jeden z nich szczególnie przyciągał jej uwagę: zakapturzony mężczyzna, konający powoli w słabnącym polu magii. Kiedy się do niego zbliżyła, esencja jego życia wniknęła w nią. Odczucie, jakie doświadczyła, było odurzające i przytłaczające. Gdy wszystko minęło, Ahri zachwycona spoglądała na siebie. Nie miała już lśniącego, białego futra, a smukłe ciało kształtem przypominało ciała poległych żołnierzy...Ahri jest magiem. Potrafi zadać duże obrażenia magiczne w krótkim czasie. Posiada swoje charakterystyczną kombinację używania swoich zdolności, dzięki której jest w stanie zniszczyć przeciwnika. Ze swoją superumiejętnością nikt jej nie ucieknie. Zobacz jakie przedmioty kupić, grając Ahri oraz jej umiejętności, które są głównym źródłem zadawania obrażeń.Zaczynajmy!
Users
 image

League of Legends -Poradnik Xin Zhao

Mankiet,
Xin Zhao, czyli seneszal demacii. Toplaner oraz wspaniały Jungler który potrafi wycarrować nie jedną grę. Postać ta wygrywa aż 51,76% gier.
Users
 image

League of Legends - Poradnik - Lucian ADC

Misty,
Lucian jest zdeterminowanym strzelcem, który ma poważne zadanie: uwolnić duchy, które przechodzą wieczne męki. Włada potężnymi broniami, wypełnionymi starożytną mocą. Jego ukochana Senna odeszła, gdy obaj walczyli ze Strażnikiem Łańcuchów - widmowym żniwiarzem, który czerpie przyjemność z torturowania obłąkanych dusz. Lucian wziął broń Senny, która jej nie była już potrzebna i poprzysiągł zemstę na wszystkich mrocznych stworzeniach Shadow Isles.Lucian to ADC. Gra się nim na dolnej linii wraz z supportem. Postacie takie jak on służą do szybkiego eliminowania wrogów w późniejszej fazie gry. Dzięki temu są w stanie ponieść drużynę do zwycięstwa.Zobacz, jak stać się postrachem swoich wrogów. Ten poradnik na pewno ci w tym pomoże i dzięki niemu lepiej poznasz postać, którą można robić naprawdę dobre zagrania w Lidze Legend.Zaczynajmy!
Users
 image

Nowy Bohater w League of Legends

dfhfhjd,
 Niedawno na PBE (Public Beta Enviroment) wspólnie z nową muzyką Riot dodał kwestie informujące o następnym bohaterze w League of Legends. Zwiastun ten jest podobny do zwiastunu Barda, Tham Kencha lub Kleda. Jeden z przecieków mówi że champion nazywa się Sorag, Duch Lasu. Prawdopodobnie rozwawia ze stworami w dżungli. 
Users
 image

O Akali, czyli jak wygrywać gry w League of Legends w 20 minut?

abogadom,
Grając w League of Legends zapewne szukasz bohatera idealnego, wręcz najlepszego w całej Lidze. Muszę Cię zmartwić. Taki bohater nie istnieje. Ale... Nie rezygnuj. Opowiem Ci jak grać bohaterką, która bez wątpienia mogłaby uchodzić za najlepszego, gdyby nie kilka małych wad. Na szczęście, znając jej mocne strony, a przede wszystkim słabe, będziesz w stanie tak grać ową bohaterką, że bez wątpienia dasz radę wygrać!
Users
 image

Shen - Oko Zmierzchu. Poradnik górnej alei.

Kindigo,
Shen nawet po reworku pozostaje czempionem stworzonym do przyjmowania dużej ilości obrażeń i ratowania swoich sojuszników, gdy tego potrzebują. Zapewne byliście w sytuacji, gdy prawie zabiliście wroga, ale shen wam przeszkodził i walka kończyła się dla was przegraną. W tym poradniku postaram się przedstawić wam co zrobić, aby równie dobrze denerwować przeciwników. Zaczynajmy :)
Users
 image

Riven - Czyli Panna z Wielkim Mieczem

Elsi,
Riven- Postać jedna z wielu w League of Legends ale jak każdą trzeba nauczyć się nią grać.Poradnik powstał dla graczy którzy chcą wiedzieć jak grać Riven albo dla tych co dostają od niej sromotne lanie (żeby wiedzieć jakie ma skille jak się bronić itp.).SłowniczekAA=AutoatakBurst=Szybkie zadanie mocnych obrażeńCD=Cooldawn=czas do ponownego użycia umiejętności
Users
 image

League of Legends- Darius poradnik

Yunsenx,
Witajcie w poradniku do Dariusa , postaram się przybliżyć wam jego mechanikę oraz rolę w grze. Darius jest przypisany do klasy molocha , czyli wyróżnia się ogromną wytrzymałością i brutalną siłą a jego największą wadą jest nieruchliwość. Jest on także typowym ,,lane bully" ,czyli jest strasznie silny we wczesnej fazie gry i raczej nie checie stanąć na jego drodze.  
Users
 image

Kassadin - Wędrowiec Pustki, poradnik na środkową aleję.

Kindigo,
Kassadin jest walczącym wręcz zabójcą używanym do AP Carry. Na linii potrafi zadać ogromne obrażenia. Jest bardzo mobilny ze względu na pasywne unikanie kolizji z jednostkami, ta umiejętność bardzo przydaje się podczas szybkiego zabijania wroga, a następnie ucieczki. Tu znajdziesz poradnik jak wykorzystać cały jego potencjał w zabijaniu i często poprawiania statystyk gry.
Users
 image

Smite Vs LeagueOfLegends

ripzone1,
Jaka gra lepsza ? Gdzie rozgrywka jest bardziej przyjemna i można trafić na mniej toksycznych graczy? Moje zdanie jest jednoznaczne, jeszcze wy wypowiedzcie się na ten temat.
Users
 image

ESL Mistrzostwa Polski: najważniejsze informacje o League of Legends

Jokerek,
W drugim dniu finałów XIII już sezonu ESL Mistrzostw Polski będą rozgrywane pojedynki w grze League of Legends. Zmierzą się w nich ze sobą cztery drużyny: Kiedyś Miałem Team, Team Refuse, Amazing Team i Overused. Nagroda główna będzie wynosić aż 60 000 złotych.
Users
 image

Braum is here, czyli poradnik dla Brauma

Hixovick,
Braum jest jednym z lepszych wspierających w grze. Należy on do grupy tanków. Oznacza to, że jego obrażenia nie są zbyt duże, ale potrafi on obronić nas własnym ciałem w razie zagrożenia.   
Users
 image

Chcesz zobaczyć moje klejnoty? Czyli poradnik do Tarica

Hixovick,
Taric po niedawnych zmianach jest bardzo silną postacią. Jest to wspierający z kategori tank. Jego umiejętności pozwalają chronić naszych sojuszników dając im tarczę, lecząc ich i nawet dając chwilową nieśmiertelność. Jeżeli pogramy ni parę gier i nauczymy się dobrze używać jego umiejętności, to możemy obrócić teorytycznie przegraną walkę drużynową na wygraną.
Users
 image

Poznaj obecnych mistrzów świata League of Legends!

asialkee,
SKT T1 to koreański team League of Legends, który został stworzony 13 grudnia 2012. W ciągu 4 latach zdobył 2 mistrzostwa świata oraz osiągnął wiele sukcesów w koreańskim odpowiedniku LCS - LCK. Bez dwóch zdań możemy określić SKT mianem legend. A jak to wszystko się zaczęło? Jaki był mistrzowski skład tej drużyny w 2015 roku, a kto obecnie w niej gra?
Users
 image

Poradnik do Gragasa, czyli jak nim grać ?

MajloMajlo,
Witam. W dzisiejszym artykule opiszę wam Karczemnego zabijakę - Gragasa. 
Users
 image

Worlds Leauge of Legends

fazau,
Krótkie omówienie czekających nas wrażeń związanych z mistrzostwami świata w leauge of legends.
Users
 image

Poradnik do Ashe, czyli kilka słów o niej, i jak nią grać.

MajloMajlo,
Dzień dobry. W tym artykule opiszę wam lodową łuczniczkę - Ashe.
Users
 image

Radość jednego z członków zespołu "H2K"

kjm611,
Każdy zainteresowany lolem, a tym bardziej mistrzostwami powinien wiedzieć, że dzisiaj odbyły się finały grupy C.
Users
 image

Poradnik do Gangplanka

teenageboy,
Poradnik zarówno na topa jak i mida do Gangplanka- Postrachu Siedmiu Mórz
Users
 image

Czas na Gnara/Brakujące Ogniwo

lkomykalo,
W tym poradniku dowiesz się, jakie runki oraz specjalizacje grać na gnara, a co ważniejsze, co na niego składać oraz jak nim grać.
Users
 image

League of Legends-Poradnik leśnika

barcioszek,
Jedną z najważniejszych ról w League of Legends jest jungler. Od niego w większości przypadków zależą losy linii. Bazując na moim doświadczeniu, postaram się przekazać swoją wiedzę na temat jungli.
Users
 image

To ja mówię kiedy jest koniec!, czyli poradnik do Thresha

Hixovick,
Thresh jest wspierającym tankiem. Prawie wszystkie jego umiejętności mają efekt kontroli tłumu. Potafi on gonić oponenta tak długi, dopóki nie zbierze jego duszy.
Users
 image

Jhin na topie jest dobry? czy to po prostu kolejna parodia?

Narthoq,
Moim zdaniem nie jest to parodia jak ktoś wie dokładnie jak grać na dane postaci, sam nim mam ponad 600 gier rankingowych i wbiłem nim platyne 2 więc coś tam nim osiągnąłem, możecie pytać dlaczego trolluje innym gre, albo dlaczego nie chodze nim na adc, jednak dla mnie to nie jest trollowanie gry.
Users
 image

Co zrobić gdy nie radzę sobie na linii? [League of Legends]

XxNeKuxX,
Co zrobić gdy nie radzisz sobie na linii? Przede wszystkim ,,pilnuj wieżę", jeżeli ma około 600hp warto. Jest mała szansa że twój przeciwnik wejdzie pod niego po łatwe zabójstwo, a mając ze sobą wieżę raczej go zabijesz.
Users
 image

Fanowski projekt postaci do LoL'a

Esgarr,
Witam, jak pewnie wielu z was którzy czytają ten artykuł wie, że na stronie głównej ligi legend w zakładce forum pojawia się dużo właśnie takich fanowskich postaci. Nie ma z tego właściwie żadnej korzyści materialnej ale usłyszałem, że może być to bardzo interesująca zabawa i postanowiłem się za to zabrać.Teraz sprawa tego, czemu nie publikuję artykułu na stronie Riot'u. Odpowiedź jest prosta, nie chcę się zbłaźnić. Może i to brzmi trochę dziecinnie ale wolę wystawić to najpierw do oceny community GameHag'a a później z poprawkami przepisać to na oficjalną stronę Riot'uZachęcam do komentowania i poprawiania moich błędów w komentarzach bo po to piszę artykuł wpierw tutaj.
Users
 image

Warwick- poradnik dla zainteresowanych

tntroman,
Jeżeli ktoś chce zacząć grać Warwickiem zapraszam do krótkiego poradnika: Co myślicie wogóle o samym bohaterze?? Według mnie jest bardzo dobry jeżeli go się opanuje w danej mecie. Niestety jeżeli ktoś nie wie to w listopadzie lub grudniu warwick ma być reworkowamy... Jeżeli ktoś nie wiem rework to zmiana histori, umiejętności i wyglądu postaci. Dla mnie jako gracza warwicka to jest stracznie smutne. A dla was??
Articles
 image

Ewolucja roli Supporta na przestrzeni lat

Poney,
Wszyscy wiemy, jak ważną rolą jest support (wsparcie). Pozycja ta, polega w głównej mierze na zapewnianiu wizji na mapie, ochrony marksmanów, leczeniu sojuszników, utrudnianiu życia przeciwnikom w alei, często callowaniu objectivów oraz niekiedy do wprowadzania pozytywnej atmosfery w zespole. Jak jednak zmienił się styl gry supportów na przestrzeni lat?
Users
 image

6 Porad dla początkujących graczy League of Legends

Quesh,
League of Legends niby taka łatwa gra, a dla niektórych po wielu miesiącach nadal sprawia wiele trudności. W tym poradniku postaram przybliżyć trochę tą grę nowym graczom ligi.
Users
 image

THIS IS SPARTA !!! Czyli poradnik do Pantheona

Mikiom,
Pantheon jest jedną z prostszych postaci, a jego przepychanki na linii 1vs1 zawsze powinny kończyć się dla nas zwycięsko. Jest to postać głównie na topa, jednak można grać nią również na środkowej alei, czy też w jungli.
Users
 image

Czy wsparcie jest takie złe?

Hixovick,
Wsparcie - popularnie nazywane z angielskiego Support to najmniej chciana rola w League of Legends. Bardzo dużo ludzi woli grać linie solo: górę, dżunglę lub środek. Przewaga na dolnej alei liczy się od współpracy i zrozumienia sojusznika, co jest trudniejsze niż dobre granie, ale czy niemożliwe?
Users
 image

Czy nasz charakter ma wpływ na pozycje w League of Legends na których gramy? 

Lukaszz,
Każda pozycja w League of Legends potrzebuje innych cech charakteru. Zastanawialiście się kiedyś czy wybrana przez was pozycja odzwierciedla wasz charakter? Jeśli nie postaram się wam pomóc. Od razu powiem, że nie mówię tutaj o relacjach z innymi graczami, oraz o tym że nie każdy posiada w 100% daną osobowość. Najczęściej są to mieszanki które odzwierciedlają zachowania.
Users
 image

Syndra - jak ogarnąc skille włądczyni kulek (poradnik)

supersayanka,
Widziałeś Mistrzostwa i zastanawiałeś się czemu ta fioletowa dama jest ciągle banowana lub wygrywa mecz? Grałeś, ale nie wyszło jak trzeba? Syndra to bohaterka, która wymaga ogrania, ale wynagradza tych, którzy nauczą się władać wielką mocą. Jeśli co drugi mecz chcesz usłyszeć feedback od przeciwnika jak bardzo go wkurzasz, czytaj dalej...
Users
 image

Nami - Władczyni Przepływów [Poradnik]

Mefius,
Poradnik do Nami według mnie top 3 aktualnych supportów.Miłego czytania pozdrawiam :)
Users
 image

Mały,ale duży ,,rework,,postaci z gry League of Legends

kacper030307,
 Witam Opowiem o krótkim Reworku Katariny,Zeda i Ekko z gry League of Legends,Zmiany moich zabójczysz mainów...
Users
 image

League of Legends : Rework Rengara

Meix,
Pewnie słyszeliście o zmianach w sezonie 7 . Tu dowiecie się czegoś o reworku zabójców.
Users
 image

Poradnik do Nunu

TETRIZ,
Cześć!W tym poradniku pokaże jak grać Nunu ,który dominuje w dżungli w patchu 6.21.Nunu jest tankowatym wsparciem ,który nie służy jak carry.Chciałbym także dodać ,że w sezonie 5 zagrałęm ponad 300gier jako Nunu.Więc zaczynajmy!
Users
 image

Poradnik do Caitlyn- czyli late gameowy zniszczyciel na ADC

tinxc09,
Szukasz postaci którą możesz grać na ADC, która jest bezpieczna na linii, a która po 30 minucie stojąc z tyłu team fightu będzie zabijała sama  enemy team ?? Caitlyn to champion którego szukasz, a wtym poradniku przedstawię ci ją po krótce i podam ci wszystkie wytyczne do niej.
Users
 image

Słów kilka o Talonie

Jaruzelll,
Talon, Cień Ostrza...cichy zabójca którego boją się wszyscy. Gdy poczyjesz jego chłodne ostrze na swojej szyi wiesz że już za późno na cokolwiek. Ostatnimi czasy postać ta straciła na popularności mimo świetnych umiejętności. Dziś postaram się was zachęcić do sprawdzenia czego warta jest ta postać.
Users
 image

[League of legends] Kalista Jako Bohater - Jak bardzo odstaje

NorbertGierczak69,
Jeżeli grasz stale w lige legend napewno znasz bohatera o nazwie Kalista "włócznia Zemsty" ,  ale nie wydaje mi sie żebyś ją dość czesto widywał. Odpowiedzmy sobie wiec razem na jedno pytanie: "Czy Kalista została osłabiona z własnej winy??" i "Czy RiotGames ma jakiś problem związany z tą postacią". A moze to ja sie myle i znacie inne powody, w kazdym razie zapraszam do artykułu o Kaliscie - opóźnionej postaci
Users
 image

Poradnik do Ekko chłopca zagłady który potrafi cofać czas ( mi też by się to przydało :D)

Pantajemnica,
Witam w tym poradniku dowiecie się jak grać chłopcem zagłady Ekko chłopcem który ujarzmił czas.ZAPRASZAM DO PORADNIKA! 
Users
 image

Jhin ADC. Czyli jak nim grać?

cuqierek,
Witam, w tym poradniku opiszę jak grać Jhinem na ADCJhin - Wirtuoz
Users
 image

Czy Teemo jest aż tak zły?

Lutek,
Wiadomo że są dobre i złe strony tego championa League of Legends ale czy musi być on tak nielubiany i nienawidzony ?
Users
 image

Poradnik do Yasuo - Czyli postać na cienkiej linii między byciem dobrym a noobem.

VerchiX,
1. Część : pierwsze minuty gry. Yasuo to albo okruna i mściwa postać dla wroga albo dla ciebie. Pamiętaj że w pierwszych minutach gry najważniejsze jest straszenie przeciwnika czyli np. farmienie blisko niego i obijanie z Q, wlatywanie z E w bliskio stające niego miniony tak żeby myślał że wlatujesz w niego, Q na 3 uderzeniu wysyłaj w miniony, bez ulta niemasz co liczyć na killa. I przeewszyskim FARM SIĘ. To najważniejsza zasada gry Yasuo (i nie tylko Yasuo). Bez famy nie masz pieniędzy = nie masz itemów = 0 DMG . Yasuo tak działa że farmi się szybciej ,ponieważ im wcześniej będziesz miał itemy tym będziesz więcej bił w wcześniejszej fazie gry.
Users
 image

League of Legends - Poradnik Maestrii

KrulWawrzyniak,
Na pewno wielu z was zastanawiało się jak działają poziomy maestrii w League of Legends,ja postaram się wam to przedstawić w jak najprostszy sposób. Zanim zdecydujecie się na poświęcenie chwili żeby przeczytać moje wypociny chciałbym wam powiedzieć,że Riot Games nigdy nie przedstawiło wymogów na daną ocenę od,której bardzo zależy nasza maestria,jednak podróżując po odmentach internetu wykryłem pewną zależność.
Users
 image

Poradnik dla początkujących - Zac

lisek2543,
Tym razem zajmiemy się następnym junglerem Zaciem. Bohater jest wynikiem eksperymentów pary naukowców, którzy próbowali wynaleźć skuteczną broń. Jednak małżeństwo zobaczyło w nim istotę rozumną. Uciekli z laboratorium i wychowywali Zaca jak własne dziecko ucząc go odróżniać dobro od zła. Zac poprzysiągł chronić bezbronnych. 
Users
 image

Jak poradzić sobie z Trollami w League of Lgends

kacper030307,
Siema zaprezentuję wam poradnik jak poradzić sobie gdy ktoś w waszej dróżynie Trolluje np.Specialnie feeduje,Przeszkadza wam w grze lub się niesportowo zachowuje...Zapraszam do poradnika i pamietajcie,że trolowanie nic nie daje,więc wy też nie trolujcie by komuś uprzykrzyć grę :D....
Users
 image

[LoL] BB Pro #1 - Psychologia LoL-a

supersayanka,
Zastanawiałeś się kiedyś czemu gracze, którzy wykazują negatywne zachowania wygrywają mniej meczy? A może przydarzyło Ci się przegrać mecz i wpaść w serię kilkunastu porażek pod rząd? Dowiedz się dlaczego tak się dzieje i jak przekuć to w swój sukces.
Users
 image

Poradnik Shyvany

Pantajemnica,
Poradnik do Shyvany pół smoka pół człowieka Zapraszam!
Users
 image

[LoL] BB Pro #2 - Złoto Minionków

supersayanka,
Farmienie stronników jest jedna z najważniejszych umiejętności w League of Legends, ale czy zastanawiałeś się ile DOKŁADNIE złota otrzymujesz zabijając wrogie stwory? Przeliczyłeś, czy bardziej opłaca Ci się pogoń za przeciwnikiem, czy zabicie tej fali, która właśnie zbiera się pod Twoją wieżą? Bądź Bardziej Pro i przyjrzyj się liczbom, które kryją się w złocie przyniesionym przez waleczne minionki.
Users
 image

Rzeka jest moim królestwem! Poradnik do Tahm Kench'a

Hixovick,
Tahm Kench jest tankiem, który bardzo dobrze radzi sobię na topie, ale jest także bardzo dobrym wsparciem. W razie zagrożenia w może pożreć sojusznika i uratować nie tylko siebie, ale także kompana.
Users
 image

Poradnik do Olafa w jungli

hardkorowydzem,
Witam o to poradnik do olafa w jungli ;) zacznijmy od podstawowych rzeczy:   Umiejętności:   pasyw- Za każdy 1% brakującego zdrowia, prędkość ataku olafa zwiększa się o 1%. Q- Olaf rzuca toporem w wybrane miejsce zadając obrażenia i spowalnia wrogów. Jeśli Olaf podniesie swoją broń, czas odnowienia tej umiejętności zmniejszy się o 4,5s.  W- Olaf zyskuje prędkość ataku i kradzież życia, a uzdrawianie ze wszystkich źródeł rośnie w zależności od tego, ile zdrowia mu brakuje. E- Olaf zadaje nieuchronne obrażenia wybranemu celowi i sobie. Jeżeli cel zginie od tego ciosu, przywraca mu zdrowie. R- Olaf staje się tymczasowo odporny na osłabienia i wszelkie CC oraz zyskuje zwiększoną prędkość ruchu.   przydatne rady dotyczące umiejętności: -Olaf zawsze jest silny do dueli więc nawet kiedy ma mało zdrowia to wystarczy odpalić W i R i jesteśmy w stanie się szybko wleczyć i wystarczająco obić przeciwnika a nawet go pokonać. - umiejętność E jest przydatna do farmienia. -przy gankach włączamy jednocześnie R i ghosta. - Gdy gonimy wrogiego bohatera, to najlepiej jest rzucać topur tuż pod niego aby szybko podbiej i znowu go spowolnić. Dzięki temu łatwo będzie dogonić każdego.   Masterki: masterka główna:Siła Wieczności 12.0.18   Runy: pieczęcie- 9x pancerz znaki- 9x obrażenia od ataku glify- 3x odporność na magię  6x redukcja czasu odnowienia esencje- 3x prędkość ataku   Summonery: ghost i smite   Przedmioty:   startowe: talizman łowcy, odnawialna mikstura, strażniczy totem talizman   te które musisz mieć: zaklęcie żar, tytaniczna hydra, oblicze ducha/pancerz umrzyka, BOTRK    reszte brać jako sytuacyjnie.
Users
 image

Poradnik do Swaina wielkiego taktyka.

Pantajemnica,
Witam w tym poradniku zajmiemy się Swainem wielkim taktykiem oraz jednym z moich mainów którym lubię grać mam nim 6 poziom oraz jest kontrą na Yasuo. Zapraszam!
Users
 image

Jungla to jego plac zabaw! Poradnik do Rengara po reworku

DildoVaggins6969,
Rengar jest Assasinem, który najlepiej sprawuje się na dżungli ze względu na jego pasywkę, jednak jest też dobry na górnej alei. Jest to postać której głównym zadaniem jest jak najszybsze wyeliminowanie przeciwnego AD Carry. Nie posiada on dużej liczby zdrowia, jednak ma on ogromną siłę ataku.
Users
 image

Poradnik do Illaoi

hardkorowydzem,
Witam o to poradnik do Illaoi na topie ;)   Umiejętności: pasyw: Illaoi oraz Nośniki, które tworzy, powodują, że na znajdującym się w pobliżu nieprzekraczalnym terenie pojawiają się Macki. Macki atakują Dusze, Nośniki oraz ofiary Srogiej Lekcji Illaoi. Macki zadają trafionym wrogom obrażenia fizyczne. Jeśli zadadzą obrażenia bohaterowi, Illaoi zostanie uleczona. Q-Zwiększa obrażenia zadawane przez Macki. W momencie użycia Illaoi uderza Macką, zadając obrażenia fizyczne. Biernie: Obrażenia Chlaśnięcia są zwiększone o 10/15/20/25/30% (0). Użycie: Illaoi potrząsa swym posążkiem, w wyniku czego Macka wykonuje Chlaśnięcie w przód. W- Illaoi doskakuje do swojego celu, zadając obrażenia fizyczne i sprawiając, że pobliskie Macki również atakują dany cel. Przy następnym podstawowym ataku Illaoi doskakuje do swojego celu, zadając dodatkowe obrażenia fizyczne równe [0]% jego maksymalnego zdrowia.Kiedy Illaoi zaatakuje, pobliskie Macki zaczną Chlastać cel.Dodatkowe obrażenia Srogiej Lekcji przeciwko potworom są ograniczone do 300 pkt. obrażeń przy każdym trafieniu. E- Illaoi wyrywa duszę z ciała swojego wroga, zmuszając ją do stawienia się przed nią. Dusze przekazują część otrzymywanych obrażeń celowi, z którego pochodzą. Cel stanie się Nośnikiem, jeśli jego dusza zostanie zabita albo za bardzo się od niej oddali, w wyniku czego zacznie tworzyć Macki. Illaoi na 10 sek. (krócej, jeśli cel atakuje Illaoi) wyrywa duszę wrogiego bohatera. Dusza może być atakowana, a 25/30/35/40/45% (+[0]%) otrzymywanych przez nią obrażeń jest przekazywanych jej właścicielowi.Jeśli dusza zostanie zabita albo cel za bardzo się od niej oddali, to na 12 sek. stanie się on Nośnikiem, a ponadto zostanie spowolniony o 80% na 1.5 sek. Nośniki co 0 sek. tworzą Macki (zakładając, że w pobliżu nie ma już Macek).Macki raz na 10 sekund automatycznie Chlaszczą dusze i Nośniki. R- Illaoi uderza w ziemię swym posążkiem, zadając pobliskim wrogom obrażenia fizyczne. Za każdego trafionego wrogiego bohatera pojawia się jedna Macka. Illaoi uderza w ziemię swym posążkiem, zadając 150/250/350 (+50% dodatkowych obrażeń od ataku) pkt. obrażeń fizycznych pobliskim wrogom i tworząc jedną Mackę za każdego trafionego wrogiego bohatera.Ponadto przez kolejne 8 sek. Macki wykonują Chlaśnięcie o 50% szybciej, nie można ich obrać za cel, a czas odnowienia Srogiej Lekcji wynosi 2 sekundy.„Niektórzy bogowie są przyjaźni i życzliwi. Moja bogini się do nich nie zalicza”.   Przydatne rady dotyczące umiejętności: - umiejętność Q jest bardzo dobra do niszczenia całej fali wrogich stworów za jednym ciosem - gdy atakujesz wieże używaj W aby resetować swoje autoataki dzięki czemu więcej obrażeń dostanie wroga wieża. - przed użyciem ulta warto jest wyciągnąć jedną duszę od wroga dzięki czemu będziemy mięli dodatkową mackę i więcej obrażeń dostanie wrogi bohater.
Users
 image

Podstawy LoLa - Czyli jak wyjść z tzw. Elo Hell

gustaff122,
Ja jestem Gustaff. Aktualnie posiadam S5 w kolejce Solo/Duo i B2 w kolejce Flex (Elastycznej). Zapewne się zastanawiacie czemu, piszę o czymś takim będąc w Silverze. Otóz posiadam teorię, a jeśli ma sie teorię (niektórzy mogą nie mieć) to łatwiej sie czegoś nauczyć w praktyce :).Myślę, że jest to dosyć ważny poradnik dla tych, którzy chcą wbić wyższą dywizję w Lidze Legend. Mam nadzieję, że ten artykuł, uświadomi innym co robią źle i jak mogą wyjść z niższych lig. Poradnik będzie składał się z: podstaw farmienia (nie mam zamiaru sie zagłębiać, podam tylko jak można sie nauczyć skutecznie farmić), jak i kiedy się duelować oraz kiedy schodzić ze swojej linii, a kiedy nie. Nie zapomnę także o jungli, choć jest póki co Pre Sezon, to jako (pseudo) analityk postaram się pomóć leśnikom. Jest to poradnik ogólny, mam w planie zrobić jeszcze poradniki do każdej linii z osobna.
Articles
 image

Rankedy FLEX i start sezonu 2017

Poney,
Wiele osób nie rozumie, na czym polega tryb gier rankingowych FLEX. Został on wprowadzony dość niespodziewanie i ma zarówno przeciwników, jak i zagorzałych zwolenników. W tym artykule postaram się wam przybliżyć ich znaczenie w nadchodzącym sezonie oraz datę planowanego rozpoczęcia Sezonu 2017.
Users
 image

,,Trolle w League of Legends

Tomsonex01,
Trolle w League of Legends i jak sobie z nimi radzić.
Users
 image

Czy będzie w Polsce więcej szkół e-sportowych?

Dymjon,
W tym roku po raz pierwszy w Polsce został otworzony kierunek o profilu esportowym. ZSTiO w Kędzierzynie Koźlu. To właśnie ta szkoła, zdecydowała się kształcić młodych ludzi w tym kierunku.
Users
 image

Jak grać lepiej Bardem?

Lukaszz,
Chociaż od wejścia Barda minęło ponad półtora-roku wielu graczy nie jest jeszcze do niego zbytnio przekonana. Wielu z nich uważa Barda za słabego Supporta, inni zaś nie wyobrażają sobie gry bez naszego wędrującego opiekuna. Zobaczcie kilka porad jak grać nim lepiej.
Users
 image

Nowa masterka w lolu - Courage of the Colossus - na kim jest najmocniejsza?

Expect,
Courage of the Colossus to nowa kluczowa masterka w lolu, która zawitała w patchu 6.22. Daje ona bardzo wielką tarczę na 4 sekundy za użycie hard cc, czyli np. ogłuszenia albo podrzucenia. Spowolnienia nie są wliczane do hard cc. Wartośc tarczy to  20 - 190 (bazowanej na lvl'ach)(+ 7% maksymalnego życia za każdego przeciwnika).
Users
 image

Krótki poradnik do Twisted Treeline

Poney,
Cześć! W związku z wprowadzeniem kolejki elastycznej na mapę Twisted Treeline chciałbym Was wprowadzić w kilka zasad tego trybu, które pomogą wam wspiąć się dużo wyżej w rankingu i dogonić najlepszych graczy.
Users
 image

Camille - Czy będzie warto nią grać? Jak nią będzie trzeba grać?

WasekkPL,
Witaj przywoływaczu! W tym artykule powiem ci wszystko co wiem o nowej postaci Camille!Między innymi - Czy będzie warto nią grać? Jak nią będzie trzeba grac?
Users
 image

Febiven wraca do H2K!

KrulWawrzyniak,
W nadchodzącym sezonie LCS czeka nas wielki powrót,zainteresowanych zapraszam do artykułu!
Users
 image

Vander odchodzi z H2K!

KrulWawrzyniak,
Wiadomość z ostatniej chwili!
Users
 image

Czy Riot Games podąża w dobrą stronę-League of Legends

Figusek,
Riot Games często wprowadza zmiany , ale czy wszystkie napewno są dobre ? Rozpatrzmy i oceńmy nowsze z nich.
Users
 image

Top 10 najrzadszych skórek do League of Legends

Niver,
Cześć! Jestem Niver i dziś chciałbym przedstawić wam dziesięć prawdopobnie najrzadszych skórek w League of Legends.
Users
 image

Porównanie społeczności 2 MOBA Dota 2 i league of legends

bartekv13,
Cześć ,dzisiaj porównam społeczność 2 najpopularniejszych(według mnie ) gier moba.
Users
 image

Przegląd Tygodnia EU LCS w League of Legends

Niver,
Cześć. Jestem Niver i dziś chciałem przedstawić wam jak wyglądają wyniki w EU LCS.
Users
 image

Team Kinguin.lol? Kim są i dlaczego powinniście ich znać. Prawdopodobnie #1 w Polsce na scenie League of Legends.

malxmel,
Team Kinguin to drużyna powstała z idei Adriana "Hatchy" Widery na odbudowanie polskiej sceny LoL'a.
Users
 image

Polski jungler w Origen? - pewne problemy

Flodur,
Otatnimi czasy dosyć głośno o tym, wielu ludzi się tym tematem interesowało. A tak na prawdę przez długi czas nie dostawaliśmy żadnych informacji. Aż do niedawna. W końcu wiemy co tak na prawdę dzieje się w europejsim zespole Origen. 
Users
 image

Czy darmowe gry mogą być lepsze od płatnych?

polly,
Doświadczenia z ostatnich lat przekonują nas, że da się zrobić świetną grę, która nie tylko jest za darmo, ale i nie odstaje niczym od swoich płatnych odpowiedników.
Users
 image

Polacy w Challenger Series.

Klaudistomis,
Głośny awans całej polskiej drużyny do Challenger Series oraz dwie drużyny z Polakami w składzie. Pierwsze mecz o LCS dwójki Polaków oraz omówienie sytuacji reszty graczów.
Users
 image

Super druźyna stworzona w Korei KT Rolster.

Klaudistomis,
Omówienie Składu oraz formy typowej drużyny która zainwestowała ogromne pieniądze w drużynę która ma włączyć się do walki o Puchar mistrzostw świata w lola oraz wygranie koreańskiej ligi LCK.
Users
 image

Omówienie sezonu SKT T1 drużyny League of Legends.

Klaudistomis,
   Jak sobie SKT T1 poradziło w ubiegłym sezonie ,w lidze Koreanskiej LCK i na Mistrzostwach świata oraz zmiany w składzie.
Users
 image

Podsumowanie amerykańskich meczów o LCS.

Klaudistomis,
Walczace dwie druzyny wygrywajce kwalifikacje do LCS  oraz dwie ostatnie drużyny NA LCS. Team Liquid vs eUnited Team Envy vs Gold Coin United
Users
 image

Misfits beniaminek EU LCS

Klaudistomis,
Powiemy dziś o drużynie która wchodząc do LCS zdominowała początek i jako beniaminek porwali serca kibiców.
Users
 image

Maciej "Shushei" Ratuszniak

CrimsonSp3ctrum,
W tym artykule chciałbym przedstawić wam najlepszego, moim zdaniem, midlanera w Polsce - Macieja "Szhushei" Ratuszniaka.
Users
 image

Odbudowa Koreanskiej drużyny League of Legends „Afreeca Freecs”

Klaudistomis,
Dzisiaj omówimy zmiany oraz przebudowę całej drużyny z Korei oraz bardzo dobry sezon w ich wykonaniu a więc zapraszam do czytania.
Users
 image

Jakub "Creaton" Grzegorzewski

CrimsonSp3ctrum,
W tym artykule chciałbym wam przedstawić hisotrie jednego z najlepszych polskich marksmanów.
Users
 image

Pierwszy turniej organizowany przez Riot Games.

CrimsonSp3ctrum,
W marcu 2010 roku rozpoczęła się współpraca pomiędzy firmami Razer i Riot Games. Owa kooperacja miała przyczynić się do rozwoju e-sportu i wypromowania obu firm.
Users
 image

Gold Coin United a więc nowy super team w NA Challenger series

Klaudistomis,
Opowiemy dziś o drużynie która została stworzona aby wejść do NA LCS.
Users
 image

Jedna z największych akcji charytatywnych związanych z League of Legends.

CrimsonSp3ctrum,
7 września 2013 roku Siv HD - znany streamer i youtuber, zorganizował prawdopodobnie największą akcję charytatywną związaną z League of Legends.
Users
 image

Enrique "xPeke" Cedeño Martínez

CrimsonSp3ctrum,
xPeke jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy League of Legends.
Users
 image

League of Legends. Jak grać assasynami?

CrimsonSp3ctrum,
W tym artykule chciłbym przedstawić przydatne rzeczy podczas gry assasynami.
Users
 image

Próba odbudowy formacji Fnatic w League of Legends

Klaudistomis,
Dziś powiemy o przebudowie i próbie powrotu Fnatic które do sezonu 2015 dominowało Europejskie LCS.
Users
 image

FlyQuest imponujący sezon beniaminka NA LCS

Klaudistomis,
Dziś omówimy skład oraz osiągniecia zaledwie beniaminka LCS.
Users
 image

Nowa potęga w EU LCS?

Klaudistomis,
Dziś przedstawimy zmiany oraz ogólny podsumowanie sezonu Unicorns of Love.
Users
 image

PSG a więc kolejna potęga, czy źle zainwestowane pieniądze?

Klaudistomis,
Dziś omówimy drużynę League of Legends PSG ich sezon oraz kwalifikacje do LCS.
Users
 image

Niesamowity sezon Roccat

Klaudistomis,
Dziś przedstawimy drużynę Roccat która zaskoczyła swoją formą w wiosennym splicie.
Users
 image

Patch 7.9 League of Legends.

Wafel000,
W tym artykule przedstawię w skrócie nowe i najważniejsze zmiany zachodzące w najnowszym patchu w League of Legends!
Users
 image

Carlos "ocelote" Rodríguez Santiago

CrimsonSp3ctrum,
W tym artykule przedstawie wam postać jednego z bardziej popularnych graczy League of Legends.
Users
 image

Vitality

CrimsonSp3ctrum,
Zmiany w zespole Vitality.
Users
 image

Podsumowanie fazy grupowej turnieju League of Legends - Mid-Season Invitational 2017 #MSI - omówienie drużyn

Rayso,
Ostatni weekend był świętem dla wszystkich fanów e-sportu, zwłaszcza tego dookoła League of Legends. Co działo się podczas fazy grupowej MSI 2017 w Brazylii? Przybliżę to pokrótce w tym artykule, dodając odrobinę własnego komentarza. Faza grupowa rozpoczęła się 10 maja w środę, otwierającym meczem SKT vs G2, dlatego zaczniemy od tych omówienia formy tych drużyn.  Zapraszam do czytania!

Forum Meta w aktualnym patchu

Thread list