• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Trzy gry warte uwagi w robloxie

    Cześć! Chciałbym wam przedstawić gry które moim zdaniem są przyjemne i ciekawe, fabularnie i grywalnie. Miłego czytania :D. 


    Cześć! Chciałbym wam przedstawić gry które moim zdaniem są przyjemne i ciekawe, fabularnie i grywalnie. Miłego czytania :D. 

     Witam, jak wspomniałem wyżej chciałem wam zaprezentować i polecić 3 gry na robloxie które według mnie są bardzo warte uwagi. Sugeruje się tu swoją opinią i doświadczeniami więc proszę to zabrać pod uwagę, że gra nie koniecznie może przypaść wam do gustu.

    1. Wild West
    K9zeK7M5gqw6l6dvokCrKJPN7glINf.png

     Akcja gry rozpoczyna się w czasach "kowbojskich" na dzikim zachodzie w Ameryce, w małym fikcyjnym miasteczku Bronze City i jego okolicach. W grze jest dosyć duży arsenał broni - od  rewolwerów i pistoletów po dubeltówki i karabiny wyborowe. W grze są różne role - szefyr, barman, kryminalista, doktor (150 robuxów), Hitman (400 robuxów) i major/burmistrz (600 robuxów), można też być zwyczajnym kowbojem - nie ma narzuconej roli. Sama mechanika gry nie jest trudna, głównym zadaniem jest aby przestępcy napadali na pociągi i banki a szeryfowie i łowcy nagród ich łapali i zamykali w więzieniach.

     Fizyka w grze jest bardzo... dopracowana, szczególnie ragdoll - aż miło się patrzy jak uderzasz koniem w drzewo i się turlasz 2 metry dalej. Jest też dobrze dopracowana kamera pierwszoosobowa. Przyjemnie się strzela. Nie mam do czego się doczepić jak na robloxowe standardy, ewentualnie mogliby dodać więcej ciekawych ról i lokacji (głównie do obrabowania). 

     Jak wspomniałem wyżej w grze są też pociągi, które można obrabować. Jest pare typów pociągów - pasażerskie expresy, ładunkowe, oraz z sejfem. Ten pociąg z sejfem no jedyny pociąg na który gracz ma wpływ - po zdetonowaniu go pociąg się zatrzymuje. Po około 2 minutach pędzi jak szalony.

     Gra jest w fazie Early Access i jest stale aktualizowana ale moim zdaniem sprawia ona dużą przyjemność i nie brakuje jej wiele a gra się przyjemnie.

     

    2. Phantom Forces

    ALYDefJrlkX40aihNAkOyXX7eGER98.png

     Phantom Forces to kolejna gra warta polecenia według mnie. Jest to strzelanka typu takiego jak CS (albo coś podobnego, w CS nigdy nie grałem, nie lubię strzelanek, ale spróbowałem Phantoma i przypadła mi do gustu na nudne dni). Jak gra wyżej gra ta ma niestandardową fizykę i grywalność. Pierwsza kamera bardzo rozbudowana z każdym szczegółem. Bardzo przyjemnie i miło się gra. 

     W grze są różne rodzaje broni - a jest ich dużo - snajperki, strzelby, karabiny szturmowe, maszynowe, wyborowe, pistolety, trochę broni jednoręcznych i na ten czas jedna broń rzucana - granat odłamkowy. Bronie zdobywa się zdobywając doświadczenie (poziom) w grze. Na początku grasz z początkowymi broniami a z czasem i ilością przegranych gier masz ich więcej. Za każdy level otrzymujesz też walutę ($) za którą możesz kupić wcześniejszy dostęp do broni. W grze są też skórki które zdobywa się za pomocą skrzynki i klucza które zdobywasz za każdą wygraną grę i dzienne zalogowanie się. Skiny też wyglądają ślicznie i są według mnie bardzo dopracowane i żywe. Skrzynie i klucze również można kupić za walutę. A samo strzelanie jest bardzo przyjemne i satysfakcjonujące. 



    3. SCP - rBreach (Roblox Breach).
    KwgGkhd1RMQ8GdWRe08CoC5mZxymIf.png

     SCP rBreach to klon mutliplayer gry SCP: Contaiment Breach (SCP: Naruszenie Bezpieczeństwa). Wszystkie gry o SCP są na podstawie forum pisarskiego z całego świata, gdzie świat jest przedstawiony jako normalny, realny, ale istnieją tajne placówki które przetrzymują nierealne anomalie, które nie mogą wyjść na zewnątrz by cały świat myślał - tak jak teraz że wszystko jest normalne. Fundacja Secure. Contain. Protect (skrót od SCP) jest główną tego typu fundacją i na niej skupia się całe forum pisarskie, ale Fundacja ma grupy podobne - które zazwyczaj ze sobą rywalizują lub są jej odłamkami które postanowiły iść własną drogą. - to był wstęp do uniwersum i podstawowe informacje aby móc z świadomością grać w tą grę. Oficjalne Polskie SCP znajdziecie tutaj - http://scp-wiki.net.pl/
     
     W grze jest pare trybów - jeden główny czyli załamanie bezpieczeństwa i pare pobocznych (Team Deathmath, Counsil Rescue, Hide and Seek i Who you gonna call me?). Tryby wybiera się demokratycznym niczym Polska głosowaniem. Szczegółowo omówię 2 tryby - główny i Counsil Rescue - czyli najczęściej wybierane:

    a) Załamanie bezpieczeństwa: Czyli tradycyjny tryb. Podczas normalnego codziennego dnia następuje awaria systemu. Wszystkie klasy D (więźniowie poddawani testom na SCP) zostają przypadkowo wypuszczeni. Ich zadaniem jest w jak najszybszym tempie się wydostać wraz z naukowcami. Naukowcy mają łatwiej ale jest ich stosunkowo mniej i mają do wyboru - współpracować (w początkowych minutach, zaraz wytłumaczę dlaczego), ignorować, bądź na start wybijać klasę D gdy zdobędą dostęp do broni, a mają do niej dostęp bliżej niż "D". Obie te frakcje muszą w jak najszybszym tempie wydostać się z placówki i uciec do bunkru po czym naukowcy - zmieniają się w polowych żołnierzy MTF (Mobile Task Force / Mobilna Formacja Operacyjna) a klasa D w militarnych żołnierzy Rebelii Chaosu, którzy są znienawidzonymi wrogami Fundacji. Od tej pory są dla siebie przymusowo wrogami.  Obie frakcje też muszą unikać krwiożerczych SCP których zadaniem jest im przeszkodzić w ucieczce. SCP mają za zadanie też uciec z placówki i gdy to zrobią, tracą swoje anomalne możliwości i przeistaczają się w Serpents Hand. TIP: Jeśli jesteś mocnym SCP (czyli każdym praktycznie poza SCP - 049 - 01 - zombie Doktora Plagi) to nie wchodź do bunkru. Przydasz się bardziej jako mocny, siejący chaos SCP niż jako jeden uzbrojony żołnierz.

     Istnieją też inne frakcje które pomagają naukowcom i klasie D bądź im przeszkadzają:

    Ochrona: Pomagają naukowcą uciec z placówki, składają się z standardowo z 2 ochroniarzy, czasami jednego sierżanta i dowódcy. Sierżant i dowódca to kluczowe role ponieważ mają kartę dostępu 4, a te mogą otwierać bramy do wyjsćia. Spawni się na początku w pokoju ochrony.

    Chaos Insurgency (Rebelia Chaosu): wspomniana powyżej to ułamek Fundacji który zdradził swoje dowództwo. Zabijają cały personel Fundacji i pomagają klasom D. Czasami pojawiają się na początku gry wraz z ich dowódcą który ma najlepszą broń w tym trybie, jest ich jednak tylko 2 na wstępie. Pojawiają się też często w późniejszych fazach.

    Serpents Hand (Ręka Węża): Często pojawia się w wcześniejszej fazie gry (nigdy na początku), aby wspomóc SCP w ucieczce. Zabijają każdego poza SCP. Są jedynie neutralni z GRU-P.

    MTF: Respią się aby wspomóc ochronę i naukowców w ucieczce i powtrzymać wrogo nastawione SCP. MTF mają różne formacje przeciw różnym SCP - od jednostki od skażeń biologicznych po jednostki z noktowizją lub zwiększonym pancerzem.

    UIU (Jednostka nadzwyczajnym incydentów): Jednostka powołane przez same FBI. Wspomagają Fundację i są neutralnie nastawieni do Klasy D oraz przyjacielsko do GOC.

    GOC (Globalna Koalicja Okultystyczna): Najbardziej neutralna frakcja w grze. Mogą zabijać cały Personel Fundacji (w tym militarny i klasę D) lub ich wspomóc. Jednak ich głównym zadaniem jest jak najszybsze zlikwidowanie SCP. Każdy kto stawia im zagrożenie zostanie bezzwłocznie rozstrzelany. W uniwersum SCP GOC ma zimne relacje z Fundacją i wkraczają nieproszeni na ich teren w grze, temu są neutralni i mogą współpracować albo się wybijać.

    GRU-P (GRU dywizja P czyli ЧД АКН): Oddział powołany przez samego wuja Stalina na początku 1935 r. w celu śledztwa w sprawie morderstwa Siergieja Kirowa. Podczas Drugiej Wojny Światowej, Komisja rozwinęła się w nowym i przeorganizowanym GRU jako Dywizja "P" - Psychotroniki, zajmująca się przeciwdziałaniem anomalnych zagrożeń ze strony SS, Ahnenerbe i Watykanu oraz przechwytywaniem i badaniem anomalnych artefaktów zarówno w kraju jak i poza nim, działając dla korzyści sowieckiego rządu. Dywizja "P" poprzez te działania podczas okresu całej Zimnej Wojny wielce utrudniła działania Fundacji na terenach krajów Komintermu. Po 1991, gwałtowne przemiany połączone z cięciami w budżecie oraz likwidacje bądź sprzedaże majątku, spowodowały że duża liczba personelu opuściła organizację (Znacząca ilość członków Rebelii Chaosu oraz MC&D w Europie Wschodniej wcześniej działała w szeregach GRU Dywizji "P"). Jednak pozostała mała niezależna garstka która dalej szkodzi Fundacji.

     W grze respią się bardzo rzadko. A jak już to są nastawione wrogo do większości, co się rusza. Są neutralnie nastawieni do Ręki Węża. Często w ostatnim spawnie (minuta 5:00) lubią się pojawić, posprzątać i zwyciężyć. Trudno ich stłumić i pokonać w tym czasie. Jednak gracze mają tendencje do rozdzielania się w placówce co może być zgubne, a zarazem szybkim posprzątaniem przetrwanych. Można ich porównać do samej czerwonej, komunistycznej zarazy która z każdą sekundą się szerzy ;D.

    b) Counsil Rescue: Są tu jedynie 3 frakcje i 1 która powstaje gdy SCP ucieknie. Placówka jest pusta, są tam tylko SCP i najważniejsi ludzie w Fundacji czyli radni O5. W pewnej chwili drzwi SCP zostają otwarte a radni mają się jak najszybciej wydostać. Mają oni tylko pistolet i kartę uprawnienia 5 co pozwala im na zdetonowanie placówki gdy już uciekną. Pomaga im w tym specjalna jednostka MTF Alfa-1 (Red Right Hand) która ma niestandardowo 125 HP zamiast 100. Są oni najbardziej elitarną jednostką odpowiadającą bezpośrednio przed Radnymi. Zadanie nie jest łatwe, Radni mogą szybko zginąć. W tym trybie spawni się tylko MTF (czyli w 10 i 5 minucie) ale już nie Alfa-1 (chociaż czasami też) ale różne które mają być kontratakiem na SCP czyli jak będzie dużo zakażonych SCP to pojawi się dużo z strojami antybiologicznymi.

    c) Hide and Seek - klasa D szuka i zabija a naukowcy się chowają.

    d) Who you gonna call? - SCP - Duchy VS MTF - pogromcy duchów.

    e) Team Deathmath - tryb w którym walczą ze sobą 2 frakcje militarne. Według mnie najmniej ciekawy tryb.



    To tyle :D. Wiem rozpisałem się trochę z SCP, to dlatego że z jednej strony jestem fanem, a z drugiej trudno jest w to grać jeśli nie zna się podstaw. Dziękuje bardzo za przeczytanie mojego artykułu. i miłego dnia.
    Pozdrawiam :D

    17 maja 2020 09:31 324
    0

    część mam pytanie jak zdobywać na forum bo tego nie rozumiem szukam sympatycznej osoby a ty taka jesteś pomożesz

    17 maja 2020 09:49 324
    0

    moim zdaniem counter blox najlepszy xd bo mozna miec haksy nie mam 10 tylko 12 lat i jest git

    17 maja 2020 09:56 324
    0

    ale tez jest spoko jailbreak i big paintball

    17 maja 2020 09:57 324
    0

    ale spoko jest brawl stars chociaz inni muwia ze to gowno

    17 maja 2020 09:58 324
    1

    kocham grac w roblox a najbardziej w counter blox

    17 maja 2020 10:37 324
    0

    roblox nawet spoko, też fajny jest shallshock

    17 maja 2020 11:00 324
    0

    ale sie postarales fajnie

    17 maja 2020 11:14 324
    0

    no spoko napisane

    17 maja 2020 11:37 324
    0

    Postarales się

    17 maja 2020 12:00 324
    0

    ALe art bardzo fajny

    17 maja 2020 12:17 324
    0

    Podoba mi się najbardziej jailbreak i Wild West

    17 maja 2020 12:35 324
    0

    gralam w to i niezbyt mi sie podobaja

    17 maja 2020 12:42 324
    0

    ładnie ładnie

    21 maja 2020 10:26 324
    0

    Daro, przeznaczona jest dla każdych użytkowników, jest popularna (nawet jeśli wśród dzieci) więc wiadomo że artykuł będzie popularniejszy... Sam lubię sobie pograć czasami. Pozdrawiam serdecznie z rodzinką.

    24 maja 2020 13:28 324
    0

    czasami pogram sobie w nr 3 lecz wiecej czasu poswiecam innym grą. Pozdrawiam cię bardzo serdecznie wraz z rodzinką

    24 maja 2020 13:35 324
    1

    zależy dla kogo są fajne osobiscie kiedyś gralam w robloxa ale ta gra zrobiła się już nudna

    24 maja 2020 13:47 324
    1

    tez bym chciał wbić już wyższy lvl bo skina nie mogę wypłacić

    24 maja 2020 13:59 324
    1

    ale dobbbbbrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    16 czerwca 2020 22:16 324
    1

    Phantom Forces jest spoko trybem polecam zagrać

    17 czerwca 2020 08:03 324
    0

    bloxburg, adopt me, mining simulator

    17 czerwca 2020 08:06 324
    0

    bardzo fajny artykuł gry sprawdziłam i są kozackie

    17 czerwca 2020 09:08 324
    0

    bloxburg,bee swarm simulator i counter blox

    17 czerwca 2020 09:13 324
    0

    fajny arykuł

    17 czerwca 2020 10:10 324
    0

    Spoko Artykuł/poradnik

    17 czerwca 2020 10:55 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się