• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Plagiat

    czy za plagiat jest ban na Gamehagu ?

    1 stycznia 2019 14:51 491
    0

    Nie wydaje mi sie

    1 stycznia 2019 14:54 491
    0

    Chyba nie, ale powinni je wprowadzić bo dużo artykułów to plagiaty

    1 stycznia 2019 14:59 491
    0

    Hmm szkoda że nikt tego nie weryfikuje, użytkownicy nagminnie próbują kopiować teksty innych licząc że dostaną KD, chciałbym w tym momencie zwrócić Twoją uwagę ~KappaHype jako moda na artykuł pt "o ciekawych rzeczach" na pewno każdy kto ocenia artykuły codziennie od paru dni na niego natrafia, autor tego plagiatu 30 razy już publikuje stek różnych sklejonych artykułów z wikipedii które ciągną się w nieskończoność aż mi lapek się grzeje i jakoś kara go nie spotkała żadna

    1 stycznia 2019 20:49 491
    0

    Plagiaty są tak częste że prawie każdy artykuł który sprawdzam jest skopiowany

    2 stycznia 2019 17:01 491
    0

    Niestety nie ale tak powinno być

    4 stycznia 2019 18:45 491
    0

    nie wiem niestety

    5 stycznia 2019 00:20 491
    0

    Nie sa, ale powinny byc ;/

    5 stycznia 2019 02:34 491
    0

    po co małpowac skoro mozna cos stworzyc samemu

    5 stycznia 2019 09:33 491
    0

    @Thiddy - dla kasy (w tym wypadku KD) ;) Niektórzy myślą, że nikt tego nie sprawdza, system przepuszcza i już i że ewentualnie tylko inni użytkownicy decydują czy coś się dostanie. Co więcej na forum nakłaniają do oceniania pozytywnie "swojej twórczości", bo liczą, że dzięki temu więcej zyskają.
    Ludzie idą na łatwiznę, bo myślą, że w Internecie są bezkarni. Dzieciaki często nie zdają sobie sprawy, że za plagiat w życiu realnym jest prawdziwy wyrok i kara. :(

    @KappaHype
    Panie Moderatorze,dla własnej oszczędności czasu, ale i dla nas użytkowników, przekaż proszę administracji, by na samym wstępie instrukcji dodali informację, że plagiaty będą karane! Obowiązkowo kolorem, żeby potem nie było "ojej, nie zauważyłem/am". Proszę!!

    Zrozumiałe, że jesteście nam wyjątkowo przyjaźni i najpierw upomnicie, a nie od razu zbanujecie - to się chwali! Niestety w dzisiejszych czasach coraz mniej osób zwraca uwagę na to, że "zapożycza" cudzą pracę i że tak robić nie wolno. Tyczy się to szczególnie dzieci, bo dla tych paru punktów nie zdają sobie sprawy, że robią coś, co w dorosłym realnym życiu jest karane nie banem, a najczęściej grzywną (pieniędzmi) i wyrokiem - w sądzie.

    Stworzyłeś też świetną instrukcę jak pisać artykuły: https://gamehag.com/pl/forum/t/57998-jak-napisac-artykul-aby-zostal-on-zaakceptowany---z-punktu-widzenia-moderatora

    17 stycznia 2019 15:13 491
    0

    lolpola

    17 stycznia 2019 15:15 491
    0

    Ojj, ucięło część postu, a nie pomyślałam, by sobie skopiować :/


    Odnośnie instrukcji KappaHyde - jak pisać artykuły:
    Chodziło o to, byś Panie Moderatorze przykleił ten post u góry - na pierwszej stronie!! Tak by każdy, nim siądzie do pisania, wykorzystał zawarte w nim informacje (nie jest go tak prosto znaleźć w ogromie spamu na forum) i oszczędził nam wszystkim odrzucanie spamu/plagiatu :)
    Instrukcja jest pomocna, mam do niej tylko jedno "ale" - reflinki - dobrze, że o nich wspomniałeś, ale dodaj też, że to samo dotyczy "kodów" polecających, które i tu na forum w ramach "pomocy" i w artykułach niektórzy chamsko wrzucają! To poinno być traktowane na równi z takimi linkami.
    Reklamowanie stron - za reklamowanie nie można uznać podawania "źródła". Nie może być też nim samo stwierdzenie źródło-Internet, bo nie będzie to zlepek różnych zdań z wielu stron, a choćby jak w przypadku gier, dane o wymaganiach sprzętowych czy też zdjęcia zaczerpnięte z jednej konkretnej.
    Teoretycznie można sobie kliknąć LPM w fotkę i wyskoczy "źródło", ale praktycznie wystarczy mała edycja w programie graficznym i źródło się zmieni!! Tak czy inaczej takie zdjęcie dalej będzie cudzą własnością z wyciętym źródłem! Jeśli ktoś pisze o poleanej przez siebie gre, to przecież powinien mieć własne screeny i nimi się posilać.Niby to nic takiego, ale wielu sobie z tego sprawy nie zdaje lub podaje rzekomego autora (np. w edycji zdjęcia), który wcale nim nie jest - znalazł zdjęcie w Internecie, to wrzuca i już.
    W danych sprzętowych też nikt nie wpadł na to, by dorzucać "coś od siebie", np. informację, czy ma takie same, czy inne (może słabsze?), a mimo to mu działa lub jak taka gra zachowuje się przy mini-max detalach.
    Jak coś, co jest żywcem wycięte z producenckiej (lub innej) strony nie uznać za "zapożyczenie"?
    Skoro artykuły mają zachęcać do zakupu, to najlepiej w tego typu sposób.
    Jeśli reklamować, to szczerze i na własnych doświadczeniach, a nie udając wprawionego gracza/posiadacza produktu, prawda?
    Warto o takiej sytuacji też wspomnieć :) Poza tym instrukcja jest idealna.

    Przepraszam za dwa posty pod sobą. Znam zasady, coś pierwszy ucięło i nie chcę ryzykować kolejnym "popsuciem" :/ Jeśli można - proszę o bezpieczne (tak, by znowu treść nie zginęła) ich połączenie :)

    17 stycznia 2019 15:35 491
    0

    @KappaHype

    Dziękuję!


    Właśnie w tym temacie https://gamehag.com/pl/forum/t/108974-chce-szypko-wbic-lewel- pozwoliłam sobie pokierować użytkownika, by sam zechciał zgłosić swoje przewinienie, przypominając o Twoim temacie o karach.
    Wychodzę z założenia, że ponieważ podaje, iż jest pełnoletni/a, to powinien mieć świadomość, że błędów popełniać nie może.
    Nie może też pytać o łamanie zasad/nielegalne metody. Jeden post/temat, może (a nawet powinien) zgłosić sam. Większość miejsc w sieci na to pozwala, nie karząc, a jedynie upominając za pierwszym razem. Pomijam ort. (szypko), bo mogła to być celowa zagrywka - mało kto sprawdza, czy pisze dorosły, czy dziecko.


    Najlepiej, by link do Twojego tematu o karach - ten podany wyżej, oraz link do świetnej instrukcji, jak zdobywać KD (https://gamehag.com/pl/forum/t/4882-jak-szybko-zarobic-kamienie-dusz-i-sie-nie-zmachac), trafiły do odpowiedzi w FAQ.
    Podrzucisz im pomysł?
    Ułatwi to Wam pracę i nie da się wtedy wymigiwać tekstami typu nie znalazłem nic sensownego ;)

    5 lipca 2019 13:58 491
    0

    @KappaHyde
    Świetnie. Im więcej zmian, tym jeszcze przyjemniej korzystać się będzie.

    Dziękuję! Sam tutorial jak widać się nie sprawdza, szczególnie, gdy ktoś nie jest tu regularnie. Nie każdy też się wysila, by w przypięte tematy zaglądać :/ Takie mamy czasy... .
    W sumie można w FAQ tylko dopisać, by (obowiązkowo!) w pierwszej kolejności właśnie "przypinki" sprawdzać. W razie zmian/przeniesienia, nie trzeba będzie linków zmieniać. Wilk syty i owca cała :) To będzie chyba lepsze.

    Wspomniany temat - Hmm... wnioskując po innych tematach, jednak nie pisał tego dorosły. Możliwe, że po raz kolejny ktoś zawyżył wiek. Szkoda. Potem tylko lament, że się kary dostaje.

    5 lipca 2019 14:51 491
    0

    Czy mogę wrzucić 2 raz TEN SAM artykuł jeżeli został on odrzucony?

    5 lipca 2019 16:20 491
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się