• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    gta pomaga w bezpiecznej jeździe?

    Skąd moje zdziwienie w tytule newsa? No bo GTA V to przecież gra, która niezbyt kojarzy nam się z bezpiecznym ruchem drogowym. W produkcji Rockstara dochodzi czasem do niesłychanych rzeczy związanych z kraksami, zachowaniem kierowców czy ogólnie mówiąc ruchem ulicznym. Kto wie, może m.in. dlatego "piątka" przykuła uwagę naukowców i inżynierów z Intel Labs i Uniwersytetu Darmstadt zajmujących się projektowaniem samoprowadzących się aut. Otóż stworzyli oni program, która pomaga inteligentnym autom w rozpoznawaniu pojazdów, przechodniów oraz innych elementów scenerii w GTA V. Dzięki temu naukowcy nie muszą korzystać z danych wziętych z prawdziwego świata, na co musieliby przeznaczyć "tysiące godzin". Wg nich tak sztucznie generowane dane z wirtualnych światów pokroju GTA V są prawie tak samo dobre, a czasem nawet lepsze, niż te z realnego środowiska. I niech jeszcze ktoś mi powie, że gry wideo to samo zło. Być może dzięki nim na drogi szybciej wyjadą w pełni bezpieczne, samoprowadzące się auta.

    1 stycznia 2017 16:57 5
    0

    nie zastanawiałem się nad tym :)

    2 stycznia 2017 18:56 5
    0

    Zastanawiające, i intrygujące ;v

    3 stycznia 2017 15:24 5
    0

    okey?!

    27 stycznia 2017 16:31 5
    0

    ciekawe.

    29 stycznia 2017 13:23 5
    0

    Ciekawe.... tylko chyba nie ten dział forum :P

    30 stycznia 2017 16:31 5
    0

    Mnie ciekawi bardziej to, dlaczego piszesz to w części od Ikariam :))

    11 lutego 2017 14:00 5
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się