• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Moja przygoda z gatunKiem MOBA

    TaKie tam o mobach i innych rzeczach

    Za co pokochałem heroes of the storm?Może zacznijmy od początku,moja przygoda z grami MOBA zaczeła się od króla gatunku czyli League of legends.
    Zmęczony jednak ciągłymi obelgami rzucanymi w moją strone i wszech obecnie panującą toksyczną atmosfere postanowiłem odinstalować grę na stałe,co dziwne przyszło mi to z łatwością nie czułem chęci powrotu do gry,było mi to obojętne. Po doświadczeniach związanych z League of legends bardzo sceptycznie podchodziłem do innych gatunków MOBA szufladkując wszystkie gry tego gatunku do jednego worka .Jednak po dłuższym czasie zacząłem odczuwać potrzebę do powrotu do starej mechaniki 3 linii ,farmienia i ta radość po zabiciu przeciwnika. Dlatego zacząłem rozglądać się między innymi moba niż league of legends ciągle pamiętając toksyczną atmosferę sprzed kilku lat,na pierwszy ogień poszła Dota. Od niej na początku odstraszała mnie faktem że dużo osób pisało że dota jest trudna ale postanowiłem że zawsze warto sprawdzić,ściągnąłem grę i pomimo moich obaw okazało się że gra nie jest aż taka trudna. Oczywiście nie moge powiedzieć że gra jest bardzo łatwa ponieważ są takie postacie w grze które przy zaczynaniu przygody z tą grą są bardzo trudne do ,,ogarnięcia”.Bardzo spodobał mi się fakt że w moich pierwszych meczach nikt nie miał do mnie o nic pretensji choć robiłem dosyć złe statystyki (w moim pierwszym meczu jeśli dobrze pamiętam miałem zero killi i chyba 15 dedów).Jedna zasmucił mnie fakt że nie ma zbytnio opcji aby kamera podążała za bohaterem(oczywiście jest taka możliwość ale jeśli tylko wyjedziemy za bardzo myszką z ekranu kamera przestanie nas śledzić) do czego byłem bardzo przyzwyczajony dzięki właśnie league of legends.  Z czasem zrozumiałem że  nie chce poświęcać dużej ilości czasu na ogarnięcie gry więc postanowiłem poszukać jeszcze innej moby,w tym momencie byłem bardziej pozytywnie nastawiony po spotkaniu się z społecznością dota .Można powiedzieć że blizzard miał farta bo akurat kiedy ich szukałem była darmowa oferta ,megapacki (niewiem czy ktoś je pamięta) można było wybrać  jakąś paczkę  a w niej znajdowali się konkretni bohaterowie. Więc postanowiłem korzystać czemu nie :).
    Start posiadając już nawet  dobrą ilość bohaterów dawał mi możliwość przetestowania wielu bohaterów nie zmuszając mnie do gry bohaterami z rotacji. I tak zaczeła się moja przygoda z tą grą w którą gram do dzisiaj, lubie ją za między innymi takie rozwiązania jak wspólny exp(gdzie wyjście na  5 sek nie powoduje że już jesteśmy w tyle),rozgrywkę(nie spędzamy 20 minut na farmieniu) oraz za dewelopera (który między innymi ostatnio zrobił kolejną fale banów za flame i feed gdzie w league of legends nic nie słysze a problem jest zamiatany pod dywan).
    Talenty które odblokowujemy  wraz z lvlem też okazały się fajnym rozwiązaniem ponieważ nie muszę się martwić że brakuje mi 300 golda do butów +0.01 do prędkości ruchu oraz nie muszę wracać się do bazy tylko po to żeby coś kupić (przez co ryzykuje że moi sojusznicy wdadzą się w teamfight a ja akurat będę w bazie).

    29 stycznia 2018 12:49 324
    0

    przyjemnie się to czyta

    23 lutego 2022 17:12 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się