• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Bardzo pomocny support

    Ogólnie to support tutaj jest bardzo wyrozumiały i super ponieważ chiałem że moje poprawnie wykonane zadanie nie zostało zakceptowane, to raz. Więc pomyślałem że wyśle screen z zadaniem drugi raz nawet zanaczyłem miejsce gdzie pisze liczba wygranych meczy (crossout 15 wygranych), lecz dalej moje zadanie zostało odrzucone. Więc pomyślałem że skontaktuje sie z supportem, zanaczyłem mam problem z zadaniem itp. na konieć było do wyboru pare odpowiedzi z czego jedna z nich -Upewnij się, że poprawnie wykonałeś zadanie, i wyślij nowy zrzut ekranu -(odpowiedz Misty)-Upewnij się, że poprawnie wykonałeś zadanie, i prześlij nowy screenshot. WSZYSTKO JASNE Powiem tyle że bardzo pomocne i dowiedziałęm się tego co chciałęm, naprawde dziękuje za pomoc

    21 grudnia 2019 20:12 491
    0

    Rozumiem sarkazm, dlatego ja w razie problemów robię tak aby nie misty bot odpowiadał, tylko prawdziwy support.
    Ewentualnie dobrze jest napisać prywatną wiadomość.

    21 grudnia 2019 20:28 491
    0

    Miałem ten sam problem, napisz do supportu na oficjalnym discordzie gamehag: discord.gg/W9DmGjW

    21 grudnia 2019 20:32 491
    0

    Chyba każdy miał raz lub więcej razy odrzucony zrzut ekranu.
    Nie denerwuje was jak robicie zadanie chcecie odać, a gry już nie ma ? albo odaliście zrzut ekranu ,a gre wycofali i wasz czas poszedł na marne .

    22 grudnia 2019 11:12 491
    0

    To już robota zewnętrznych partnerów, gh nie ma tu nic do gadania.

    22 grudnia 2019 11:31 491
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się