• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Szczegółowy poradnik do zadań

    Witajcie! W tym tekście chciałabym podzielić się z Wami kilkoma trikami, z których korzystałam, aby jak najszybciej wykonać zadania z gry Władca Smoków, a tym samym zgarnąć łącznie 340 KD.

    Wiszący na stronie artykuł z 2018 roku jest nieaktualny, obecnie zadania są znacznie inne, należy:

    1. osiągnąć 42. poziom konta
    2. odblokować pierwszego wierzchowca
    3. zdobyć przynajmniej 25. poziom każdym członkiem drużyny.

    Nie wiem, czy takie było zamierzenie twórców, czy też ktoś pomylił kolejność, ale po ukończeniu pierwszego zadania, drugie i trzecie niemalże na pewno mamy już zrobione, więc nie ma co się zrażać, jeśli czujemy, że pierwsze zadanie idzie nam nieco ślamazarnie.

    Poziom konta niezbędny do pierwszego zadania to ten, który wyświetla się w lewym górnym rogu, obok naszego avatara, pod nickiem. Jest to jednocześnie poziom naszej bohaterki (tej, którą biegamy po mapie i którą kontrolujemy w walkach) - jej statystyki podnoszą się wraz z tym poziomem i nie musimy jej ulepszać zwojami, jak pozostałych członków drużyny. Osiągnięcie go jest naszym głównym wyzwaniem w grze, warto się więc skupić przede wszystkim na optymalizacji metod zdobywania doświadczenia. Strategie będą się tu nieco różniły w zależności od tego, na czym nam bardziej zależy: aby skończyć zadania jak najszybciej (np. mieć swoje KD na koncie za cztery dni, a nie za tydzień), czy aby włożyć w grę jak najmniej wysiłku.

    Kilka moich trików stosuje się jednak niezależnie od tego, czy zamierzamy się spieszyć, czy też nie:
    1. Jednym z głównych źródeł doświadczenia są główne i poboczne misje, które mamy ładnie wylistowane po prawej. Dosyć często nowa poboczna misja pojawia się, po zaliczeniu jakiejś innej pobocznej misji lub misji głównej. Poza misjami w stylu "ulepsz bohatera do drugiego poziomu", które zaliczą się nam automatycznie, jeśli zrobiliśmy je wcześniej, często znajdziemy tam też misje, które zaczną się naliczać dopiero po wyświetleniu się, np. "ulepsz wierzchowca o nową gwiazdkę". Wydanie wszystkich kamieni wierzchowca niedługo przed otrzymaniem takiego zadania to powoduje, że nie zrobimy tego zadania szybko, czasem więc będziemy musieli długo poczekać na dodatkowe doświadczenie za zadanie poboczne i wszystkie ewentualne zadania, których pojawienie się mogło blokować tamto. Dobrze jest więc skupić się na walce, rozmowach z NPCami, lochach itd., a rozwijać swoją drużynę dopiero w momencie, kiedy bitwy staną się dla nas za trudne - najpierw to, co podpowiadają nam zadania poboczne i wydarzenia, a dopiero potem reszta, jeśli wciąż słabo nam idą walki. Po każdym dużym ulepszeniu drużyny warto spróbować przejść kolejny poziom w Próbach.
    2. Chyba wszystkie zadania wymagające ruchu po mapie (np. porozmawiaj z Kitsune z głównych zadań, czy Górnictwo z misji dziennych) wystarczy kliknąć, a nasz dzielny wierzchowiec sam nas poniesie tam, gdzie trzeba. Naciskając klawisz M na klawiaturze możemy też włączyć mapę, a kliknięcie na niej w odpowiedni punkt sprawi, że tam właśnie pojedziemy. Te podróże to momentami zauważalna część czasu, który spędzamy w grze i lepiej jest tę minutę czy dwie spożytkować np. na ulepszenia wymagane do zadań pobocznych, zapoznanie się z wymaganiami i terminarzem aktualnego wydarzenia czy przejrzenie plecaka, niż marnować gapiąc się w przestrzeń lub klikać ziemię co kilka kroków konia. Wydaje się to banalnym drobiazgiem, ale te pojedyncze minutki sumują się i mogą w ostatecznym rozrachunku zrobić dużą różnicę w tym, ile udało nam się osiągnąć w grze w danym czasie.
    3. Czasem dostajemy doświadczenie konta w postaci przedmiotu, który ląduje w naszym plecaku. Gra rozdaje nam mnóstwo różnych przedmiotów o najróżniejszych zastosowaniach, więc warto zaglądać co jakiś czas do plecaka i sprawdzić, czy niczego istotnego nie przeoczyliśmy. Niektóre księgi nie dają ustalonej ilości doświadczenia, a pełny poziom - tych warto użyć na sam koniec, ponieważ każdy kolejny poziom jest droższy. Ja zdobyłam dwie takie, więc wbiłam w naturalny sposób poziom 40 i zaraz po tym użyłam obu, kończąc zadanie.
    4. Kiedy polujemy na dzikie potwory, najlepiej jest wybrać mapę świata, na niej wybrać najtrudniejszy dostępny na naszym poziomie region i tam zabijać - walki i tak będą prościutkie, a nagrody w ten sposób są największe, choć nie wydajemy więcej energii. Dzikie potwory spawnują się względnie szybko i nie powinno zabraknąć takich na odpowiednim poziomie.

    Gra nagradza nas za regularne granie codziennymi misjami z całkiem przyzwoitym bonusem doświadczenia za dosyć trywialne czynności oraz wydarzeniami, jak np. trwający obecnie karnawał, rozdający użyteczne przedmioty za takie rzeczy jak samo przebywanie online, posiadanie wierzchowca na konkretnym poziomie czy też walczenie w lochach. Osoby, którym niezbyt się spieszy lub takie, które nie mają zbyt wiele czasu dziennie na grę powinny więc skupić się na tym, żeby:
    1. wykonać możliwie dużo dziennych misji w zakładce "Zdarzenia"
    2. odwiedzić "Salę Nagród" i zebrać swój bonus za samo zalogowanie się do gry
    3. odwiedzić wszystkie Lochy Próby i Lochy Materiałów, które ma się odblokowane na swoim poziomie - jeśli nie masz czasu na walkę lub nie osiągnąłeś istotnego postępu od poprzedniego dnia, wybierz tylko "Blitz jednym kliknięciem" i po jednym kliknięciu dostaniesz nagrody łącznie za wszystkie poziomy, które już tam zaliczyłaś/eś, w tym tak potrzebne doświadczenie konta i zwoje doświadczenia dla bohaterów
    4. zajrzeć do zakładki "Wydarzenia", pozbierać prezenty, które gra zaznacza nam wykrzyknikami
    5. zwrócić uwagę na wydarzenia, które mają własne zakładki i zgarnąć z nich wszystko, co nie wymaga żadnego lub wymaga małego wysiłku.
    Te kilka kroków powinno zająć około kilku do kilkunastu minut, a jeśli pomiędzy dłuższymi sesjami gry mamy kilkudniowe przerwy, mogą nam zaoszczędzić wielokrotnie dłuższy czas.


    Dla mniej cierpliwych osób mam natomiast następujące rady i obserwacje:
    1. Zarówno walka z dzikim potworem jak i przejście poziomu lochów kosztuje nas 10 punktów wytrzymałości, której dostajemy 30 na godzinę, maksymalnie do dwustu. Opróżniona wytrzymałość regeneruje się do pełna w 7 h, czyli zapewne krócej niż wyniesie przerwa między dwoma kolejnymi sesjami gry. Warto więc niedługo po zalogowaniu zużyć co najmniej 30 wytrzymałości, aby zdążyła się zregenerować, jeśli będziemy grali więcej niż godzinę, oraz opróżnić pasek wytrzymałości przed opuszczeniem gry.
    2. Gdy mamy pusty pasek wytrzymałości, wciąż możemy podejść do tych walk, po prostu nie dostajemy za to standardowych nagród. Można z tego jednak skorzystać, żeby zrobić misję poboczną, pomóc bardziej swojemu klanowi w klanowym zadaniu zabijania potworów, lub żeby poprawić swój wynik w lochu, np. z dwóch gwiazdek na trzy (co liczy się do skrzyń i bywa przydatne w wydarzeniach).
    3. Z dzikich potworów wypadają różne skrzynie - im lepsza skrzynia, tym dłużej trzeba poczekać na jej otworzenie, ale i tym większe są nagrody. Możemy jednak otworzyć tylko 5 skrzyń dziennie, więc jeśli zabijamy dużo potworów, czasem warto niektórych najpospolitszych skrzyń nie otwierać. Zwłaszcza na początku warto z tym zaczekać, bo początkowe poziomy przybywają bardzo szybko, więc szybko zdobędziemy też perspektywę lepszych skrzyń.
    4. Nadmiar złota warto wydać na Astrale w zakładce "Astro" i dać je bohaterom, by poprawić ich statystyki - można je łączyć, ulepszając w ten sposób ich poziom i chyba nie ma z nimi żadnych misji, a nawet gdyby były - złoto zdobywamy na tyle szybko, że na parę Astrali uzbieramy w mgnieniu oka. Wadą robienia tego jest to, że bonusy są niewielkie, a żeby ulepszyć np. pojedynczy Astral do czwartego poziomu musimy się naklikać aż do znudzenia... jednakże chociażby po jednym Astralu na pierwszym poziomie każdemu bohaterowi w drużynie warto dać.

    Kiedy już osiągniemy 42 poziom konta, robimy zrzut ekranu w niemalże dowolnym miejscu (chyba tylko poza walką) - ważne, żeby było widać prawy górny róg interfejsu, gdzie jest nazwa naszego konta i jego poziom. Pierwsze zadanie zaliczone!

    Drugie zadanie to czysta formalność. Klikamy w zakładkę "wierzchowiec" (na dolnym pasku po prawej) i tam robimy zrzut ekranu. Pierwszego wierzchowca otrzymujemy zaraz po dołączeniu do gry, więc na pewno już go mamy ;)


    W trzecim zadaniu liczy się drużyna, którą wysyłamy do walki - a więc nasza główna postać i czterech dodatkowych towarzyszy. Główna postać ma już poziom 42, więc nie musimy się martwić wymaganiem 25, a pozostała czwórka musi być ulepszona zwojami - zwojów na pewno dostaliśmy wystarczająco w czasie gry, wystarczy więc je rozdysponować rozsądnie pomiędzy bohaterów w czasie naszych zmagań, by dotrzeć do 42. poziomu, a to zadanie też będzie tylko formalnością. Martwiłam się, czy aby nie będzie potrzebne ulepszenie wszystkich posiadanych bohaterów do tego poziomu, zwłaszcza, że powołałam kilku nowych, ale wysławszy screena, na którym tylko moja bohaterka i czwórka najsilniejszych ma poziomy powyżej 25, przekonałam się, że tyle wystarczy. Jeśli powołacie kogoś dodatkowego i chcecie, żeby to on był w Waszej drużynie, a nie chcecie tracić zwojów zainwestowanych już w jakiegoś bohatera, użyjcie opcji dziedziczenia - bohaterowie niejako wymienią się poziomami. Ja screena do tego zadania zrobiłam w zakładce "poziom" karty "bohater" i został zaakceptowany.

    Mam nadzieję, że mój tekst okaże się przydatny. Życzę wszystkim powodzenia i dobrej zabawy!

    28 lipca 2020 18:05 2700
    0

    wow ile to pisałeś!?? A i bardzo przydatne dzięki😀

    1 sierpnia 2020 20:04 2700
    0

    PisałAM ;) Około półtorej godzinki, z małymi przerwami na FoE. Szybko piszę na klawiaturze. A admini i tak odrzucili artykuł ze względu na "spam" :(

    2 sierpnia 2020 02:00 2700
    0

    Całkiem przydatny artykuł, chociaż wygląda to dość czasochłonnie jak na tyle kamieni

    3 sierpnia 2020 21:56 2700
    0

    dzieki bardzo

    9 sierpnia 2020 12:09 2700
    0

    ja uważam żę ta gra jest do kitu kiedy bula lepsza le moze to sie zmieni

    16 września 2020 13:02 2700
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się