• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Podkręcanie karty graficznej

    Witam , dzisiaj postaram się wam przedstawić w jaki sposób podkręcić naszą kartę graficzną.
    Po pierwsze co da nam podkręcenie karty graficznej ?!?! Podkręcanie karty da nam możliwość wyciągnięcia z naszej karty graficznej większej ilości fps w grach przykładowo:
    Przed podkręceniem 280-300 fps po podkręceniu 300-320
    Więc co należy zrobić ?
    Należy pobrać ze strony (lub płytki dołączonej do karty graficznej) naszego producenta program do podkręcania (UWAGA nie każda karta graficzna ma możliwość podkręcania)
    w moim  przypadku jest to program gigabyte OC GURU 2. Potem pobieramy program msi kombustor 3 oraz Gpu-z. Program msi kombustor 3 pozwoli nam sprawdzić jak zachowuje się nasza karta w 99% po podkręceniu , a natomiast Gpu-z służy do monitorowania naszej karty graficznej.
    Gdy już wszystko mamy przygotowane możemy przystępować do procedury :). Należy włączyć program do podkręcania , msi kombustor 3 oraz Gpu-z. W programie do podkręcania należy znaleźć tabelkę z napisem Gpu clock i wpisać daną ilość mhz jaką chcemy podnieść (radzę podnosić po 50 mhz , ponieważ gdy przesadzimy możemy zniszczyć kartę graficzną).
    Po podniesieniu sprawdzamy w msi kombustor ile klatek podniosło się nam do góry a w gpu-z jaką mamy temperaturę oraz czy nasze zegary gpu nie skaczą czyli jest stałe (na przykład) 1113 mhz. (UWAGA niech temperatura nie przekracza 80 stopni , ponieważ możemy spalić kartę graficzną) jeśli nic się nie dzieje możemy dalej podkręcać o 50 mhz to samo można zrobić z pamięcią karty graficznej (memory clock). Mam nadzieję , że pomogłem sam podkręciłem swoją kartę o 200 mhz i dało mi to dodatkowe 40 fps.

    Pozdrawiam KosiarZ9 :)

    30 marca 2017 09:06 324
    0

    Boje się że zniszcze swoją karte graficzną bo jestem nie ogarem, ale poradnik bardzo dobry

    30 marca 2017 18:47 324
    0

    Przydatny poradnik , ale zamiast słownego poradnika wolne poradnik wideo

    1 kwietnia 2017 08:32 324
    0

    Za to użytkownikom laptopów z Intel HD Graphics, nie polecam podkręcać :P

    1 kwietnia 2017 22:18 324
    0

    zajefajny poradnik!

    4 kwietnia 2017 17:11 324
    0

    Fajne dzieki ^ ^

    24 kwietnia 2017 21:04 324
    0

    Bardzo dobry poradnik

    22 czerwca 2020 17:49 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się