• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Czym jest Unity 3d?

     Unity 3d to silnik na którym możemy oprzeć nasze pierwsze prototypy gier, jak i tworzyć takie na skalę światową. Jesgo uniwersalność polega na możliwościach zawartych w darmowej jego wersji, który dzisiaj omówimy.
     

     Na wstępie zaznaczam, że oprócz wersji darmowej, mam rówież trzy inne wersje - 
    PLUS - obecnie 35$ (miesięcznie)
    PRO  - obecnie 125$ (miesięcznie)
     Jest również do nabycia wersja ENTERPRISE, która przeznaczona jest już raczej dla poważnych firmy, a niżeli dla niezależnych twórców. By ją kupić, trzeba skontaktować się z Unity. To tyle słowami wstępu, więc przejdźmy do nieodpłatnej wersji silnika.

     W Unity 3d FREE mamy możliwość tworzenia zarówno gier 3d jak i 2d na różnych platformach m.in android czy IOS. Po zainstalowaniu dostajemy rówież proste środowisko programistyczne o nazwie Mono Develop, w którym mamy możliwość pisania w języku C Sharp i Java. Możemy pisać tam skrypty, by nasza gra zaczęła się "ruszać".  Masa możliwości przytłacza nowego użytkownika, który jednak nigdy nie zostanie sam, ze względu na ogromną ilość możliwości, poradników, kursów, filmów a nawet książek związanych z tym że programem. To tutaj odnajdziemy najlepszy start w świecie tworzenia mniej i bardziej zaawansowanych gier. Niech słowo FREE was w żadym stopniu nie zraża. Nie jedna bardzo dobra gra w choćby Sklepie Play zawiera na początku znak wodny od Unity, świadczący o tym że ta produkcja została stworzona właśnie przy pomocy darmowej wersji tego programu. Bardzo prosty w obsłudze interfejs i nietuzinkowa ilość materiałów dostępnych do pobrania z asset store zaaplikowanego już w programie daje ogromne możliwości pod każdym względem.
     
     Oto przykładowe tytuły gier stworzonych w Unity 3d:
    - Slender: The arrival
    - The train
    - The light 
     I wiele, wiele więcej innych świetnych produkcji. 
     
     To tyle na dziś, tym artykułem chciałem każdego niezależnego twórcę gier wyłącznie naprowadzić na dobrą drogę przy wyborze odpowiedniego silnika.
    Pozdrawiam serdecznie - stawiar

    6 grudnia 2016 12:10 324
    0

    ciekawe...

    4 lutego 2019 20:15 324
    0

    dzieki już się dowiedziałem

    5 lutego 2019 09:21 324
    0

    Tak se.

    5 lutego 2019 09:24 324
    0

    Dobrze wiedziec takie rzeczy podoba mi sie to

    5 lutego 2019 18:53 324
    0

    Jest fajny

    5 lutego 2019 19:26 324
    0

    Dziękuję za pomoc mordeczki

    5 lutego 2019 20:48 324
    0

    Jako osoba, która sama siedzi i cośtam dłubie w Unity stwierdzam, że strasznie spłyciłeś temat xD

    10 lutego 2019 11:44 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się