• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Stereotypy-Czyli o nas i pozostałych graczach słów kilka

    Dzieńdobry. 
    Zapewne przyszedłeś tutaj, aby zobaczyć arykuł o stereotypach wśród graczy , ale aby wszystko miało przysłowiowe ręcę i nogi najpierw trzeba wiedzieć co to jest stereotyp.
    Stereotyp
     – konstrukcja myślowa, zawierająca komponent poznawczy, emocjonalny i behawioralny, zawierająca pewne uproszczone przeświadczenie dotyczące różnych zjawisk, w tym innych grup społecznych.
    Skoro już wiemy co to jest stereotyp to możemy zacząć wreszcie o nich mówić.
    Zapewne jeśli usłyszycie słowa "rosysjski gracz", "rusek" itp. to kojarzy wam się osoba , która cały czas krzyczy coś w swoim ojczystym języku mimo tego , że nikt go nie rozumie albo już dawno go zmutowała oraz używane niezdowolonych ułatwień tzw. cheatów.
    To jest najczęściej spotykany w dzisiejszych czasach stereotyp panujący o graczach z tego ogromnego kraju.
    Oczywiście trzeba pamiętać , aby nie wrzucać wszystkich do "jednego worka" , ponieważ nie pochodzenie nie oznacza , że każdy osobnik będzie się tak zachowywał.
    Możecie mi wierzyć lub nie ale o Polakach również panują stereotypy np.

    1. Nie potrafimy lub w bardzo kiepskim stopniu posługiwać się językiem angielskim.
    2. Bardzo często jesteśmy wnerwieni oraz oskarżamy swoich kolegów z ekipy o złą grę 
    3. Kochamy posługiwać się wulgaryzmami.
    Widzicie więc , że róznie się o róznych ludziach z poszczególnych krajów mówi , ale to nie tylko na nas i Rosjanów spływają fale krytyczmych stereotypów.
    Do tego grona można również zaliczyć Koerańczyków , o których mówimy , że posiadają telepatię itp.

    Oczywiście te oskarżenia są wynikiem  tego , że koerańczyczy bardzo dobrze grają w gry więc to jest raczej nasz wymysł niezgodny z prawdą.

     Zapytajcie swoich dziadków lub rodziców jak wyobrażają sobie gracza.
    Możecie usłyszeć , że jest to osoba z nadwagą, która całe dnie gra w gry i pożera ogromne ilości energetyków itp.
    Ten stereotyp zawdzięczamy telewizji , która próbowała pokazać rodzicom jakie mogą być negatywne skutki grania w gry , ale mówiło się że gry uczą zabijania a lata mijają i specjalnie więcej morderców nie biega po ulicach z ak-47 i setką granatów , bomb itp.

    Dzięki za przeczytanie tego krótkiego lub długiego (nie mnie to oceniać) artykułu.
    Mam nadzieję sie , że ci się spodobał. 
    Jeśli tak zapraszam do dyskusji w komentarzach.
    :)

    9 listopada 2016 14:10 324
    0

    Spoko

    9 listopada 2016 17:48 324
    0

    "polish noob" "hahahhahah... PL noobs" brzmi znajomo ? To smutne bo później ci sami goście którzy to piszą obrywają od nas najbardziej i dalej to piszą :/

    9 listopada 2016 18:42 324
    0

    A potem taki "noob z polski" keruje gierkę i koleś siedzi cicho

    12 listopada 2016 16:52 324
    0

    W WoT pamiętny mecz.
    Where are you from???
    Poland.
    Noob. Uninstall game

    Skończyłem z 6 killami on z 4 i później kilka gierek razem w plutonie...

    13 listopada 2016 09:48 324
    0

    Pamiętam jak w Lolu miałem oprócz mnie 3 Polaków, którzy ciągle pisali:
    Report ks noob odinstaluj grę, ciota je*ana
    To były czasy

    13 listopada 2016 20:45 324
    0

    Większość tych którzy hejtują Polaków to sami Polacy. Deal with it :D

    14 listopada 2016 17:01 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się