• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Doom 2016 - recenzja

    Strzelanka pierwszoosobowa. Mało który gracz nie słyszał tej nazwy, czyż nie? Jej nowa odsłona wzbudziła duży entuzjazm wśród fanów. O co tak naprawdę z nią chodzi? Dlaczego jest tak popularna i uwielbiana?


    Jak to się zaczęło?
    "Doom" to gra FPS. Jest legendą wśród tego gatunku. Grę zapoczątkowała firma id Software w 1993 roku. John Carmack - twórca gry zaczerpnął pomysł z filmu "Kolor pieniędzy". Film opowiada o dwóch mężczyzn grających w bilard w przydrożnych klubach w Stanach Zjednoczonych - ale mniejsza. Gra ta miała posiadać podtytuł "Evil Unleashed", który można zobaczyć, ale tylko w alfach gry. Jednak firma zrezygnowała z tego pomysłu w 1993 roku, czyli w roku debiutu gry.

    Fabuła
    Fabuła w Doomie jest bardzo prosta. Główny bohater milczy przez całą przygodę - tak naprawdę wiemy o nim bardzo mało. Zaczynając rozgrywkę zostajemy przeniesieni do placówki UAC. Doszło tam do wypadku, w wyniku którego portal do piekła został otworzony. Masz ci los. Teraz wychodzą z niego demony, a w dalszej części gry znajdziemy inne różnorakie stwory. Naszą misją jest powybijać bestie - będziemy w piekle, a nawet na Marsie.
    Osobiście zakończenie jednak zostawiło u mnie lekki niedosyt.

    Dobra, ale jak w to grać?
    Oryginalny Doom słynął właśnie z rozgrywki, więc należałoby ją omówić - czyż nie?
    Doom ma po prostu sprawiać nam frajdę, rozrywkę. Nie chodzi tutaj o to, żeby jak w niektórych grach, kupować przedmioty, czy waluty. 
    Gra oferuje nam masę easter eggów i innych niespodzianek (Jesus loves you jest osobiście moim ulubionym)

    Mamy trzy tryby gry do wyboru:
    • standardową kampanię
    • multiplayer
    • SnapMap
    Gameplay


    Grafika
    Osobiście uważam, że graficy bardzo się postarali - grafika nienamacalna, coraz lepsza z każdym rokiem. Projekty postaci odwołują się bardzo do tych oryginalnych z 1993 roku.
    Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie - pomimo tego, każdy wie, gdzie ma strzelać, jak i do kogo.
    mwEqWhiHZizX67Kp0MpltNWxeRiG0N.jpg
    kJyqYHG9J9xfW8D7oWSJEiKszQvZ0Z.jpg

    Ocena
    Na koniec subiekywna ocena na temat gry. Moim zdaniem Doom jest jedną z najlepszych opcji w wyborze gier typu strzelanek pierwszoosobowych. Jest to ciekawa i trzymająca w napięciu gra. 
    Ogrywając gierkę bawimy się świetnie - czym większy poziom trudności, tym milsza rozgrywka!

    Fabuła
    10/10
    Rozgrywka
    9,5/10
    Grafika
    8/10
    Dźwięk
    9/10

    To była krótka recenzja gry Doom (2016) - mam nadzieję, że się podobało! Miłoby mi było, jakbyście przyjeli ciepło ten artykuł i zagłosowali na tak. Na koniec przygotowałam jeszcze kilka faktów o początkach gry, także jeśli ktoś chcę się zapoznać, to można zostać (:

    Fakty
    • w 1992 roku marzeniem twórcy gry było, żeby Doom miał posiadać rozbudowany otwarty świat
    • większość broni z Dooma to zabawki
    • na końcu Dooma widzimy królika, który jest zwierzątkiem protagonisty. W ostateczności Daisy zostaje zabita przez demony :(
    ZeKQPfx1ZShiyybsEJRaLBRfiXohrQ.jpgDaisy

    To był mój 1 artykuł. Do zobaczenia! 

    20 września 2020 14:55 324
    0

    Uwielbiam pierwszą oryginalną grę, jest nostalgiczna. Nowe części wydają się czymś...innym, nie wiem. Ale podszedłeś do artykułu bardzo ostrożnie, lubię czytać twój punkt widzenia. Podziękować!

    22 września 2020 14:42 324
    0

    fajna gierka

    23 września 2020 07:16 324
    0

    mega gra

    23 września 2020 19:37 324
    0

    Fajna recenzja

    24 września 2020 17:29 324
    0

    Fajna ta recenzja

    24 września 2020 21:54 324
    0

    Nie znam gierki ale mega fajny i zrozumiały artykuł, i dodatkowo pierwszy :D

    26 września 2020 17:44 324
    0

    Grafika gry jest masna bo ja kocham XD

    26 września 2020 17:46 324
    0

    bardzo fajny artykuł

    27 września 2020 14:04 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się