• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Więcej niż gra - film dokumentalny LoL

    "Więcej niż gra" - taki tytuł nosi nowy film dokumentalny, który stworzony został przez polskie społeczeństwo League of Legends w połączeniu z Riot Games. Film ten opisuje całą historię gry w oparciu o polskich zawodników, streamerów czy casterów i analityków. Ta półtora godzinna przygoda ma przypomnieć nam fundamenty gry, najpiękniejsze chwile polskiego e-sportu w League of Legends, a także ma pokazać nam jej dynamiczny rozwój na przestrzeni lat w naszym kraju.


    Pierwsze wrażenia

    Jestem świeżo po  obejrzeniu seansu i mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że ludzie odpowiedzialni za jego produkcję zrobili to dobrze. Film nie nudzi, doskonale opisuje zjawisko dynamicznego rozwoju nie tylko League of Legends, ale także całego e-sportu w Polsce. W bardzo przyzwoity sposób ukazywane nam są najpiękniejsze momenty Ligi Legend z naszego podwórka, a wszystko przerywane jest idealnie stonowanym głosem nie tylko zawodników, ale także osób powiązanych z League of Legends w naszym kraju. Osobiście, ciarki towarzyszyły mi przez większość seansu, jako że znam całą tą historię i towarzyszę jej od pierwszego sezonu. 

    Na co się przygotować, o czym mówi film

    Film dokumentalny prezentuje nam oblicze polskiej sceny League of Legends. Szczegółowa opisywana jest każda polska historia związana z tym właśnie tytułem. Zaczynając od historii Shushei'a i jego Gragasa, dzięki któremu polska społeczność poznała League of Legends. 

    mHYHJD4m6wpOUZ6wGLyKQiOpDiD7W9.jpg

    Zahaczamy również o historię drużyny KMT, w której skład wchodził Overpow, Jankos, Xaxus, Celaver, Vander oraz jeden z pierwszych trenerów w historii całego League of Legends - Veggie. Bardzo szczegółowo i dosadnie opisywana jest każda historia, w sposób zachęcający do dalszego oglądania. Podczas filmu na pewno nie będziemy narzekać na nudę, gdyż między każdymi okresami w Lidze Legend poruszamy się płynnie ale w taki sposób, który nie gubi oglądającego. Oprócz historii KMT, dłuższa chwila poświęcona jest również dwójce polaków w H2k-gaming - Vanderowi oraz Jankosowi. 

    ZU8E7DmRb1Aki3xNzWHoh2IBvpqNxT.jpg

    Po krótce opisywane są również kariery innych czołowych polskich graczy, takich jak Jactroll czy Kikis. Dostają oni również swoje pięć minut podczas opisywania gry oraz odpowiadania na pytania. Najważniejsze, które padło to z pewnością "Czym dla Ciebie jest League of Legends?" - na to pytanie w filmie usłyszymy wiele pięknych i niefrasobliwych odpowiedzi. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęconego jest Jankosowi, cóż nie powinno nas to dziwić. Jankos nazywany jest często Robertem Lewandowskim polskiego League of Legends. Z pewnością, porównanie jest mocno przesadzone i skrajne, ale jednocześnie bardzo adekwatne. W filmie dowiadujemy się jakie odczucia mają poszczególne osoby co do gry, jej obecnego oraz przyszłego rozwoju. W filmie wypowiada się bardzo dużo osób powiązanych ściśle z League of Legends. Są to na przykład delord, Tadeusz Zieliński, Vander, Jankos, Kikis, Fak3One, Veggie, Jactroll. Ikoną filmu jest oczywiście Marcin "Jankos" Jankowski, któremu zawdzięczamy ogromną rozpoznawalność naszego kraju w świecie e-sportowym. 

    Słowem zakończenia...

    Film bez wątpienia ocenić można pozytywnie. Ukazuje on dynamiczny rozwój oraz piękno gry, jaką jest League of Legends. Szczególny nacisk kładziony jest na to, aby pokazać że grając w LoL'a nie jesteśmy wyrzutkami czy też outsiderami. Grając w Ligę jesteśmy częścią ogromnej społeczności, w której możemy znaleźć wszystko. Łączymy się z ludźmi, których powoli poznajemy, a często zostajemy z nimi nawet przyjaciółmi w prawdziwym życiu, gdyż tak właśnie rodzą się przyjaźnie. Serdecznie polecam obejrzeć ten film każdej osobie, która interesowała bądź interesuje się Ligą Legend. Nawet jeśli nie znacie pełnej historii LoL'a w naszym kraju, ten film z pewnością Wam ją przybliży i pięknie zobrazuje.

    16 czerwca 2020 06:28 324
    0

    Skąd ten artykuł xd

    16 czerwca 2020 06:52 324
    1

    Nikt tego nie wie

    16 czerwca 2020 09:26 324
    1

    Słaby Poradnik/artykuł

    16 czerwca 2020 11:43 324
    1

    Nie wiem czy jest sens pisania o filmie dokumentalnym na gamehagu, pomimo tego, że jest o esporcie :P

    17 czerwca 2020 11:18 324
    1

    to nieźle xD

    17 czerwca 2020 11:55 324
    1

    xd nie dają mi expa za spamy :(

    19 czerwca 2020 09:04 324
    1

    już dają

    19 czerwca 2020 09:04 324
    1

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się