• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Weedcraft Inc. - Niezłe Ziółko. Recenzja Gry

    Dziś, dość niecodzienna strategia ekonomiczna polskiego studia, która całkiem przypadkiem trafiła w moje ręce, gdy przemierzałem odmęty Steama. Gra ta ukazała się na komputerach PC, jak i Macintosh.


    Produkcja o jakże sugestywnym tytule opowiada o ni mniej, ni więcej a o uprawie i sprzedaży (sic!) konopi indyjskiej zwanej marihuaną. W grze mamy za zadanie rozwinąć swój interes a ostatecznie zalegalizować hodowaną przez nas roślinę do celów zarówno medycznych, jak i rozrywkowych.
    Zaczynamy dość skromnie, mając do dyspozycji jedynie małą, zakurzoną i zagraconą piwnicę, podłej jakości ziemię, tanie oświetlenie i jedną podstawową odmianę trawki. Z czasem odblokujemy nowe, lepsze rzeczy i odmiany (a nawet ich krzyżowanie), a także dodatkowy sprzęt czy możliwość zatrudniania pracowników, ale też ściągniemy na siebie uwagę niebieskich panów i tak mówimy tu o policji, która dość szybko zapragnie ukrócić nasze ciemne interesy, nachodząc plantacje czy nawet wsadzając do więzienia naszych pracowników.
    I tu przychodzi z pomocą system dialogowy, który umożliwia nam rozmowy z gliniarzami, a nawet przekupienie niektórych z nich (szczególnie opłaca się zrobić to z dzielnicowym). Tak samo możemy targować się z konkurencją, która również pojawi się dość szybko i paradoksalnie stanowi dużo większe zagrożenie niż policja.

    Plusy:
    +Oryginalna, choć także nieco kontrowersyjna tematyka, jest to pierwsza produkcja, w której zetknąłem się z tematem od takiej strony. Jednocześnie produkcja nie traktuje się szczególnie poważnie i idealnie nadaje się jako lekka odskocznia od innych czasami przepełnionymi zbytnim patosem gier.
    +Humor, choć czasami nieco suchy bawi (szczególnie okazjonalne żarty słowne w dialogach) i jednocześnie bardzo dobrze pasuje do rozgrywki czy samych założeń produkcji.
    +Bezstresowe wprowadzenie, pierwszy scenariusz fabularny z trzech aktualnie dostępnych jest dość prosty i w zasadzie pełni tutaj funkcję samouczka, który pozwoli bez przeszkód zagłębić się w produkcję nawet osobom, które tak jak ja nie grywają zbyt dużo w strategie ekonomiczne
    +Estetyczna, rysowana i lekko kreskówkowa grafika, która tworzy spójną całość wraz z resztą oraz przy okazji nie obciąża szczególnie naszego procesora.
    +Klimatyczna i nawet wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa, która jednak nie jest niczym szczególnie wspaniałym.
    +Niska cena, gra jest do zgarnięcia za 70 zł, jak i poniżej tej kwoty.
    +Niewielkie wymagania sprzętowe jak w praktycznie każdej produkcji niezależnej.

    Minusy:
    -Gra jest trochę za krótka i spokojnie można by zrobić ją dwa czy nawet trzy razy dłuższą bez starty na jakości i wyrobienia formuły.
    -Gameplay szczególnie na początku polega na klikaniu w wyskakujące powiadomienia i ikonki, co trochę zbyt mocno kojarzy się z darmowymi produkcjami na telefon (tak zwanymi klikaczami) i przez to początek każdej rozgrywki bywa nieco monotonny i nudzący, co może nie pozwolić pewnej grupie graczy na przyjemne spędzenie czasu z tą produkcją.
    -Produkcja dzieli z grami komórkowymi także jedną niekoniecznie pożądaną cechę. Jest niezwykle wciągająca i uzależniająca, niczym która roślina jest jej głównym tematem.

    Nie jest to więc na pewno produkcja dla każdego, jej humor czy tematyka może dość skutecznie odstraszyć. Jednak mimo wszystko ja bawiłem się całkiem nieźle i moim zdaniem warto dać tej produkcji szansę, jeżeli macie akurat trochę wolnych pieniędzy. Ja daję mocne 8/10.

    10 czerwca 2020 18:46 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się