• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Aliens versus Predator classic 2000

    W tym artykule przedstawię grę, która może się wydawać trochę stara, ale jednak na pewno jest  warta uwagi. A, no i żeby nie było, główna grafika jest związana z tematem ale nie bezpośrednio z tej gry, bo ponieważ gra jest stara, to nie ma z niej zbyt dużych zdjęć.


    Opis gry

    W grze są tryby Single Player, multiplayer oraz tryb również jednoosobowy (ten tryb nazywa się Skirmish) jednak w nim możemy bawić się ustawieniami poziomu, np.  szybkością biegnącego czasu w grze czy po prostu zezwoleniami na różnego rodzaju bronie. Celem gry jest tak naprawdę przechodzenie poziomów czy też raczej epizodów i zabijanie przeciwnika, który utrudnia nam dotarcie do miejsca, w którym kończy się dany epizod.

    Może i grafika gry nie należy do najlepszych, za to jest całkiem niezły klimat  i klimatyczna ścieżka dźwiękowa, dzięki której bardziej możemy się wczuć w rozrywkę.

    Oprócz trybów gry, są jeszcze poziomy trudności:
    - szkoleniowy (training), czyli łatwy,
    - realistyczny (realistic), średni,
    - wersja reżyserska (Director's cut), czyli trudny

    Mamy do wyboru trzy postacie, którymi będziemy przechodzili różne poziomy:
    - postać Obcego,
    - postać żołnierza "colonial marine",
    - postać Predatora

    Dokładniej granie postaciami opiszę poniżej.


    3YMmU2RJkZbhNRRf2f2naGj5fgApmy.jpg


    Granie Obcym

    Gra Obcym jest o tyle ciekawa, że możemy poruszać się po ścianach. Niestety ja przynajmniej miałem po początku pierwszego epizodu lekki ból głowy i jakieś nieco większe zmęczenie. Najprawdopodobniej było to związane z bieganiem nim po ścianach, które było jednak w tym poziomie wymagane.

    Gdy gramy Obcym, po drodze zabijamy głównie "colonial marines". Mamy w sumie jedną broń, a jest to nasz ogon, zakończony ostrym końcem, i można powiedzieć, że naszą bronią są nasze ręce, chociaż to bardziej kończyny przednie.


    Granie żołnierzem

    Jego postać również jest ciekawa, ponieważ wcielamy się w "colonial marine" z drugiej części Obcego. Naszym celem jest dotarcie do danego miejsca kończącego poziom, jednak po drodze atakują nas głównie Obcy.

    Myślę, że dobrze prezentuje się nasza broń. Jesteśmy wyposażeni w karabin z granatnikiem (jest to jedna broń, a można też powiedzieć że dwie bronie w jednej) i dodatkowo mamy w tej broni wyrzutnię flar, która z resztą będzie bardzo pomocna, gdy będziemy musieli pokonywać ciemne korytarze.
    Rzecz, która naprawdę dodaje duży plus do klimatu gry - jest to wykrywacz ruchu, dzięki któremu nie musimy się już aż tak bać Obcego który mógłby w każdej chwili na nas wyskoczyć. Obejmuje on obszar 20 metrów wokół nas.

    Oczywiście broń jak i wykrywacz ruchu występowały głównie w drugiej części Obcego.


    Granie Predatorem

    No i ostatnia postać - Predator. Mimo wszystko zawsze budziła jakąś ciekawość, a także jej różnego typu bronie.  Jak zwykle, naszym celem tak jak każdej z powyżej opisanych postaci jest dotarcie do wyznaczonego miejsca, jednocześnie walcząc głównie z żołnierzami.

    Predator posiada kilka broni:
    - jego ostrze
    - karabin który strzela włóczniami (ma ograniczoną amunicje)
    - laser (ma ograniczoną amunicje)

    Oprócz tego posiada kilka przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest włączanie niewidzialności, dzięki której żołnierze nie widzą nas (chociaż gdy będziemy blisko stali to mogą się domyślić), ale należy pamiętać, że w końcu umiejętność ta wyczerpie się. Mamy także możliwość leczenia się (która po jakimś czasie się wyczerpuje) i funkcję przybliżania obrazu. Ostatnia umiejętność to zmienianie trybu widzenia. Mamy do wyboru normalny, termowizyjny, czerwony i zielony.


    Podsumowanie gry

    Podsumowując, mimo tego że gra ma już swoje lata, to wciąż jest ciekawa. Polecam ją głównie fanom filmów typu "Obcy" i "Predator", ale również każdej innej osobie, która interesuje się tego typu grami związanymi z "kosmicznymi" postaciami. Grę można kupić na Steamie za 17,99 ale warto jednak kupić ją na jakiejś promocji (ja kupiłem za 4,49).

    Ja całej gry nie przeszedłem, w sumie to dosyć mało ale napisałem to co mi wiadomo. Mimo słabej jak na te czasy grafiki warto ją kupić choćby dla poczucia się jak jedna z postaci kultowych filmów.

    10 maja 2020 08:38 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się