• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Gra o tron

        Dużo czasu upłynęło, nim zaczęłam czytać "Grę o tron". Miałam dylemat - czytać czy nie czytać - gdyż na temat książki słyszałam same bardzo dobre opinie, więc zwyczajnie martwiłam się, że się zawiodę.
    O, jakże byłam naiwna!
    Przed sekundą przeczytałam ostatnie zdanie z "Gry o tron" i na mojej twarzy wciąż widnieje cielęcy zachwyt, pomieszany z niedowierzaniem.

     


    Początki były trudne. Już od pierwszych rozdziałów podczas akcji przewija nam się multum różnorodnych bohaterów, herbów, rodów, lordów, miejscowości, w których na początku czytelnik kompletnie się gubi (mi bardzo pomogło zapisywanie sobie na kartce kto jest kim), jednak z czasem każdy z nich staje się jedyną i niepowtarzalną postacią. Którą się kocha lub nienawidzi - Martin stworzył gamę różnorodnych, barwnych, ludzkich, jedynych w swoim rodzaju postaci; każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czytelnik nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowa się dana osoba i czy postać którą na początku lubił, z czasem nie stanie się dla niego nie do zniesienia (ja tak miałam z Littlefingerem i Sansą). Ogromny plus dla Martina za tak dobrze psychologiczne wykreowanych bohaterów.

    Głównym tematem książki jest, jak wskazuje tytuł, gra o tron. Intrygi, zdrady, walki, a wszystko po to, aby zasiąść na żelaznym tronie Siedmiu Królestw. Ponadto, mamy tu też elementy fantastyki jak wilkory czy Inni.
    Jednak nie będę próbowała streścić tej książki, gdyż tego po prostu zrobić się nie da bez niepotrzebnego spoilerowania. Każdy rozdział jest wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny; na którym ciężko jest poprzestać. Po jego przeczytaniu nachodzi ochota na następny. I tak w kółko.

    26 września 2016 15:21 324
    0

    Udzielam się fajna gadka naprawdę nie mogę się doczekać piątku

    26 września 2016 15:44 324
    0

    Miło mi że się podobało :)

    1 października 2016 13:19 324
    0

    Wiesz jak sie skończy "Gra o Tron" ?? To juz ci mowie / to sie nigdy nie skonczy :D

    3 października 2016 17:16 324
    1

    nie ma opcji zeby sie skonczylo

    3 października 2016 17:37 324
    1

    Ten serial bedzie jak serial "klan" hahaha

    3 października 2016 17:48 324
    1

    tam sie bawi kazdy z kazdym

    10 października 2016 23:53 324
    0

    Wszyscy zginą... takie będzie PRAWDZIWE zakończenie...

    15 października 2016 16:32 324
    1

    ja jeszcze nie czytałam

    3 kwietnia 2019 23:59 324
    1

    ja nie czytam bo nielubie

    4 kwietnia 2019 12:03 324
    1

    bo nie umiesz

    4 kwietnia 2019 15:07 324
    0

    xd

    4 kwietnia 2019 20:46 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się