• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    TOP 3 gry na PS1

    Playstation 1 to 32-bitowa konsola z roku 1995. Wyszło na nią bardzo dużo gier, ale w tym artykule skupię się na trzech najlepszych według mnie.
    Na miejscu 3 stawiam Jade Cocoon: Story of the Tamamayu, która opowiada nam historię Levanta z miasta Syrus. Levant chce zostać Mistrzem Kokonów (ang. Cocoon Master), lecz aby tak się stało musi poślubić kobietę Na'gi o imieniu Mahbu. Podczas festiwalu w wiosce zostaje ona napadnięta przez demony znane jako Onibubu, przez nie większość ludzi zapada w śpiączke. Starsza wioski przepędza demony zanim ich klątwa dosięga wszystkich. Po szybkiej ceremoni ślubu Levant dostaje tytuł Mistrza Kokonów i wyrusza do 4 lasów, Chrząszcza, Ważki, Pająka i Ćmy. Na swojej drodze spotkamy wrogów zwanych minonami ( nie, nie te żółte :P), które możemy łapać w kokony, trenować a nawet łączyć je tworząc coś nowego.

    Kolejne miejsce zajmuje Gex 3: Deep Cover Gecko. W grze sterujemy sympatycznym gekonem o imieniu Gex, który musi uratować Agentkę Xtra porwaną przez Rezema, odwiecznego wroga Gexa. Nasz jaszczurowaty protagonista podróżuje po wirtualnych światach poprzez telewizory. W środku wykonuje przeróżne zadania zbierając przy tym piloty, które pozwalają mu kontynuować przygodę.

    Na 1 miejscu nie może być nic innego niż Star Ocean: The Second Story. Jest to JRPG w którym mamy do wyboru 2 postacie, Renę Lanford i Claude'a C. Kennedy. Fabuła  jest osadzona na planecie Expel i w dalszej częsci gry na Energy Nede. Claude to ziemianin który został teleportowany na Expel przez kapsułę, którą znalazł z grupą badawczą swojego ojca. Rena zaś jest sierotą zalezioną w lesie Shingo. Claude przy pierwszym spotkaniu z Reną ratuję ją przed gorylem. Używa wtedy pistoletu, który otrzymał od swojego ojca w razie wypadku. Rena słysząc opowieści na temat Wojownika Światła niosącego Miecz Światła, który kiedyś uratuje planetę, omyłkowo nazywa tak swojego bohatera, ze względu na pistolet. Po rozmowie protagonistów z burmistrzem miasta, dowiadujemy się o Magicznym Globie, który uderzył w planetę i wypuścił potwory. W takim razie Claude wyrusza na przygodę z zamiarem znalezienia i zniszczenia Globu. Dołącza do niego Rena z nadzieją że dowie się czegoś więcej o tym jak została sierotą. Gra ma bardzo dobry soundtrack zwłaszcza w Lesie Shingo. Mówiąc szczerze jest to pierwsza gra w której utożsamiłem się z głównym protagonistą, w niektórych momentach aż łza sie w oku zakręciła.

    A jakie są wasze ulubione gry na Playstation 1? Podzielcie się opinią w komentarzu :D

    26 września 2016 13:14 324
    0

    gta grand turismo i wszytkie mmo

    26 września 2016 13:30 324
    0

    Crash Bandicoot i Spyro The Dragon ;).

    26 września 2016 17:48 324
    0

    Driver

    30 września 2016 17:27 324
    0

    Ewentualnie były kody żeby wczytać gre :)

    4 października 2016 17:05 324
    0

    moim zdaniem top gry w które ja grałem to były: DOOM II ,Crash bandicot,stuart malutki,lilo i stich

    10 października 2016 03:29 324
    0

    dzięki za pomoc mordeczko

    28 marca 2019 20:26 324
    0

    Dzieeeki za pomoc

    29 marca 2019 12:53 324
    0

    Takie średnie

    29 marca 2019 12:57 324
    0

    Emoze byc

    29 marca 2019 14:18 324
    0

    Spoko

    29 marca 2019 17:57 324
    0

    średnie ale dużo pisania

    29 marca 2019 18:29 324
    0

    najlepsze są star warsy ciągle w nie grałem

    29 marca 2019 18:48 324
    0


    3. WipEout 2097
    2. Crash Bandicoot 2 i Spyro the Dragon
    1. Rayman

    Bonus: Populous: The Beginning

    Ciężko mi się było zdecydować tylko na trzy xd

    26 kwietnia 2019 10:25 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się