• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Tomb Rider - recenzja

    Tomb Rider to świetna przygodowa gra, w której wcielamy się w postać Lary Croft. Celem bohaterki jest odnalezienie tajemniczego skarbu rozwiązując przy tym różne zagadki. Warto dodać, że gra ta posiada fantastyczną, realistyczną grafikę która na pewno jest dużym plusem Tomb Rider. Nie tylko grafika jest świetna otóż samo sterowanie jest naprawdę przyjemne i grając w tą grę możemy sprawić sobie ogromną frajdę. Przechodząc fabułę Lara walczy o przetrwanie, dlatego też Lara musi polować, żeby zdobyć jedzenie. W Tomb Raider nie tylko próbujemy przetrwać ale też walczymy z różnymi przeciwnikami żądnymi naszej krwi.


    Lara Croft - jako młodziutka poszukiwaczka przygód dopiero zmierza ku swojemu przeznaczeniu, którym jest tajemnicza wyspa. Grę rozpoczyna efektowne intro, w którym Lara zostaje oddzielona od reszty załogi i cudem unika utonięcia. Udaje jej się wyjść na brzeg, gdzie po chwili zostaje niespodziewanie ogłuszona. Budzi się wisząc nogami w dół nad rozpadliną, owinięta w całun. Po raz kolejny wychodzi z opresji, dzięki sprytowi i sprawności fizycznej, lecz odnosi przy upadku pierwsze obrażenia. Tak rozpoczyna się gra, dalej jest już tylko coraz trudniej. Ciągła walka o przetrwanie i nieustanna akcja, przeplatana odkrywaniem mrocznych tajemnicy wyspy.

    Fabuła w grze jest całkiem fajna, natomiast ważna jest także strona audio oraz grafika. Autorzy przyłożyli się, wszystkie lokacje są szczegółowo odtworzone a wiele z elementów otoczenia ulec może destrukcji, np. przez podpalenie. Największe wrażenie robi wygląd i animacje Lary, jest jeszcze bardziej atrakcyjna niż w poprzednich częściach a porusza się z niesamowitą gracją.

    Sama rozgrywka w dużej mierze przypomina starsze części gry, wciąż jest sporo biegania, skakania oraz strzelania. Autorzy jednak wprowadzili elementy przetrwania, Lara na początku gry musi upolować sobie jedzenie, aby przeżyć. Jest takich motywów jeszcze kilka. Nie można jednak powiedzieć, że Tomb Raider zmienił się w szkołę przetrwania, to jedynie dodatkowe elementy wplecione w grę. Dobrze ją urozmaicają ale to wciąż doskonała gra akcji. 

    Uważam, że Tomb Rider posiada sporo zalet i dla każdego kto jeszcze nie grał w żadną z odsłon Tomb Rider to gorąco polecam. Jak dla mnie wspomniana wcześniej cudowna grafika oraz przyjemny gameplay to największe plusy tej gry. Na pewno spodoba się fanom gier przygodowych. Ja kupiłem i powiem Wam, że naprawdę nie żałuje zakupu, gdyż gra jest naprawdę warta polecenia. Nawet mój tata, który nie jest fanem żadnych gier jak mu to pokazałem zakochał się w tej grze i grał dosłownie cały czas, a szczególnie uwielbiał rozwiązywać zagadki logiczne w ukrytych lokacjach w zamian których otrzymujemy doświadczenie lub różne przedmioty, które oczywiście przydatne są nam w późniejszych fazach gry. Jeżeli zagadki będą dla Was za trudne, to spokojnie nie martwcie się nie musicie ich robić na przymus, to tylko dodatki które mają umilać nam grę. Jak nie odpowiada nam rozwiązywanie zagadek to robimy oczywiście fabułę, która krok po kroku na pewno się rozwija względem trudności jak i ciekawości, a to naprawdę dodaje więcej frajdy wynikającej z gry.


    Mam nadzieje, że mój artykuł Was zainteresował i liczę, że pozytywnie go ocenicie. 

    Pozdrawiam wszystkich graczy i fanów Tomb Rider :)

    30 marca 2020 23:38 324
    0

    Bardzo
    Ciekawe

    31 marca 2020 09:35 324
    0

    No spoko spoko

    31 marca 2020 09:35 324
    0

    Spoko recenzja, no spoczko, spoczko

    31 marca 2020 11:40 324
    0

    Ąaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    31 marca 2020 13:53 324
    0

    zarombiste chopacy

    31 marca 2020 14:59 324
    0

    fajna gierka ale w tomb rider było mało tombów chodzi mi dosłownie o sam tytuł gry "tomb rider"
    i mało pułapek ;( albo bieganie z kałachem w kieszeni

    31 marca 2020 15:07 324
    0

    dobrze sie w to gra

    31 marca 2020 15:12 324
    0

    super

    31 marca 2020 15:21 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się