• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    ,,War Of Warships'' Moja opinia o grze

    Ta gra jest bardzo wciągająca i ma wiele ciekawych zagadek  do rozwiązania.


    Gra jest bardzo interesująca i ma wiele ciekawych zagadek.Jak jestes fantem gier wojennych to ta gra jest dla ciebie.

    HISTORIA POCZĄTKÓW GRY
     
    Gra została wyprodukowana przez białoruskie studio Wargaming.net oraz rosyjskie Lesta studio w roku 2015.Gra wybiła się na sam szczyt odrazu po wydaniu i zyskała zaufanie wielu firm.

    ROZGRYWKA

    Gracze walczą ze sobą w dwóch drużynach, składających się standardowo (zależnie od rodzaju rozgrywki) z 7-12 okrętów. Poszczególni gracze mogą łączyć się w grupy (zwane dywizjonami), podobne do eskadr znany także War Of Warplutons oraz plutonów z World Of Warships. Arenami walk są akweny położone w różnych lokacjach oraz z różną panującą na nich pogodą. Są to tereny Oceanu Antlyckiego, Pacywiku.

    Dostępnych jest także szereg okrętów, których nigdy nie zbudowano, jak choćby amerykańska „Montana”, tudzież wręcz pozostały w sferze science-fiction, jak choćby japoński „Izumo”. Spotyka się to z różnym odbiorem wśród graczy (mnie się osobiście ten pomysł nie podoba).

    Bardzo dobrze prezentuje się dynamika wody, jej bryzgi na kadłubie okrętu, jak również pozostawiany za każdą idącą jednostką tzw. kilwater (przy dużych prędkościach fala dziobowa jest wyższa, a wodny warkocz z tyłu dłuższy).

    Opracowanie graficzne nieba jest fenomenalne. Uwagę zwracają również zmienne warunki pogodowe – czasem zdarza się, że z jednej strony mamy zachodzące słońce, a z drugiej ciemno-bure cumulusy, rozdzierane co jakiś czas przez błyskawice. Generalnie całość otoczenia jest w pełni dynamiczna. Na okrętach odbijają refleksy świetlne (jednostki są – w zależności od pogody i kąta padania światła - mocno rozjaśnione z jednej strony, a przyciemnione z drugiej). Kłęby dymu unoszące się po wystrzale robią kapitalne wrażenie i są tym większe, im większy kaliber armat (większe ładunki miotające).

    Przy tak pięknej grafice, wielkim rozczarowaniem jest natomiast system zobrazowania uszkodzeń okrętu. W mojej ocenie jest zdecydowanie za bardzo uproszczony. Przykładowo, trafiony pociskiem okręt na śródokręciu wygląda tak, jakby otrzymał uderzenie z obu burt jednocześnie. Ponadto, zniszczenia pod względem wizualnym od razu obejmują całą sekcję - zupełnie tak, jakby okręt był podzielony wyłącznie poprzecznie i tekstury zmieniały się na danej sekcji (po równo z każdej strony). Wygląd poważnie uszkodzonego okrętu od strony burty, w którą nie otrzymał ani jednego trafienia jest po prostu niedorzeczny.

    Ponadto, na krytykę zasługują animacje przedstawiające proces tonięcia okrętu. Przede wszystkim jednostka idzie pod wodę zbyt szybko i niemal zawsze w taki sam sposób - przeważnie cała objęta spektakularnymi płomieniami (tylko czasem rozłamuje się lub powoli zsuwa pod powierzchnię na równej stępce). Regułą jest również, że podczas tonięcia cały czas obracają się śruby napędowe, a przecież w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Co jednak najbardziej przeszkadza wizualnie, to fakt, że tonący – przy samym brzegu okręt – idzie cały pod wodę, jakby w tym miejscu była głębina.

    Nie uwzględniono także kierunków falowania, które w realnym świecie często mają bardzo duży wpływ na zachowanie się okrętu w morzu i w konsekwencji czego, na jego zdolność do wykonania konkretnego zadania (tzw. dzielność morska). Generalnie, w grze zupełnie pominięto kwestię oddziaływania środowiska morskiego na okręt, a tematyka płycizn i mielizn dla twórców gry jest – delikatnie mówiąc – „na księżycu”. Takich smaczków nie było jednak, jak dotąd w żadnej innej produkcji o tej tematyce, zatem można na to „przymknąć oczy”.

    26 marca 2020 16:49 324
    0

    Dzięki za informacje.

    26 marca 2020 17:01 324
    0

    nie ma za co i napisalem tą recenzje bo lubie tą grę pozdro

    26 marca 2020 17:02 324
    0

    Gra sama w sobie bardzo spoko , ale według mnie (nw jak dla innych),
    gry takiego rodzaju np.,,WAR OF WARSHIPS'', ,,WORLD OF TANKS'' itd. szybko się
    nudzą i je odinstalowywuje!
    Pozdrawiam!!

    26 marca 2020 17:10 324
    0

    wyśle mi ktoś kamienie dusz

    27 marca 2020 13:19 324
    0

    ciekaw
    e

    27 marca 2020 13:56 324
    0

    Gra sama w sobie bardzo spoko , ale według mnie (nw jak dla innych),
    gry takiego rodzaju np.,,WAR OF WARSHIPS'', ,,WORLD OF TANKS'' itd. szybko się
    nudzą i je odinstalowywuje!
    Pozdrawiam!!

    27 marca 2020 18:13 324
    0

    fajny artyuł strasznie lubię tą grę

    27 marca 2020 18:55 324
    0

    świetny artykuł

    27 marca 2020 20:43 324
    0

    spoko artykuł

    27 marca 2020 20:51 324
    0

    spoko artykuł :)

    28 marca 2020 17:16 324
    0

    fajnie napisana

    30 marca 2020 22:08 324
    0

    fajne

    31 marca 2020 11:07 324
    0

    fajnie się niszczy statki grałem i nie żałowałem idealna gra na początek polecam każdemu żeby sobie w nią zagrał

    31 marca 2020 14:12 324
    0

    fajne to jest nawet

    31 marca 2020 14:58 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się