• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Artykuły i tłumaczenia.

    Cześć, próbował ktoś wrzucać "z angleszczyźnienie" swojego artykułu na angielskie forum? Chodzi mi o to, czy jeśli napisze artykuł po polsku i zostanie on zaakceptowany to jeśli go przetłumaczę na angielski to również zostanie dodany do anglojęzycznych artykułów? Ciekawy jestem bo była by to dobra opcja na podwójne KD. Oczywiście gramatyka angielska musiałaby być zachowana, a nie kopiuj, wklej z tłumacza. Aczkolwiek google translator naprawdę się poprawił przez kilka ostatnich lat, ale to taki offtop.

    21 marca 2020 20:16 7478
    0

    Możesz próbować aczkolwiek trochę to nieuczciwe, niektórzy jednak sprawdzają nawet inne wersje językowe. Kappa kiedyś pisał, że ludzie potrafili kopiować z tureckiej wiki i wrzucać tutaj hah.
    No ale jak wspomniałem, trochę to nieuczciwe względem regulaminu gh, który zabrania publikować artykuły wcześniej umieszczone w internecie.

    21 marca 2020 20:25 7478
    0

    a ja to sobie odkopię troszeczkę.
    jakie jest oficjalne stanowisko ekipy moderatorskiej w tym temacie? ja rozumiem że artykuły wcześniej publikowane to nie, bo zwykle to się wiąże z plagiatem, tłumaczenie własnego artykułu napisane kiedyśtam może za to wyjść jak odgrzewanie starego kotleta. a jeśli mówimy o nowym artykule, który by się chciało napisać od razu w dwóch językach to nadal to nie jest w porządku? jeśli zechcę pisać to muszę wybierać w którym języku to robić?

    23 kwietnia 2020 14:06 7478
    0

    Regulamin GH mówi iż nie wolno zamieszczać artykułów już umieszczonych w internecie, w tym też autoplagiatów (czyli swoich artykułów, które dodaliśmy już na innej stronie). Na moje nawet robiąc jeden artykuł w dwóch językach i tak łamiesz regulamin, ponieważ jeden z nich zawsze umieścisz szybciej niż ten drugi. tak więc formalnie jeden będzie autoplagiatem i powinien zostać odrzucony.

    24 kwietnia 2020 13:04 7478
    0

    Mogę zapytać w którym konkretnie miejscu jest taki zapis? Bo jakoś mi umknął, a chcę sama przeczytać.

    24 kwietnia 2020 13:18 7478
    0

    Samo korzystanie z portalu w innych regionach grozi banem- pkt 3 podpunkt 16: W przypadku podejrzenia lub wykrycia korzystania przez Użytkownika z połączenia VPN, Proxy lub TOR następuje nałożenie bezterminowej blokady na Konto Użytkownika.

    W ramach ciekawostki apropo plagiatów- pkt. 7 podpunkt 3: Użytkownik korzystający z Portalu w ten sposób, że umieszcza w nim treści, materiały, filmy, zdjęcia i inne efekty pracy indywidualnej, ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich osób trzecich. Użytkownik jednocześnie zwalnia Administratora z odpowiedzialności a naruszenia praw osób trzecich na skutek ww. działań oraz pokryje wszelkie koszty powstałe po stronie Administratora w związku z naruszeniem praw osób trzecich.

    Co do Twojego pytania to muszę sprostować. W regulaminie nie ma zapisu o autoplagiacie. Natomiast jeśli zapytamy bota Misty o to dlaczego odrzucono nasz artykuł i wybierzemy powód "plagiat" to otrzymamy następującą odpowiedź:

    "Plagiat jest stwierdzany wtedy, gdy zdania w artykule słowo w słowo pokrywają się z informacjami w Internecie. Zastrzegamy, że artykuły ani ich fragmenty nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane. Jako plagiat oznaczane są także autoplagiaty. Jeśli Twój tekst jest samodzielny, ale wcześniej już gdzieś go umieszczano, nie zostanie zaakceptowany (tak jak nie zostałoby zaakceptowane oddanie drugi raz tej samej pracy na uczelni wyższej)."

    24 kwietnia 2020 16:43 7478
    0

    Jeśli chcesz mi powiedzieć że wybierając inną wersję językową strony korzystam z portalu w innym regionie to się mylisz xD A w innym przypadku to nie wiem po co wklejasz ten fragment, przecież w nim chodzi tylko o IP i robienie ofert do których z naszego kraju dostępu mieć nie powinniśmy. Misty już mi powiedziała(chociaż na obrazku wygląda dość męsko) że mogę publikować w dowolnym języku, ale jeden tekst tylko w jednym.
    Punkt z regulaminu mówi o tych prawdziwych plagiatach gdzie narusza sie cudze dobra, dlatego nie brałam go nawet pod uwagę w tym temacie.

    I tu nie pomyślałam żeby w taki pokrętny sposób trafić na informację o autoplagiacie :D A ponieważ sam autoplagiat istnieje jako problem głównie przez publikowanie w tym samym języku i udawanie że to nowa praca, tak uznałam za stosowne pytanie czy tłumaczenie jest dozwolone. Wiem że nie wszędzie jest to uznane za niewłaściwe na tym samym poziomie co ponowne używanie tego samego tekstu w tym samym języku. W końcu Misty część artykułów publikuje na różnych wersjach, ja wiem że jestem tylko małą skąpą wiedźmą, ale pytanie nikomu nie szkodzi.

    24 kwietnia 2020 17:56 7478
    0

    Cóż nie wiedziałem, w jaki sposób korzystasz z GH, więc tak zapobiegawczo dodałem punkt o VPN.
    Skoro zaczął się temat autoplagiatów to ja osobiście nie uważam go za nic złego. Sam publikuję czasem jeden tekst kilkukrotnie. W końcu nie po to go pisałem, żeby się kisił tylko na jednej stronie i popadł w zapomnienie.

    24 kwietnia 2020 18:20 7478
    0

    A skąd, ja grzeczna jestem i świadoma problemów jakie mogą wyniknąć z używania vpn na tego typu stronach, vpn używałam głównie jak chciałam kiedyś grać na japońskim serwerze pewnej gry.
    Rozumiem że jak płacą kd to chcą mieć tutaj tekst oryginalny i niepublikowany nigdzie ani wcześniej, ani potem, jednak nie widzę osobiście dlaczego tłumaczenie własnego tekstu opublikowanego na ich stronie, żeby opublikować go na innej wersji ich strony jest czymś nieporządanym. Ja tam bym była zadowolona, że dobry artykuł trafi do szerszej publiczności. Ale jak nie to nie ┐( ̄ヮ ̄)┌

    24 kwietnia 2020 18:39 7478
    0

    Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Właściciel GH raczej nie byłby zadowolony gdyby musiał płacić komuś nagrody za ten sam tekst, który został tylko przełożony na inny język.

    24 kwietnia 2020 18:53 7478
    0

    dlaczego ostatni artykuł jest dopiero z 17 kwietnia btw

    27 kwietnia 2020 08:19 7478
    0

    Nie ma kto sprawdzać lub nie ma czasu na sprawdzanie.

    27 kwietnia 2020 10:27 7478
    0

    bo użyłem runę ansus tydzień temu, gdy napisałem artykuł i za kilka godzin się kończy

    27 kwietnia 2020 14:23 7478
    0

    Nie wiem po co oni kopiują jakieś plagiaty. Łatwo to sprawdzić. Jeszcze gorszy jest ten spam.

    28 kwietnia 2020 08:59 7478
    0

    Czy coś się zmieniło w tej kwestii, bo ja tu właśnie widzę taki Fly Fly Tank w artykułach w dwóch językach to samo(już pomijam że po angielsku na polskiej wersji).

    20 czerwca 2020 12:23 7478
    0

    Też mnie to zastanawia, bo wychodzi na to, że ktoś dostał punkty dwa razy za ten sam artykuł. To może teraz przetłumaczę wszystkie swoje na j. ang. i zacznę gromadzić tak KD haha

    20 czerwca 2020 14:53 7478
    0

    Z tego co wiem był projekt aplikacji i strony która łatwo to weryfikowała czy dany artykuł istnieje ale nie wiem czy projekt się zakończył . Założenie było genialne bo szukało generalnie wszędzie i nie tylko w języku polskim :-)

    21 czerwca 2020 05:05 7478
    0

    projek szukający wszędzie i weryfikujący artykuły? cóż, I jak to zwykłe bywa, "plan był dobry, ale wykonanie gdzieś spier..."

    21 czerwca 2020 20:34 7478
    0

    Wchodzę tu sobie w ocenę, a tu artykuł po angielsku... jakby to było mało zwyczajnego spamu to teraz jeszcze będzie z google translate xD Jeśli zmieniliście zdanie co do tłumaczeń to chociaż powiedzcie i dawajcie artykuły na odpowiednie wersje językowe.

    21 czerwca 2020 22:41 7478
    0

    właśnie ostatnio pojawił się na stronie głównej u nas pojawił się artykuł Fly fly tank (English version) Czy tylko dla mnie jest to trochę nieuczciwe ponieważ autor tych artykułów zarobi 2 razy więcej KD?

    22 czerwca 2020 09:48 7478
    0

    Teraz w ogóle nie wiem co się dzieje, bo artykuł po angielsku znikł z naszej wersji... i pojawił się na angielskiej dodany przez użytkownika z rangą support oraz wylądował na naszym forum od użytkowników.

    22 czerwca 2020 13:53 7478
    0

    ah ... pogubiłem sie w tym wszystkim

    22 czerwca 2020 14:13 7478
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się