• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Przeglądarka Gamingowa - Opera GX

              Jakiś miesiąc temu głośno zrobiło się o nowej przeglądarce, która ma być głównie ukierunkowana pod gaming. Była licznie reklamowana przez różnych większych youtuberów, a wielu z nas ku ich namowie już ją pobrało. Jednak co przekonało nas do niej, albo co może jeszcze przekonać wielu z was?


              Opera GX wydawała się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ rozwiązuje, a raczej pozwala rozwiązać, największy problem wszystkich przeglądarek, typu Chroma czy zwykła Opera, jaką jest ogromne jedzenie zasobów RAM komputera. Dzięki suwakom dostępnym po lewej stronie na pasku, możemy ustawić limit zużycia RAM dla przeglądarki oraz limit zużycia procesora. Możemy ustawić twardy limit, jeżeli bardzo nam na tym zależy, jednakże przeglądarka nie będzie działała aż tak efektownie, a mianowicie strony będą się wolniej ładowały oraz ich zawartość.
           I jako iż jest to przeglądarka, która jest właśnie stworzona głównie pod graczy, to na ekranie startowym mamy dostępne różne informacje ze świata gier, m.in premiery najnowszych tytułów oraz różne nowinki technologiczne, więc możemy być informowani na bieżąco. Jedną z funkcji gamingowych jest również szybko dostępny Twitch, który możemy otworzyć również za pomocą paska po lewej stronie. Na pasku możemy dodać również Messengera czy Whatsappa, co ułatwi nam komunikacje z innymi za pomocą komputera, bez potrzeby użycia telefonu czy otworzeniu Facebooka w przeglądarce. Podczas oglądania YouTube możemy również dowolnie zmniejszać okno i oglądać dalej pomimo zamkniętej strony oraz przesuwać to okno z filmem dowolnie, jak nam się podoba. Jest to duże ułatwienie, jeżeli coś robimy w tle lub gramy.
           Kolejną ciekawą funkcją, której nie ma zwykła Opera jest możliwość różnorakiej personalizacji wyglądu przeglądarki, bez potrzeby instalowania motywów. Możemy zmienić kolor obramówki naszych kart przeglądania, co nada przeglądarce zupełnie inny kolor.  Możemy również zmienić motyw startowy, gdy włączamy przeglądarkę. Możemy ustawić dowolny obrazek, ustawić lub usunąć różne animacje. Możemy dodawać/usuwać dźwięki podczas klikania/przeglądania stron, co jest całkiem ciekawe, ponieważ nie oferuje nam korzystania z niej w całkowitej ciszy, ponieważ możemy dodać różne efekty specjalne, właśnie jak animacje czy dźwięki.
          Rzeczą, którą osobiście zauważyłem, jest to, że Opera GX działa wydajniej oraz szybciej ładuje strony, niż zwykła Opera. Na pewno ułatwia to pracę, jeżeli szybko potrzebujemy jakichś informacji. Przerzucając się na GX nie żałuje, ponieważ czuję większy komfort pracy podczas korzystania z tej wersji Opery niż ze zwykłej. Mógłbym polecić tą przeglądarkę każdemu, a jeżeli jeszcze jej nie używacie, to zacznijcie, ponieważ warto.

    (i przepraszam za taką dużą ilość słowa "przeglądarka'')







    Autor: CrystalMag12

    22 grudnia 2019 20:05 324
    1

    Brzmi ciekawie, szczególnie mniejsze zużycie RAMu, ale już za bardzo przywykłem do Chrome 😅

    22 grudnia 2019 21:25 324
    0

    Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy tego rodzaju teksty wrzucają na forum, zamiast ogarnąć jedną, główną grafikę i opublikować w formie artykuły, za jaki przynajmniej dostali by KD...

    23 grudnia 2019 01:53 324
    0

    Ciekawy pomysl zwłaszcza ,że jak ktoś ma np.8 gb ramu tak jak ja to musi wszędzie go oszczędzać by g rać w wymagające gry.

    23 grudnia 2019 18:23 324
    0

    Mi jakos nie wpadło do gustu. Mozilla lepsza!

    23 grudnia 2019 23:18 324
    0

    Niektóre osoby chyba czegoś nie rozumienią. Arbuzowa, grafika została przeze mnie dodana, a mimo wszystko tekst pojawił się na forum, nie wiem z jakiego powodu, bardzo długo czekałem, aż zostanie on zaakceptowany, więc Administracja chyba też miała wątpliwość, czy umieścić go na forum, czy zrobić z niego osobny artykuł. Kategorie mi się nie pomyliły, to nie zależało ode mnie.

    24 grudnia 2019 16:15 324
    0

    wole używać google

    25 grudnia 2019 09:41 324
    0

    Eh opera intrrnet explorer to naprawde zenada i te inne jak dla mnie najlepsze jest chrome i firefox a nie jakies opery jak cos nie odpisije na hejt

    8 stycznia 2020 17:54 324
    0

    miałem tą przeglądarke i jest taka sama jak wszystkie.

    9 stycznia 2020 18:32 324
    0

    a może wolicie przeglądarkę na której możecie zarabiać


    10 stycznia 2020 01:07 324
    0

    Nie jara mnie ta przeglądarka osobiście bardziej ptzywykłem do chrome no bo po co mi internet gamingowy

    10 stycznia 2020 08:18 324
    0

    Ja podczas gry nie mam czasu skupiać się na innych pierdołach. Jeśli serio potrzebuję zrobić coś w necie podczas gry to wolę smartfona użyć i po krzyku.

    taka przeglądarka byłaby super 10 lat temu, gdy telefony z Internetem nie były powszechne. Lecz teraz to tylko niepotrzebny bajer moim zdaniem.

    Jednak mimo wszystko jest to bardzo ciekawa informacja.

    10 stycznia 2020 13:53 324
    0

    ja lubie chrome a nie opera

    10 stycznia 2020 19:06 324
    0

    korzystam z opery z jakiś... Rok? Z czasem przerzuciłam się na opere GX. Najlepsza zmiana ever.

    10 stycznia 2020 19:53 324
    0

    przywyklam do google i zwyklej opery (zadko korzystam z opery)

    17 stycznia 2020 19:23 324
    0

    Ja sie przyzwyczailem do chrome

    17 stycznia 2020 19:26 324
    0

    ja używam google

    18 stycznia 2020 22:31 324
    0

    Sam używam opery Gx i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Chyba był to lepszy wybór w moim życiu. Bardzo to ki ułatwiło fukncjonowanie

    20 stycznia 2020 23:32 324
    0

    fajna przeglądarka narazie nie używam ale zaczne ;P

    23 stycznia 2020 11:55 324
    0

    bardzo ciekawe

    27 stycznia 2020 06:38 324
    0

    Bardzo ciekawe

    27 stycznia 2020 07:35 324
    0

    Używałem i nie polecam. Po pierwsze strasznie zacina obraz przegladarki np. podczas ogladania na yt zacina sie obraz co jakiś czas co jest strasznie frustrujące.

    28 stycznia 2020 01:45 324
    0

    ja używałem i dla mnie gorsza niż chrome

    29 stycznia 2020 17:05 324
    0

    Nwm całkiem lubie te przegrągalrke

    30 stycznia 2020 11:57 324
    0

    Dzięki! Ktoś w końcu potrafi mi wytłumaczyć dlaczego warto z tego korzystać. Już idę zainstalować!

    19 czerwca 2020 21:24 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się