• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Town Of Salem - Recenzja

    Witam Cię serdecznie czytelniku w moim artykule, który poświęcony będzie grze pt. Town Of Salem. Jako iż nie widziałem innego artykułu o podobnej tematyce, chciałbym przybliżyć, oraz omówić główne założenia, jak i zasady panujące w tej wspaniałej grze. Daj znać co sądzisz o artykule w komentarzu. Tyle słowem wstępu, zaczynajmy!


    Wielu z was pewnie zadaje sobie pytanie: Co to jest za gra? Wcale się wam nie dziwię, gdyż nie tyle ta gra, ale po prostu gry o tej tematyce, są w Polsce mało popularne. Ale czym jest to całe Town Of Salem? Otóż jest to gra sieciowa, która praktycznie w pełni została zainspirowana grą karcianą "w Mafię". Przed rozpoczęciem rozgrywki, zostaje nam przypisana, a będąc dokładnym, wylosowana rola. Możemy wcielić się w 3 zróżnicowane, oraz odmienne pod względem swoich celów i założeń grupy. Możemy grać jako:
    - MIESZKAŃCY - miasto ( z angielskiego Town) - celem mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich, krótko mówiąc, złoczyńców. Mówiąc "złoczyńca" mam na myśli osobę, która w bezpośredni sposób szkodzi mieszkańcom, lub po prostu takie jest ich zadanie. Szczegóły za chwilkę. Możemy wcielić się m.in. w szeryfa, którego zadaniem jest wyszukanie osób niosących zło, medyka, który leczy innych mieszkańców, lub też samego siebie, czy vigilante, który może swoim pistoletem narobić wiele hałasu i wprowadzić niezłe zamieszanie :)
    - MAFIA - grupa przestępcza, której główne zadanie opiera się na szkodzeniu, zabijaniu, oraz kłamaniu. Wygrać grę jako mafia można tylko wtedy, kiedy wyeliminowani zostaną wszyscy tzw. "zieloni", czyli mieszkańcy. Możemy wcielić się w takie role jak Ojciec Chrzestny, czyli głowę mafii, który wydaje rozkazy, i dowodzi swoją małą armią, czy Podrabiacza, którego zadaniem jest mylenie szukających dowodów mieszkańców. Gra mafią jest troszkę trudniejsza, i wymaga większego doświadczenia, ze względu na mniejszą liczbę osób w drużynie, i możliwość łatwej wpadki.
    - ROLE NEUTRALNE - Role neutralne dzielą się na kilka typów, m.in. neutralni źli, neutralni zabójcy, czy po prostu role neutralne. Takimi rolami są np. Błazen, którego zadaniem jest kłamanie i przeszkadzanie w grze tak, aby skończył powieszony, Seryjny zabójca, którego zadaniem jest zabicie wszystkich innych osób w grze, czy Ocalały, którego zadaniem jest po prostu przetrwać, za wszelką cenę.

    Jak każda gra, Town Of Salem rządzi się swoimi prawami i zasadami, więc na pewno zajmie wam chwilę czasu "wpasowanie się" do klimatu gry, oraz tego całego przestępczo-mieszkańczego półświatka. Warto także dodać, iż Town Of Salem nie jest dostępna w wersji polskojęzycznej, więc jest to świetny sposób na szlifowanie swojego angielskiego, oraz podłapania tego całego "slangu", którego w szkołach nie uczą. Sam zacząłem grać głównie z tego względu, iż jest to po prostu świetny sposób na naukę, którą można połączyć z zabawą na długie godziny! Jako ciekawostkę dodam, iż grę znalazłem przypadkowo, szukając informacji na temat procesów czarownic w tytułowym mieście Salem, o których miałem zrobić projekt na historię. Cóż za szczęśliwy traf! :) Podsumowując. Town of salem to gra z pewnością nie dla każdego. Ktoś, kto woli gry bardziej dynamiczne, gry akcji, na pewno nieźle by się przy tym tytule wynudził, ale jeżeli ktoś wkręci się w grę do głębi, to gwarantuję zabawę na dziesiątki, a nawet setki godzin ! Polecam grę z całego serca, oraz zachęcam do zagrania! Town Of Salem dostępne jest jako gra przeglądarkowa, gra na telefony z system android, lub też do kupienia na Steam. To wszystko w dzisiejszym artykule. Pozdrawiam :)

    1 grudnia 2019 15:58 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się