• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Syberia, czyli przygodówka która się nie postarzała.

    Syberia to przedstawiciel klasycznego gatunku przygodówek point and click.
    W grze wcielamy się w młodą bussines woman z Nowego Jorku - Kate Walker. Została ona wysłana przez swojego szefa do dziwnej, małej wioski w Europie o nazwie Valadilaine. W tym miejscu jej zadaniem jest sfinalizowanie fabryki zabawek, które w czasach świetności miasteczka były niezwykle popularne. Oczywiście jak można się domyśleć nie wszystko poszło po naszej myśli, okazało się że dotychczasowa właścicielka fabryki Anna Voralberg umarła. Na domiar złego okazało się, że jest spadkobierca fabryki (okazało się to dopiero dzień przed przyjazdem Kate). W ten sposób sytuacja się skomplikowała, a Kate Walker jest zmuszona do dowiedzenia się więcej o tej sprawie. Po krótkim śledźtwie okazuje się, że spadkobiercą fabryki jest brat Anny - Hans Voralber, który był konstruktorem zabawek i przez wiele lat był uznawany za martwego. Okazało się bowiem, iż Hans żyje i znajduje się gdzieś w wschodniej części Europy.
    Podróż Kate Walker można umownie podzielić jako "akty". Więc właściwie w grze mamy cztery akty - Valadilaine (wioska w której wszystko się zaczeło), Barrockstadt, Komkolzgrad i Aralbad. Każde z tych miejsc jest różnorodne i przyprawia naszą bohaterkę o mnóstwo problemów, gdyż wiadomo że podróż nie jest wcale prosta i przyjemna.


    Syberia ma naprawdę dużo plusów nawet po tych pietnastu latach po premierze. Oprawa graficzna prawie wcale nie zbrzydła, wystarczyły by drobne poprawki lokacji i modeli postaci, a gra nadal mogłaby zachwycić swoją prostotą. Fabuła to kolejny pozytyw, może się wydawać dość prosta, lecz tak na prawdę z każdym odkrytym szczegółem mamy ochotę zgłębić się w tej historii jeszcze bardziej. Plusem również można nazwać pełna polonizacja wliczając w to dubbing, który jest zrobiony na naprawdę przyzwoitym poziomie.


    Gra ta ma już dużo lat na karku, lecz jeśli jesteś fanem przygodówek starej szkoły to gra jest MUST PLAY.

    2 sierpnia 2017 15:43 324
    0

    Zgadzam się z tobą w stu procentach ta gra jest wspaniała i nigdy jeszcze mi się nie znudziła, grałem cały czas od nowa i znając całą fabułę starałem się przejść hrę jak najszybciej. Fakt gra nie jest na tym poziomie co inne gry tworzone dzisiaj, czyli grafika dopracowane szczegóły itd. ale faktem jest to że fabuła w tej grze jest tak dopracowana i fajna że dorównuje innym grą które są tworzone dzisiaj.

    3 sierpnia 2017 03:31 324
    0

    Ah, Syberia i Syberia 2 zwłaszcza - wspomnienia z dzieciństwa... Piękne i cudowne to były gry... Szkoda, że S3 nie kontynuuje tradycji "dobrych" gier.

    5 sierpnia 2017 10:36 324
    0

    Teraz wyszła 3 gorsza część :/

    6 sierpnia 2017 00:04 324
    0

    rzeczywiście, gra spoko jak na swój wiek :P

    7 sierpnia 2017 13:11 324
    0

    Mam all części

    8 sierpnia 2017 16:19 324
    0

    Dzk potem pogram

    5 kwietnia 2021 12:12 324
    0

    fajna dzk potem pogram

    5 kwietnia 2021 14:28 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się