• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Przełęcz Ocalonych - Film ? a może gra ?

    Można zwyciężać , nie zabijając .
    Przełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge) to film , który skradł moje serce . Skupia się na kapralu Desmondzie Dossie , który odmówił zabijanie i noszenie broni ze względów religijnych . Pracował jako medyk . Mimo ciężkich problemów nie poddał się . Doss uratował własnoręcznie życie 75 ludzi , za każdym razem gdy ratował ludzkie życie mówił do Boga " Proszę , jeszcze jednego " i tak w kółko . Film , który jest oparty na faktach odbywa się na froncie II wojny światowej . Początek filmu zaczyna się od piekła tej wojny , lecz jak pójdziemy o kilkanaście lat do przodu widzimy Dossa jako młodego mężczyznę , który zakochuje się w pielęgniarce Dorothy . Kapral stawia się do wojska , i nadstawia policzek , znosząc dzielnie to ze jest wyśmiewany przez rówieśników . W drugiej połowie tego filmu zobaczymy jak oddział trafia na front na Okinawie . Możemy powiedzieć , że zaczyna się dopiero piekło wypełnione krwią i trupami . Sceny dla osób młodszych bądź was mogą być drastyczne , ponieważ Gibson nie szczędzi widzom scen . Nasz główny bohater zamiast nosić broni , miał przy sobie Biblie na piersi . Nad całością unosi się hasło "Bóg, honor, ojczyzna" , a postać Desmonda Dossa wydaje się wręcz wywindowana do kategorii świętego . OPIS SZCZEGÓLNY - Gatunek - biograficzny, historyczny, wojenny Rok produkcji - 2016 Data premiery w PL - 4 listopada 2016 Czas trwania - 139 min Reżyser - Mel Gibson MOJA OPINIA - Uważam , że ten film jest super , godny polecenia . Gdy zobaczyłam go pierwszy raz , już wiedziałam gdzie chcę iść wyżej do szkoły . Przyznam się bez bicia , że oglądałam ten film już 5 razy , i odrau jak zobaczyłam książkę poszłam ją kupić . Nie dziwie się czemu ten film wygrał Oscara , aż dwie statuetki ! Wiem , że powinnam opisać grę , ale chciałam się podzielić z wami moim artykułem , aby polecić wam ten film . Idealny dla miłośników gier wojennych i historycznych . Kto wie , może kiedyś zrobią z tego grę :D .

    31 lipca 2017 00:45 324
    0

    spoko artykuł

    6 kwietnia 2021 16:00 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się