• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    SMITE - recenzja

    Witajcie kochani! Przedstawię wam dzisiaj moja ulubioną grę MOBA - SMITE


    Opis ogólny

    SMITE jest to gra z gatunku MOBA, z drugo-osobową kamerą; wszystko widzimy zza pleców postaci, którą gramy. Nie jest to jedyna MOBA stworzona w ten sposób, ale jako jedyna odniosła sukces, chociaż głównie dlatego, że była pierwszą z nich. Została bowiem stworzona w roku 2014, przez studio Hi-Rez, które jak żadne inne potrafi wstrzelić się w panujące w danym momencie trendy. Zrobili oni dosyć dużo gier, ale SMITE zdecydowanie jest ich największym dziełem.
    Rozgrywka i sterowanie

    Rozgrywka jest tu dosyć przyjemna i prosta, lecz by opanować wszystko do perfekcji, trzeba by spędzić dosyć dużo czasu. A to za sprawą bardzo rozbudowanego systemu komend. Są tu takie podstawowe, na przykład "Wróg mi polazł z linii" (VF numer linii) czy też zachęta do ataku, wycofania się i obrony. Znaleźć można tu też o wiele dokładniejsze kombinacje, jak na przykład zawiadomienie o tym, co zamierzasz zrobić. Nie zapominajmy o takich, których przeznaczeniem jest tylko i wyłącznie dawanie rozrywki. Są to dowcipy, emotikonki globalne, gesty oraz specjalne emotikonki dla danej skórki.
    Sterowanie jest tutaj przyjemne i dosyć intuicyjne; poruszamy się za pomocą w,s,a,d lub strzałek. Cyfry od 1 do 4 znajdujące się na górze klawiatury, odpowiedzialne są za 4 umiejętności postaci, a klikając f1 - f4 możemy władować w danego skilla poziom. Pod klawiszami C i Z znajdują się miksturki regenerujące manę oraz zdrowie, oczywiście pod warunkiem, że najpierw je kupimy. Zaś pod F i G są dwa relikty, czyli specjalne darmowe przedmioty, które można aktywować co kilka minut, by zyskać jakąś pomoc podczas starcia z wrogiem.
    W grze znajduje się osiem trybów, a są to kolejno: Arena, Potyczka, Podbój, Pojedynek, Konflikt, Szturm, Oblężenie oraz specyficzny Mecz Dnia. Każdy z nich się czymś wyróżnia i w każdy gra się inaczej. Warto zaznaczyć, że Potyczka i Podbój mają swoje rankingowe odpowiedniki a Pojedynek jest ekskluzywny dla rankedów.
    Postacie
    Nie ma dobrej gry MOBA bez dużej ilości dobrych bohaterów. W grze znajduje się 105 legendarnych postaci z czternastu różnych panteonów. Każdy jest inny, ciekawy i na swój sposób silny... lecz ci nowsi są bardziej skomplikowani i rozbudowani niż ci, którzy wchodzili do gry np. trzy lata temu. Moją ulubioną postacią jest Thanatos - grecki bożek śmierci. Postać ta nastawiona jest na mechanikę kradzieży zdrowia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zbudować ją pod krytyczne ciosy. Każdy z bohaterów posiada dużą ilość skórek, od bardzo biednych po te luksusowe. Zdobywa się je głównie podczas wydarzeń tematycznych i Biletu Rozgrywek, którego obecnie trwa czwarty sezon.
    Moja opinia

    Zapewne nie będzie ona zbyt obiektywna, ponieważ spędziłem ze SMITE'm parę ładnych lat. Dzięki spędzeniu z tą grą tyle czasu wiem jednak, że przeszła bardzo długą drogę od swojego powstania do dnia dzisiejszego. Obecnie jest to wspaniałe dzieło, które poleciłbym każdemu fanowi gier MOBA.

    27 sierpnia 2019 17:33 324
    0

    fajna recenzja

    27 sierpnia 2019 20:33 324
    0

    Dobra recenzja

    28 sierpnia 2019 08:31 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się