• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Tibia - nostalgia

    Tibia - nostalgiczna gra w nowej odsłonie, może warto w nią zagrać?


    Witam Was wszystkich bardzo serdecznie w moim artykule. Chciałbym wam przedstawić grę jaką jest Tibia ponieważ możliwe, że młodsze roczniki jeszcze o niej nie słyszały!


    Tibia to gra MMORPG niemieckiego wydawnictwa "Cipsoft". Jest ona osadzona w klimacie 2D co odróżnia ją obecnie na tle teraźniejszych gier 3D. Wielu graczy twierdzi, że Tibia skończyła się wraz z aktualizacją powyżej wersji 7.6. Inni hejtują ją chociaż nawet nie próbowali w nią zagrać, bądź też zwyczajnie nie radzili sobie w grze.

    Czy warto jednak poświęcić chwilę czasu i zalogować się do tej nostalgicznej gry? Otóż moja odpowiedź brzmi "TAK!"
    Co tak naprawdę wyróżnia tą grę na tyle innych MMORPG?
    • W Tibi nie ma tzw. level cap. Oznacza to, że nie ma tutaj maksymalnego levela jaki możemy wbić naszą postacią, tak więc jeśli lubicie niekończący się grind to jest to coś dla was!
    • Klient jest bardzo rozbudowany pod względem ustawień, które możemy dopasować pod nasze własne preferencje. Dodatkowo od niedawna wbudowany jest BattleEye dzięki czemu producenci gry pozbyli się plagi boterów.
    • Gra posiada trzy rodzaje serwerów: optional pvp, open pvp, i retro hardcore pvp. Ten trzeci typ jest raczej rzadko spotykany w grach MMORPG i wyróżnia go to, że podczas walki PvP możemy zdobyć doświadczenie jeżeli zabijemy level podobny do naszego bądź wyższy.
    • Zabijając innych graczy możemy zdobyć ich ekwipunek jeżeli nie mają wykupionych błogosławieństw. Niestety to samo tyczy się nas jeżeli zabije nas mobek, tracimy plecak oraz jest szansa, że spadnie coś z uzbrojenia.
    • Grafika mimo, że jest to 2D to na przestrzeni lat bardzo dużo się zmieniło w grafice i wygląda to już dużo lepiej dla oka. Tutaj macie porównanie:
    Q4stjRNEihc46J5KWwLLLu97vApLHK.png

    GoA7N9aBCAUAUlKRc56b1acPqOAX76.png
    • Gra do tej pory nie posiada dźwięku. Tak więc jeśli lubicie grać i słuchać przy tym YouTube, Spotify bądź własnych utworów, które macie na komputerze to idealnie się składa :D
    • Tibia oferuje nam wolną rękę - co to oznacza? Nie ma jasno określonego celu, możecie już na 8 lvlu zasmakować PvP, eksplorować mapę w poszukiwaniu questów i zagadek, bić mobki na potęgę czy też rozmawiać z ludźmi na czacie.
    • Dużo eventów: double xp weekend, rapid respawn i wiele innych dzięki czemu nowi gracze nie muszą się wcale nudzić i szybciej rozwiną swoje postacie.
    Czy gra jest Free2play? Tutaj niestety sytuacja jest nieco gorsza, co prawda gra jest Free2play jednak jest ona mocno okrojona. Bez posiadania premium nie mamy możliwości używania wszystkich czarów, nie możemy podróżować statkiem czy też parowcem do przeróżnych lokacji, brak auto loota, brak wierzchowców (chociaż tutaj jest wyjątek wykupienia koni w stajniach dla free account) i wiele innych. Jednak od czego mamy gamehag! Myślę, że warto wykonać kilka zadań na portalu, odebrać paysafecard bądź też prepaid visa i wypróbować premium w Tibi. Jednak nawet na darmowym koncie gra do około 50 lvla jest fajnym doświadczeniem.

    Jeżeli chcesz rozpocząć grę bo jeszcze nie miałeś z nią styczności, bądź też chcesz powrócić do gry po latach to polecam ten oto filmik od Zarakso!
     


    Tak więc do zobaczenia w grze!!!

    20 sierpnia 2019 21:37 324
    0

    nie wiem czemu ten artykuł nie trafił na główną stronę artykułów

    20 sierpnia 2019 21:51 324
    0

    ogółem to 5/5

    20 sierpnia 2019 21:51 324
    0

    Fajny artykuł.

    22 sierpnia 2019 00:47 324
    0

    Nwm ale tez się nad tym zastanawiam bo jestem poczontkujący

    22 sierpnia 2019 00:58 324
    0

    Dobry artykuł.

    24 sierpnia 2019 11:00 324
    0

    Dobry artykul

    25 sierpnia 2019 11:56 324
    0

    Nigdy nie grałem ale artykuł dobry

    28 sierpnia 2019 12:31 324
    0

    Nie lubie tibi ale artykul fajny

    28 sierpnia 2019 22:19 324
    0

    nwadhbajdhadfhn

    31 grudnia 2019 02:40 324
    0

    Nie lubie tej gry

    31 grudnia 2019 14:13 324
    0

    najgorsza gra wez nawet o tym nie mow

    1 stycznia 2020 21:43 324
    0

    uhgahihgaihghy

    2 stycznia 2020 17:59 324
    0

    fajne i ogułem najlepsze

    2 stycznia 2020 18:01 324
    0

    Fajny artykuł.


    3 stycznia 2020 21:54 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się