• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    O 5 typach czołgów w World of Tanks

    Na początku chciałbym nadmienić iż nie jestem osobą która w grę gra od miesiąca i uważa że wszystko świetnie rozumie, gram w WoT od 2012 roku, łącznie na wszystkich kontach posiadam 9 tysięcy bitew, oraz wn8 utrzymujący się w okolicach 1300, więc znam się nieco na grze i część tej wiedzy chciałbym przekazać wam w tym artykule, zapraszam do przeczytania :)

    Zacznijmy więc od najtrudniejszej do gry klasie pojazdu, mianowicie:

    Czołg Lekki (LT, Light, Scout)
    • Mało pancerza 
    • Niewielka siła ognia
    • Bardzo dobra mobilność
    • Najczęściej wysoka szybkostrzelność
    • Wyśmienity kamuflaż
    Wymagające znania miejsc na mapach pod spot pasywny jak i aktywny, czyli w skrócie znajomośc miejsc z których można efektywnie wypatrywać nieostrożnych czołgistów, nie posiadają największej puli HP, a do tego najczęściej nie posiadają pancerza który chroniłby je skutecznie przed pociskami innych dział, są idealne do objeżdżania powolnych czołgów jak i bezwieżowych niszczycieli, są lekkie, a więc można je bez przeszkód taranować

    Kolejny, również trudny do grania typ czołgu:

    Czołg Średni (MT, Med)
    • Wyśrodkowane cechy
    • Mocna wieża (ZSRR, Chiny, tier 6+)
    • Dobra mobilność
    • Wszechstronne
    Rownież wymagający typ czołgu do gry, ze względu na stosunkowo słaby pancerz i czasami trudność grindu, bardzo dobrze się spisują w paczkach 3+ medów, wtedy mogą wyrządzić naprawdę wielkie szkody na flance, po czym szybko przejąć bazę, bądź wrócić na sojuszniczą jeśli zajdzie taka potrzeba, wysoka szybkostrzelność i ogólna mobilność czyni je świetnimi kandydatami na wszelakie twierdze, CW jak i zwykłe randomki.

    Następny typ czołgu, moim zdaniem jeden z łatwiejszych:

    Czołg Ciężki (HT, ciężar/y)
    • Dobry Pancerz
    • Wysoka siła ognia
    • Słaba mobilność
    • Słaby, o ile nie beznadziejny kamuflaż
    Ze względu na najczęstszą walkę z przeciwnikami tzw. Close Combat, bardzo przydatne jest znanie słabych punktów w czołgach, "weakspotów" jak duża część graczy mówi, bardzo przyjazne mniej doświadczonym graczom ze względu na pancerz, który można jeszcze bardziej polepszyć w grze "kątując" się, bądź stosowaniem techniki "drapania boków" bądź "sidescrap'a", niektóre działa czołgów ciężkich nie należą do dział najlcelniejszych, co jeszcze bardziej przekonywać powinno do grania na bliskim dystansie.

    Teraz inny z kolei, również łatwy do opanowania czołg:

    Niszczyciel Czołgów (TD'k)
    • Dobre camo
    • Bardzo dobra siła ognia
    • Wyśrodkowany pancerz (zależy od nacji i czołgu)
    • Zaprojektowane do stania z tyłu
    Niszczyciele czołgów najczęściej nie posiadają wieży, przez co mają niższą sylwetkę, co przekłada się na lepszy kamuflaż, jest to dobry typ czołgu dla graczy nielubiących się zbytnio wysilać, tylko stać z tyłu i strzelać do tego co zobaczą inne czołgi, niektóre potrafią naprawdę uprzykrzać życie, strzelając za niekiedy całe HP, a inne są irytujące, strzelając nas po ułamek HP.

    A teraz dotychczas zmora graczy WoT:

    Artyleria (Arta, clicker)
    • Duży kaliber działa
    • Bardzo niska pula HP
    • Stacjonarny tryb gry
    • Długie przeładowanie
    Bardzo nielubiana przez graczy, stojąca w rogu mapy i strzelająca jeszcze niedawno za całe HP, dzisiaj tylko namiastka, lecz również trzeba się z nią liczyć i na nią uważać, przeładowania 30 sekund+ to norma, a są nawet takie które przeładowują dwie minuty, wówczas można iśc i sobie zrobić coś do jedzenia, większość czasu spędza się w trybie "satelity", czyli mamy widok z góry.

    Mam nadzieję że artykuł się podobał, jeśli zauważyłeś/aś jakieś błędy, proszę zamieść komentarz.


































    .






















    7 lipca 2017 15:36 324
    0

    fajna gra polecam cieplutko fajny wpis

    6 lutego 2021 00:10 324
    0

    gra ogółem spoko ale mało realistyczna :(

    6 lutego 2021 11:45 324
    0

    ja tu tylko po expa jak co

    6 lutego 2021 12:19 324
    0

    Gra ogólnie jest spoczko :)

    6 lutego 2021 16:07 324
    0

    World of Tanks Blitz Lepszy

    6 lutego 2021 17:15 324
    0

    ja tylko tutaj po ecpa przyszedłem więc naura

    7 lutego 2021 09:37 324
    0

    dzieki

    7 lutego 2021 13:03 324
    0

    expa zbieram naura

    7 lutego 2021 13:32 324
    0

    Gra spoczko :)

    7 lutego 2021 14:06 324
    0

    fajnie że to napisałeś bo przyda mi się

    7 lutego 2021 14:43 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się