• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    7 Days to Die --> Recenzja.

    Cześć!

    W dzisiejszym artykule na tapet bierzemy 7 Days to Die. Gra została wydana przez studio The Fun Pimps Entertainment i obecnie znajduje się w fazie Alpha.

    Zapraszam!


    KRÓTKI OPIS GRY

    7 Days to Die to postapokaliptyczny survival, w którym mamy do dyspozycji całą mapę opanowaną przez zombie. Naszym zadaniem jest po prostu przetrwać, co utrudniają nam nie tylko same zombiaki, lecz także elementy survivalu takie jak głód, temperatura i pragnienie.

    ZALETY

    Jedną z największych zalet tej gry jest rozwój postaci. W grze mamy do dyspozycji mnóstwo umiejętności, które możemy ulepszać wraz z postępem gry. Za każdą wykonywaną akcję otrzymujemy doświadczenie, które pozwala nam osiągać coraz wyższe poziomy, a te z kolei oferują nam punkty umiejętności, które możemy wydać, aby ulepszyć daną specjalizację.

    Znalezione obrazy dla zapytania 7 days to die skills

    Kolejnym atutem tej gry jest jej grafika. Jak wiadomo głównym aspektem tej gry są zombie, których tekstury zostały świetnie zaprojektowane i idealnie wykonane. Podobnie zresztą, jak tekstury samej mapy, mamy tutaj w końcu do czynienia z terenem postapokaliptycznym, więc zadaniem twórców jest jak najlepiej wczuć nas w ten klimat, co, moim zdaniem, wyszło im świetnie i zdecydowanie na plus.

    Znalezione obrazy dla zapytania 7 days to die screenshots 2019

    Znalezione obrazy dla zapytania 7 days to die screenshots 2019

    Trzecią już zaletą tego tytułu jest tryb wieloosobowy. Jeżeli samodzielne zabijanie zombiaków stało się nudne, zawsze można przekonać znajomych do wspólnej gry, zabawy i stawieniu czoła armii zombie.

    WADY

    Jedną z największych wad tej gry jest jej balans oraz wpływ otoczenia na gracza. Chodzi mi tutaj o sytuację, w których gra dzielnie próbuje naśladować rzeczywistość, jednak nie wychodzi jej to na dobre. Wszystko za sprawą systemu temperatur w grze. Przykładowo, jeżeli chodzimy po pustyni to wiadomo, że temperatura naszego ciała będzie rosła i to jest naprawdę spoko, jednak dlaczego nie ma opcji, żeby ją w jakikolwiek sposób obniżyć? Nie pomaga zdejmowanie ubrań, picie wody, a nawet kąpiel w jeziorku w lesie obok. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest czekanie, aż nasza postać umrze z powodu zbyt wysokiej temperatury. Nie brzmi to fajnie, co?

    Znalezione obrazy dla zapytania 7 days to die temperature system

    W grze obecny jest również system „wellness”, czyli coś w rodzaju samopoczucia, i nawet tutaj muszą występować swojego rodzaju błędy, bowiem mimo tego że moja postać jest najedzona i w ogóle nie jest spragniona, jej poziom samopoczucia i tak spada, a to przekłada się na maksymalne zdrowie i wytrzymałość.

    Kolejną wadą tego tytułu jest jego optymalizacja. Nieraz spotkałem się z nieuzasadnionymi lagami, które najczęściej prowadziły do crashu gry. W wielu przypadkach odbierało to resztki chęci do grania w tę grę.

    Jak widać, 7 Days to Die ma zarówno zalety, jak i wady. Pokuszę się tutaj jednak o stwierdzenie, że wady tej gry są dużo bardziej widoczne i irytujące. Jednym słowem ktoś wpadł na naprawdę super pomysł na grę, jednak jego wykonanie okazało się kompletną klapą. Mam nadzieję, że przyszłe aktualizacje naprawią wymienione przeze mnie problemy, abym mógł ponownie sięgnąć po ten tytuł.

    Tymczasem to już wszystko, co mam do powiedzenia na temat 7 Days to Die. Zachęcam do zostawienia swojej opinii na temat tej gry w komentarzu.
    KONIEC! :P

    7 sierpnia 2019 15:12 324
    0

    Ciekawie Ci wyszło :) Jendak moim zdaniem zdjęcia mogły być w 16:9

    7 sierpnia 2019 16:07 324
    0

    masz bardzo fajny artykuł szanuje ale mógł być lepszy

    7 sierpnia 2019 16:34 324
    0

    Super :)

    7 sierpnia 2019 16:56 324
    0

    widziałem ten artykuł już

    7 sierpnia 2019 17:39 324
    0

    @69fox69 jestem ciekaw, gdzie udało Ci się go znaleźć? ;)

    7 sierpnia 2019 20:49 324
    0

    spoko

    10 sierpnia 2019 11:19 324
    0

    Ciekawe właśnie zastanawiałem się czy kupić tę gre.

    14 sierpnia 2019 16:41 324
    0

    Spoko recenzja ale ja osobiście nie lubię tej gry

    15 sierpnia 2019 09:22 324
    0

    mnie sie tam podoba

    15 sierpnia 2019 09:42 324
    0

    wszystko jest w porządku

    17 sierpnia 2019 09:13 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się