• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Assasin's Creed: Origins - wielka rewolucja w serii czy kolejny klon? (cz. I)

    Assasin's Creed: Origins, czyli najnowsza odsłona serii została pokazana nam dokładniej podczas niedawno odbywających się targów E3 w Los Angeles. Ubisoft zrobił sobie prawie roczną przerwę od wydawania najnowszych części cyklu (co jak na tą serię jest dość długą przerwą). Czy jestem fanem gier z Asasynami? Myślę, że nie mogę się nim nazwać. Ograłem oczywiście kilka tytułów z serii i uważem, że bądź co bądź były to bardzo dobre produkcje, lecz mimo to jestem w stanie spojrzeć na to bardziej krytycznie i obiektywnie.
    Brak zmian w systemie wspinania się


    Była to jedna z rzeczy, która według mnie potrzebowała największej przebudowy. Nie mówię o tym, że ten system jest słaby. Jest zaś mało wymagający, banalny i krótko mówiąć... Wyesploatowany. Sposób wspinaczki w AC został nieco przebudowany między pierwszą, a drugą odsłoną serii. Od Assasin's Creed II nie uległ on żadnej zmianie. Tak, od ośmiu lat nic się nie zmieniło i nie zmieni się w najnowszej części.

    AI

    Czy jak kto woli SI (sztuczna inteligencja). Ubisoft przed targami twierdziło, iż system sztucznej inteligencji uległ znacznej zmianie, a przeciwnicy (jak to w wcześniejszych odsłonach) nie będą już czekać na swoją kolei do ataku. Z tego co zauważyłem podczas materiałów z gameplay'u, ta sprawa nieuległa zmianie. Przeciwnicy dalej stoją albo wymachują bezsensownie swoją bronią w powietrze i czekają na swoją kolei do zaatakowania protagonisty którym sterujemy.

    Nowy, lepszy system walki


    Pochwalić trzeba twórców gry, że wkońcu wzieli się za zmiane systemu walki, który podobnie do systemu wspinaczki nie uległ żadnej przebudownie podczas wydawania kolejnych odsłon cyklu. Według osób, które miały już przyjemność pograć w AC: Origins podczas targów twierdzą, że walka jest bardzo podobna do systemu walki w Wiedźminie 3. Możemy się zatem spodziewać przyjemnego, zręcznościowego obijania naszych przeciwników.

    Setting akcji

    Starożytny Egipt, miejsce ciekawe lecz według mnie średnio pasujące do klimatów serii. Cofniecie się aż tak bardzo wstecz do historii może wydawać się strzałem w kolano dla Ubisoftu. Zakon Templariuszy, czyli główny nemezis dla Assasynów jest organizacją ściśle powiązaną z religią chrześcijańską i powstał dopiero w XII wieku. Więc co zakon ten robi kilka tysięcy lat przed narodzinami Jezusa Chrystusa w Egipcie?




    Kolejne aspekty najnowszej odsłony serii Assasin's Creed: Origins opiszę w drugiej części artykułu.

    30 czerwca 2017 12:14 324
    0

    Przyjemny Artykuł

    22 stycznia 2021 21:16 324
    0

    dobry artykuł

    22 stycznia 2021 21:21 324
    0

    mam jestem bardzo zadowolony z tej gry właśnie dlatego

    23 stycznia 2021 14:58 324
    0

    origijns spoko mi sei gralo duzo czasu zajelo dla mnie kox

    23 stycznia 2021 23:18 324
    0

    fajna gra ale assasin walhala jest trohe lepsze

    23 stycznia 2021 23:33 324
    0

    kto da 3 kd brakuje mi na gre pls hak ktoś da to za 1 dzien dam z 100 kd

    23 stycznia 2021 23:34 324
    0

    jak ktos da bo sie oplaca ale ja uwielbiam tom gre a tylk o3kd mi brakuje ale sie jaram

    23 stycznia 2021 23:34 324
    0

    kto te sie tom grom jara daje 3 kd. mi proze

    23 stycznia 2021 23:35 324
    0

    Bardzo podoba mi się ten artykuł. :)

    24 stycznia 2021 17:32 324
    0

    fajne przypomnienie

    24 stycznia 2021 17:37 324
    0

    spoczko artykuł ;D ale jeśli chodzi o Assassina to

    27 stycznia 2021 09:05 324
    0

    naprawdę opłaca sie czytać super

    1 lutego 2021 09:52 324
    0

    Assasin Creed to trochę taka fifa. Bardzo często wychodzi nowa, lekko oszlifowana wersja. I w sumie tyle... No czasami też coś zepsują^^

    1 lutego 2021 17:03 324
    0

    Porządny artykuł

    1 lutego 2021 23:43 324
    0

    mega fajny artykuł

    2 lutego 2021 08:11 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się