• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Shakes &Fidget - dobra gra przeglądarkowa

    Witajcie! Dzisiaj na warsztat weźmiemy przeglądarkową grę Shakes&Fidget.


    Opis ogólny

    S&F to dosyć zabawna i fajna gra rpg, parodiująca uniwersum fantasy. Znajdziemy tu dużą ilość odniesień do popkultury, więc jest odpowiednia dla geeków. Sam kiedyś w Shakes&Fidget grałem na poważnie. Było to gdzieś tak cztery lata temu, byłem demonicą - wojownikiem. Tak właściwie, to nie zrobiłem tam nic emocjonującego, poza zdradzeniem swojej pierwszej gildii. Przestałem grać kiedy ktoś włamał mi się na konto i zdewastował ekwipunek. Ale wracając do tematu tego punktu! W grze jest ogromna ilość serwerów regionalnych, oraz tych światowych. Co warto uwzględnić, co jakiś czas wychodzi nowy serwer.
    Grafika

    Pomimo tego, że gra jest parodią, to wykonanie grafiki jest na naprawdę wysokim poziomie. Występuje tu specyficzna, gruba, komiksowa kreska. Poza tym, kolory są tu porządnie nasycone; barwy nie są wyblakłe. Postacie i potwory często przedstawione są w sposób komiczny - ich ciała powykręcane są w dziwny sposób a twarz "zdobią" różne skazy. Jeśli ktoś się wystarczająco mocno przyjrzy grze na starszych serwerach, to może zauważyć malutkie niedociągnięcia np. krzywo wykonana źrenica i to nie dla celów komediowych. Grafika na nowszych serwerach jest lepsza od tej, na tych starszych, co jest chyba dosyć oczywiste.
    Mechaniki

    W grze występuje  między innymi:
    - Mechanika karczmy, która jest głównym zajęciem pozwalającym zdobywać exp'a i złoto
    - Mechanika warty, która pozwala zdobywać pieniądze, kiedy wychodzi się z gry; ustawia się tam postać na kilka godzin a ona zarabia.
    - Mechaniki sali chwały i areny, które wprowadzają tutaj element pvp
    Czymś, o czym musiałbym powiedzieć kilka słów więcej, są lochy. W grze występuje 16 lokacji, do których klucze odblokowujemy podczas naszej przygody. W każdej z nich znajduje się dziesięć potworów - każdy kolejny jest silniejszy od poprzedniego. Po śmierci bestii, wypada z niej przedmiot epicki, czyli taki który jest lepszy od zwykłych, ma fajne bonusy i co najważniejsze... opisy tych przedmiotów są naprawdę śmieszne. To samo w sumie tyczy się opisów naszych przeciwników. Mechanika posiada także teren o nazwie wieże, który posiada nie dziesięć a sto wrogów, oraz tornado, w którym mierzymy się bodajże ze wszystkimi wrogami z gry. (Ich oryginalna siła nie jest istotna; tutaj im wcześniej się pojawią, tym są słabsi) Warto uwzględnić też mroczną stronę, gdzie możemy przejść wszystkie lochy od początku, z potworami o zwielokrotnionej sile. 
    Znajdzie się też kilkanaście pomniejszych mechanik, o których tutaj nie wspomnę, ponieważ byłoby to nudne i trwałoby zbyt długo.
    Sterowanie

    W grze "przemieszczamy się" klikając w odpowiednie miejsce myszką. Shakes&FIdget zbudowane jest bowiem ze sporej ilości paneli. Technika taka często stosowana jest przy tworzeniu gier z gatunku Visual Novel. Nie wiem co konkretnie powinienem tutaj powiedzieć! Dla ludzi, którzy nie lubią psuć klawiatur, będzie to okej. Dla osób, które lubią spamować w klawisze, że te aż odlatują, już raczej nie. Innymi słowy, jest to kwestia gustu.
    Optymalizacja

    W całej mojej "karierze" nie uświadczyłem tu lagów. Jako że jest to przeglądarkówka, nie mogę przyznać za to plusa. Po prostu tak musi i powinno być w tego typu grach.
    Moja opinia

    Chociaż czasy, kiedy jarałem się tą grą.. nigdy nie istniały, to uważam ja za całkiem fajny sposób spędzenia wolnego czasu, jeśli ma się jakiś dziwny uraz do gier, które trzeba pobrać. 
    To tyle na dzisiaj! Pa, pa!

    15 lipca 2019 18:25 324
    0

    Całkiem miło się czytało. Przydatne informacje i pewnie spróbuje tej gry c:

    15 lipca 2019 18:48 324
    0

    przydatne info

    15 lipca 2019 19:59 324
    0

    Przyda sie

    15 lipca 2019 22:37 324
    0

    grałem, może kiedys wróce

    16 lipca 2019 03:49 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się