• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Recenzja gry Jack Jazzrabbit 2

    Gra pod tytułem Jack Jazzrabbit 2 jest platformówką z roku 98ego, którą można za darmo pobrać na stronie twórcy gry. Fakt iż gra ma już dwie dekady, nie zmienia faktu, że jest ona tandetna. Grafika może nie powala ale jest wiele innych czynników, które znacznie poprawiają gameplay lecz o nich napiszę za chwile.


    W grze wcielamy się w jednego z trzech królików, którymi musimy pokonać wszystkie przygotowane dla nas poziomy i pokonać bossów. W grze można znaleźć wiele easter eggów przygotowanych dla Spaza bądź Jacka, czyli głównych bohaterów. Niestety Lori (trzecia bohaterka) nie posiada żadnego ukrytego wątku ponieważ jest po najnowsza postać. Wszystkie postacie mają swoje określone specjalne umiejętności, dzięki którymi mogą się dostać w przeróżne zakamarki gry (co może też doprowadzić do odkrywania błędów, które występują w niemałych ilościach ze względu na wiek gry ). Oto wszystkie postacie:
    Spaz
    yAUIwFxemdWEP77x0yaSeM8Al2A6SZ.png
    Umiejętnością specjalną tej postaci jest podwójny skok. Najlepszy kumpel Jacka. 

    Jack
    sP7fKl8g8yKmFsZokjVJJAjSNLczuz.jfif
    Tytułowy bohater, jego umiejętnością specjalną jest możliwość szybowania po skoku.

    Lori
    AGVxKLM031xl6k5voRXR755fjROdqD.png
    Najnowsza bohaterka. Posiada taką samą umiejętność specjalną co Jack.

    Warto wspomnieć o kilku istotnych rzeczach przed rozgrywką. Gra Jack Jazzrabbit 2 posiada oficjalnie dwie wersje: "Secret files" i normalną.
    Secret files od normalnej różni się tylko jedną rzeczą, tym, że w secter files jest spora ilość nieoficjalnych poziomów, które według mnie są jednymi z najlepszych. Jednak nie wiem czy wersja normalna ma jakieś bonusy ponieważ po przejściu obu kilkanaście razy nie zauważyłem innych różnic nie związanych z "sekretnymi plikami". Bardzo fajną opcją jest też to, że twórcy udostępnili również możliwość grania z innymi. Rozgrywki mogą być przeróżne: Przetrwanie -> w którym ostatnia żyjąca osoba wygrywa, CTF (capture the flag) gdzie jedna drużyna musi uprowadzić flagę drugiej, a jak jej się to uda to zdobywa punkt. Z tego co wiem to gra posiada jeszcze kilka trybów on-line lecz ze względu na wiek gry, już niewiele osób w nią gra, więc możliwość pogrania z losowymi ludźmi jest raczej zerowa, lecz zawsze można pograć sobie ze zwojami znajomymi. Podczas samej rozgrywki można natknąć się na teleportery do pomieszczeń nie do zdobycia. Użycie takiej maszyny kosztuje od 10-30 srebrnych monet, które można uzyskać podczas rozgrywki. Możliwość jest też znalezienia złotych monet lecz one nie mają prawie żadnej wartości (dają one tylko punkty, w samej rozgrywce jest nieliczna liczba miejsc gdzie te monety można użyć)

    Sam gameplay posiada: fenomenalne udźwiękowienie i ciekawą muzykę. Bardzo dobrą (jak na tamte lata) oprawę graficzną, bardzo ładne efekty teł, strzelania, broni, płynne i dopracowane animacje i przede wszystkim prawie zero brutalności (brak krwi, dziwnych dźwięków bądź widocznego wyrządzania bólu czy krzywdy) więc jest to gra dostępna dla każdego :).

    W samej grze dostępnych jest wiele wariantów broni:
    strzały odbijające się
    strzały podpalające
    strzały zamrażające
    rakiety
    bomby
    strzały "odłamkowe" (wybuchają małymi kulami podczas kontaktu z wrogiem).
    Każdy z tych strzałów ma swoje ulepszenie, które można zdobyć podczas gier eksplorując sekretne pomieszczenia.
    Warto wspomnieć, że gra czasem sama narzuca nam użycie danej broni by np: zdobyć dodatkowe punkty, odmrażając za pomocą miotacza ognia zamrożoną tramoplinę, co jest bardzo fajnym rozwiązaniem i możliwością poznania mechanik nowych broni, które mogą się w przyszłości przydać

    Podsumowując. Gra Jack Jazzrabbit 2 jest fenomenalną grą, w którą zdecydowanie polecam zagrać. Gra ma bardzo ciekawe mechaniki broni, które pomagają nam pokonać bossów bez problemów lecz wcześniej trzeba mieć przyszykowaną dobrą taktykę :). Według mnie jest to jedna z najlepszych gier w jaką można było w dzieciństwie pograć i bardzo ją polecam :)

    Dziękuję za przeczytanie, Alex :)

    21 maja 2019 16:38 324
    0

    Fajny opis.

    21 maja 2019 17:05 324
    0

    Jest super :)

    21 maja 2019 18:43 324
    0

    Oh grało się kiedyś! Super tekst.

    22 maja 2019 20:29 324
    0

    Dzięki za mini recenzję.

    5 czerwca 2019 12:32 324
    0

    Dzieki,mile sie czyta

    8 czerwca 2019 00:46 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się