• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Wejdź na nową stronę do zarabiania - Earnweb.com

    Najlepsze modyfikacje do Medieval II:Total War -Third age

    Hejka! Z tej strony ponownie  YellowRadio, i ponowie pragne wam przedstawić jedną z najlepszych modyfikacji do  Medivala II Total War w które grałem. Dziś przedstawie wam modyfikacje która zamienia Średniowieczną Eruopę w Tolkienowski świat Władcy Pierścieni! Zapraszam do przeczytania! Uwaga! Wtym artykule nie będe opisywać czym jest Medieval II Total war! Zostało to już opisane w moim poprzednim artykule do którego link znajdziecie na końcu tego artykuły:) 


    Modyfikacja Third Age

    Modyfikacja Third Age jest uznawana za drugą najlepszą modyfikacje do Medieval II Total war, która ma charakter fantasy! To ważne ponieważ  jest wiele modyfkacji które zmieniają rozgrywkę, ale wciąż ich miejsce akcji osadzone jest w naszym średniowieczu (np Deus Lo Vult), jednakze o nich opowiemy sobie innym razem. 

    Mod Third Age przenosi nas jak nazwa wskazuje, do Tolkienowskiego Śródziemia Trzeciej Ery, czyli tego znanego nam z serii "Władca Pierścieni"  oraz "Hobbit". Dlaczego ważne że "trzeciej" ery? Ponieważ istnieje pare modyfikacji któe przenoszą nas do innych epok w dziejach tego uniwersum. Modyfikacja jest prosta w instalacji i dosyć stabilna, a jej poziom trudnosci nie jest duży dlatego polecana jest osobom początkującym, któe dopiero zaczynają bawić się z modowaniem Medievala. 



    Rozgrywka 


    W modyfikacji oddano nam do dyspozycji 14 frakcji znanych z książek i filmów. Możemy więc zagrać jako Saruman i poprowadzić wojska Uruk-hai na Helmowy Jar, jako Theoden dano nam szanse Helmowego Jaru bronić. Jako krasnoludy z Ereboru możemy ruszyć z ekspedycją przecikwo Easterlingom (Rhun), a jako Gondor przyjdzie bronić się nam przed zgudbnymi najazdami z Mordoru. Frakcje są bardzo zróżnicowane i moge śmiało powiedzieć ze miałem nie mały kłopot ze zdecydowaniem się którą z nich grać poraz pierwszy. 


    Zmiany względem mechaniki Medievala

    Bardzo zachęcającym faktem jest że zmian względem Medieval II Total war jest niewiele. Dyplomacja jest wolna i nie ograniczona, a frakcjami steruje się bardzo podobnie co w niezmodyfikowanej grze. 

    Znowych mechanik możemy powiedzieć o "garnison script", czyli mechanice która sprawia że jeżeli rozpocznie się oblegania miasta, ważnego z punktu widzenia historii śródziemia, któe jest w posiadaniu komputera, pojawia się tam liczna, dobrze wyszkolona armia. Znacząco zwiększa to poziom trudnosci i wielu graczy irytuje. 

    Kolejną, nową mechaniką są "Widzące Kamienie" jest to swoista "umiejętność" frakcji, któa pozwala zobaczyć jakie garnizony, i stan rozbudowy mają niektóe miasta przeciwnika (tylko te któe również posiadaja widzące kamienie miasta,mogą zostać "zeskanowane"). Jest to ciekawea mechanika chociaż przezemnie rzadko wykorzystywana.



    Grafika i Muzyka

    Grafiak prezentuje się na zancznie lepszym poziomie niż w przypadku podstawowego Medievala. Bardzo dobrze przedstawiają się jednostki oraz may bitewne. Doskonale prezentują się odtworzone mapy ważnych lokacji uniewersum jak Minas Tirith czy Czarna Brama. Fajnnym smaczkiem są dobre jakościowo intra prezentujaće każdą z frakcji. Muzyka jest zaczerpnieta bezpośrednio z fimów serii "Władca Pierścieni", wiec jest klimatyczna i trzyma poziom. Najgorzej chyba przezentuje się mapa strategiczna kampanii, jest ona dosyć duża, a ponadto uboga przez to ma się wrażenie strasznej pustki. Na błędy związenz tymi aspektami gry nie mogę się uskarżać bo ich zwyczajnie nie doświadczyłem. 



    Stabilność i rozbudowanie.

    Mod "Thrid Age" jest duży jak na modyfikacje, ale mały jak na totalną konwersje świata. Śródziemie jest dobrze przedstawione, a każda frakcja ejst grywalna ale to w sumie wszystko. Jednostek i budynków(Chodzi mi o jednostki przypisane tylko do danej frakcji) nie  ma za wiele przez co pomimo wspaniałej jakości całej modyfikacji, to ta wydaję się uboga. 

    Nie można zaprzeczyć że mod jest majstersztykiem jeśli chodzi o stabilność.Nigdy(Podkreślam ten wyraż bo to się rzadko zdarza) ten mod nie czynił mi żadnych problemów. Modyfikacja nie wywala(przynajmniej mi) i instaluje ją się banalnie prosto.

    I tu warto wspomnieć o ejszcze jednej rzeczy a mianowicie o submodach. Specjalne modyfikacje do Thrid Age są bardzo ciekawym aspektem. Jest ich abrdzo wiele i często bardzo urozmaicają grę dodając mnśótwo nowych frakcji i jednostek. Bywają totalne nie wypały dodajce mnśótwo nowych frakcji które mają po trzy, obrzydliwie wykonane jednostki, ale generalnie zazwyczaj submody stoją na bardzo dobrym poziomie. 



    Poziom Trudności

    Poziom trudnosci ejst przystępny dla początkujących graczy. Jedynymi rzeczami któe mogą sprawiać trudność na początku to wspomniany powyzej "garnison script", rozmiary mapy i powolne tępo marszu armii (zabójcze połączenie0, oraz koneiczność swoistej "konwersji" kulturowej nowo podbitych miast (inaczej nic się nie wybuduje ani nie zrekrutuje).


    Ocena Końcowa

    Pomimo że mi modyfikacja nie przypadła do gustu, to nie moge zaprzeczyć ze jest to jedna z najlepszych modyfikacji do Medieval II Total War. Przyjazny system rozgrywki, dobrze utrzymany klimat, i jakoś na wysokim poziomie sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa

    Grywalność: 8\10
    Grafika: 7+\10
    Muzyka 7\10
    Stabilność 10\10 - nie zdarzyło się by mnie wywaliło,a grałem długo  więc ocena jest jaka jest
    Rozbudowanie: 6-\10

    Werdykt: 8/10  przysiegam że starałem się nie patrzeć na tą modyfikacje przez pryzmat tego ze jej nie lubie. Mod ma porządny poziom i tyle w tym temacie

    To by było na tyle, zapraszam do komentowania i oceniania, jeśli ktoś ma problemy techniczne odnośnie moda lub gry to z przyjemnością pomogę na prive. Jeśli wam się podoba moja recenzja - piszcie, a będzie wiecej:). Narazie się z wami żengam, do zobaczenia. 

    Pozdrawiam
    YellowRadio

     

    4 lutego 2017 03:00 324
    0

    mod spoko ale najlepszy to game of throne 4.5

    18 lutego 2017 20:35 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się