• Zaloguj Zarejestruj

Zdobywaj KD

Odbieraj nagrody

Społeczność

Jak to działa

Gothic - wspomnienia

Co jest wspaniałego w tej grze? Przeczytaj aby poznać moje zdanie.
    Uwaga - spojlery!!!

Gothic to jest moja ukochana gra. Jest to cudowna rozrywka na wiele godzin. Jest to moja pierwsza gra RPG (Gothic 2: Noc Kruka) z którą spędziłem wiele dni za pierwszym razem i wracałem do niej mnóstwo razy.

Najważniejsza jest fabuła, ale również klimat. Ilekroć gram w tą wspaniałą grę uważam ze najlepiej gra się w zime przy ciepełku na laptopie. 

G1 zaczyna się wrzuceniem do Kolonii Karnej za przestępstwo. Poznajemy Diega który wprowadza nas do gry - opowiada nam co się dzieje w Górniczej Dolinie i tu się zaczyna klimat Gothic'a. Udajemy się do Starego Obozu gdzie poznajemy kilku NPCów a potem jest dodatkowo Nowy Obóz z magami wody i ze złożem rudy oraz Obóz na bagnie z ćpunami którzy wyznają wiare w śniącego, którego trzeba zabić na końcu gry.

Gothic 2 zaczyna się wezwaniem naszego ciała przez maga Xardasa, który mówi, że musimy zdobyć Oko Innosa  (jednego z 3 bogów ). Pierw trzeba się dostać do miasta - jest kilka sposobów :
    - przekupienie 
    - rozmowa ze starym znajomym w starym lesie, który doradzi, aby zebrać 10 szt jakiejś rośliny  (niby praca dla alchemika w mieście )
    -przepustka od kupca, który jest po drodze do miasta, ale haczyk- podrzucenie listu sprzedawczyni na Targu  i podanie jej do straży - wsadzenie Sary do więzienia a kupiec "odzyska" stoisko 
    - strój wieśniaka.
    Jak się dostaniemy musimy pracować dla kogoś, są opcje:
    - dla kowala
    - dla myśliwego 
    -dla alchemika.
    Dla kowala- za wyrobienie broni kowal płaci za nie; myśliwy - za skóry płaci;  alchemik - za zioła.
    Po staraniach gdy zdobędziemy i magowie naprawią ten artefakt, używając go można rozmawiać ze smokami a na samym końcu zabijamy smoka-ożywieńca i wyruszamy podróż statkiem, który ukradliśmy paladynom i uciekamy na wyspę, gdzie rozgrywa się Gothic 3.

Jest to cudowna saga z mnóstwem misji i różnymi możliwościami. Jeżeli ktoś jeszcze nie grał to gorąco polecam !!

24 października 2017 18:02 324
    0

Bardzo fajna I dluga gra ktora sie nie nudzi

25 października 2017 08:19 324
    0

Trzeba będzie odświeżyć sobie ten tytuł. Dobra propozycja na zimowe popołudnia i wieczory.

25 października 2017 22:34 324
    0

NIE SPOJLERUJ mimo iż przeszedłem ją każdą klasą postaci to i tak ZA DUŻO SPOILERÓW

29 października 2017 20:41 324
    0

ahh wspomnienia ale nie wazne zarąbista giereczka

30 lipca 2021 12:24 324
    0

Aby skomentować musisz być zalogowany!

Zaloguj się